DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

ONZ: w roku 2030 wszyscy będziemy już szczęśliwi! Ma to być "nowa era"

ONZ: w roku 2030 wszyscy będziemy już szczęśliwi! Ma to być "nowa era"
By Wilfried Huss / Anonymous [Public domain], via Wikimedia Commons

Nowy program ONZ „Agenda 30”, który ma być ostatecznie przyjęty podczas obecnej sesji Organizacji uznaje za nadrzędny cel całkowite wyeliminowanie ubóstwa na świecie do 2030 r. Program dotyka niemal każdej działalności ludzkiej i zobowiązuje wszystkie rządy oraz organizacje na świecie do ścisłej współpracy w celu upowszechnienia dobrobytu, ochrony planety i likwidacji ubóstwa. Na sesji ONZ gości także Ojciec Święty.

 

„Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i Cele Zrównoważonego Rozwoju” ustala plan działania, uznając, że „likwidacja ubóstwa we wszystkich jego formach i wymiarach, w tym skrajnej biedy, jest największym wyzwaniem globalnym i niezbędnym warunkiem zrównoważonego rozwoju”.

 

Agenda zawiera 17 celów i 169 zadań, które będą musiały być realizowane przez najbliższych 15 lat. Według słów sekretarza ONZ, Ban Ki-moona, Agenda wraz z porozumieniem osiągniętym w Addis Abebie w zeszłym miesiącu, ma być początkiem „nowej ery”.

 

„Program na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030” przewiduje m.in. wyeliminowanie ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie - likwidację głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego i „zapewnienie lepszego odżywiania”. Agenda obiecuje „dobrobyt dla wszystkich ludzi w każdym wieku”. Rządy poszczególnych krajów będą zobowiązane do zapewnienia „inkluzyjnej edukacji”, „praw seksualnych i reprodukcyjnych kobiet” i „równość płci”.

 

Wszyscy mamy mieć „dostęp do stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie” oraz do godnej pracy. Mają zostać „zmniejszone nierówności w obrębie państwa i między państwami”. Miasta będą musiały prowadzić „inkluzyjną politykę” obejmując przedstawicieli różnych narodowości.

 

Twórcy Agendy chcą, by rządy postarały się o „zrównoważoną konsumpcję” i „zrównoważone wzorce produkcyjne,” a także, by podjęto „pilne działania zwalczające zmiany klimatyczne i ich skutki”.

 

Wszystkie rządy i organizacje mają promować „istnienie pokojowych i inkluzyjnych społeczeństw” z „inkluzyjnymi instytucjami na wszystkich szczeblach”. Jako ostatni cel przewidziano wzmocnienie współpracy na szczeblu międzynarodowym.

 

Co ciekawe tekst, który ma być zaaprobowany na posiedzeniu ONZ, zawiera szereg kategorycznych sformułowań, wykluczających jakikolwiek sprzeciw. „Wszystkie kraje i wszystkie zainteresowane strony, zgodnie z partnerską współpracą, będą realizować ten plan” – czytamy w tekście. I dalej: „Jesteśmy zdecydowani, aby uwolnić ludzkość od tyranii, ubóstwa i chcemy uzdrawiać oraz zabezpieczyć naszą planetę. Jesteśmy zdeterminowani do podjęcia śmiałych i przekształcających kroków, które są pilnie potrzebne do zmiany świata”. Co więcej, autorzy obiecują: „gdy wyruszamy w tę zbiorową podróż, zobowiązujemy się, że nikt nie będzie pozostawać w tyle”.

 

W agendzie pisze się o „nowym uniwersalnym porządku”. Bardzo często przewijają się wątki dotyczące ideologii gender, prawa do aborcji, wyrażonego w postaci konieczności zapewnienia „praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Zapowiada się po raz kolejny konieczność walki ze śmiertelnością kobiet, co w praktyce oznacza upowszechnienie antykoncepcji, zabiegów sterylizacyjnych i aborcji. Wreszcie mówi się niezwykle często o „inkluzyjności”, „równości” pod każdym względem.

 

Autorzy tekstu wierzą, że dzięki realizacji tego programu „życie wszystkich będzie lepsze i nasz świat zostanie przekształcony”. „Przewidujemy świat wolny od ubóstwa, głodu, chorób, w którym przez całe życie będziemy się mogli rozwijać. Wyobrażamy sobie świat wolny od strachu i przemocy. Świat ze sprawiedliwym i powszechnym dostępem do wysokiej jakości edukacji na wszystkich poziomach, do opieki zdrowotnej i ochrony socjalnej.”

 

Trudno wymieniać wszystkie marzenia twórców Agendy. Są oni przekonani, że w ciągu 15 lat - pod warunkiem ścisłej współpracy wszystkich rządów - powstanie świat, w którym powszechnie będzie się szanowało „prawa człowieka”, w którym będzie panowała „praworządność,  sprawiedliwość i równość.”  Ma to być „świat inkluzyjny” wolny od przemocy, w którym wszyscy mają harmonijnie współżyć.

 

Agenda podkreśla, iż konieczne staje się upowszechnienie leczenia zaburzeń psychicznych we współczesnym świecie. Należy także podjąć działania na forum międzynarodowym, by zapewnić „bezpieczną, uporządkowaną i regularną migrację, wyrozumiałość międzykulturową, tolerancję, wzajemny szacunek i etykę globalnego obywatelstwa oraz współodpowiedzialności.”

 

Źródło: unic , un.org

Agnieszka Stelmach

DATA: 2015-09-27 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Syf, Nowy Porządek Świata. Już widzę jak Chińczycy, miliardy muzułmanów i murzynów będzie żyło zgodnie z wolą żydów- gender? uahahahahahahaha Dlaczego ja mam żyć tak jak chce tek ONZ???? A co jeżeli ja tego nie chce????????????? i się na to nie godzę??? Takich jak ja będą miliardy. Biała Europa i USA wymierają. Kto ma wierzyć w ten komizm???
ponad 3 lata temu / NK
 
"Jesteśmy zdeterminowani do podjęcia śmiałych i przekształcających kroków, które są pilnie potrzebne do zmiany świata." I tego sié wlasie bojé.
ponad 4 lata temu / 123
 
czytałem punty onz w sprawie równouprawnienia kobiet... ich realizacja oznacza tak naprawdę diametralną zmianę lub zniszczenie islamu... no bo jak jedno z drugim pogodzić???
ponad 4 lata temu / pppp
 
Już swego czasu p. Aldous Huxley taki świat opisał. Dziękuję, postoję.
ponad 4 lata temu / Ar
 
a wszyscy będą też piękni i młodzi???
ponad 4 lata temu / ja
 
to wszystko brzmi naprawdę strasznie
ponad 4 lata temu / edek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.