DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

ONZ: ideologia gender może zostać wpisana do traktatu międzynarodowego

ONZ: ideologia gender może zostać wpisana do traktatu międzynarodowego
fot. REUTERS/Brendan McDermid/FORUM

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ może dojść do radykalnej zmiany w interpretacji pojęcia płci. Międzynarodowa Komisja Prawna przygotowująca tekst nowego wiążącego traktatu, zasugerowała zmianę dotychczas obowiązującej definicji płci w rozumieniu „gender”. Taka interpretacja może doprowadzić do prawnego uznania nienaturalnych pojęć.

 

Pojęcie „gender” wprowadzone w 1995 do oficjalnego dyskursu międzynarodowego od samego początku budziło kontrowersje i służyć miało podważeniu tradycyjnych norm i wartości. Już podczas Konferencji ws. Praw Kobiet w Pekinie (1995 r.) próbowano uczynić z niego narzędzie społecznej zmiany. Zostało to jednak udaremnione przez jednoznaczny i zdecydowany sprzeciw państw biorących udział w obradach. Dzięki temu, trzy lata później, w wiążącym Statucie Rzymskim, stanowiącym podstawę funkcjonowania Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, pojęcie „płeć” w rozumieniu „gender” zdefiniowano w jasny sposób, wskazując, że odnosi się ona do płci męskiej i żeńskiej w kontekście społecznym. Nie powstrzymało to jednak agend i Komitetów ONZ przed używaniem w swoich zaleceniach ideologicznego języka, opartego na przekonaniu o istnieniu różnych tożsamości płciowych.

 

Obecnie dochodzi do prób zmiany oficjalnego języka traktatowego ONZ. Międzynarodowa Komisja Prawna, pracująca nad tekstem traktatu dotyczącego przeciwdziałania zbrodniom przeciw ludzkości, zasugerowała, by mając na uwadze „postępy w dziedzinie praw człowieka”, zmienić definicję płci w rozumieniu „gender” – informuje Instytut Ordo Iuris.

 

Komisja zaleca uwzględnienie opinii Niezależnego Eksperta ONZ ds. zwalczania przemocy i dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Jego zdaniem, „gender” oznacza „głębokie wewnętrzne doświadczenie płci w rozumieniu gender każdej osoby, które może, ale nie musi korespondować z płcią przypisaną w dniu narodzin”. Traktat będzie poddawany pod dyskusję podczas 6. Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, który potrwa od 28 października do 6 listopada br.

 

„Należy mieć nadzieję, że przedstawiciele Polski i innych państw jasno sprzeciwią się uczynieniu z genderowej nowomowy kategorii prawnie chronionych. Uznanie płci za płynną kategorię i zanegowanie znaczenia różnic biologicznych między kobietami i mężczyznami w wiążącym traktacie międzynarodowym byłoby znacznym zwycięstwem środowisk popierających ideologię LGBT” – mówi Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

„Konieczność dostosowania prawa krajowego do wymienionych postulatów, byłaby ciosem w naturalne struktury społeczne oparte na rodzinie i tradycyjnym małżeństwie. Zmiana definicji nie zmieni bowiem praw biologii” – dodała.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

 


DATA: 2019-10-25 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewactwo chce totalnej rewolucji. Nie ma na to naszej zgody.
8 miesięcy temu / ola
 
A co wybil ktos okna w tym betonowym sarkofagu i wpadlo troche swiatla aby mogli dostrzec prawde o rodzinie i zaczeli jej prawnie bronic w zgodzie z porzadkiem Bozym?
8 miesięcy temu / Nick
 
Do Trąbolot- straszna Prawda. Tylko jak to wszystkim Polakom powiedzieć.
8 miesięcy temu / Gosc
 
Co ci ludzie mają za doświadczenia, że chcą zatwierdzenia zboczonych ustaw? Może jako dzieci byli molestowani seksualnie. Może uprawiali kazirodztwo. Może uprawiali zeofilię czy nekrofilię. Może się prostytuowali. Dziś, gdy nie mogą patrzeć w lustro bez obrzydzenia i strachu, że się wyda, wszystkie te czynności chcą uznać za prawnie dopuszczalne. Inaczej takiej postawy nie potrafię sobie wytłumaczyć. Kasą też nie można wytłumaczyć każde zbydlęcenie, które przez Świat i Europę przechodzi jak DŻUMA. Jedynym wytłumaczeniem jest brak Boga we współczesnym świecie i w sercach ludzi.
8 miesięcy temu / Airam
 
ONZ dysponuje ogromnym budżetem i zatrudnia b.licznych dobrze płatnych urzędników nie od dziś mówi się,iż jest to kosztowne "targowisko próżności i hipokryzji",w którym jak podpowiada wyobrażnia doskonale działa "prawo Parkinsona".Mimo organizacyjnej potęgi lista porażek tej organizacji jest długa np.Ruanda,Sudan,Jugosławia itd. Rezolucje pozostają z reguły martwą literą; była a może jest nadal największą w świecie odbiorcą prezerwatyw - jako "pomoc" krajom ubogim. Nie może dziwic, iż na tym "etapie mądrości" wchodzi w promocję "gender".
8 miesięcy temu / t
 
Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta
8 miesięcy temu / Trąbolot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.