DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

ONZ: dzieci ofiar gwałtów podczas wojny będą abortowane

ONZ: dzieci ofiar gwałtów podczas wojny będą abortowane

Sekretarz Generalny popiera ideę upowszechnienia prawa do zabijania dzieci poczętych w wyniku gwałtów dokonanych podczas konfliktów wojennych. Trwają już intensywne działania, zmierzające do powszechnej legalizacji takiej aborcji.

 

W najnowszym raporcie Sekretarza Generalnego ONZ znalazł się zapis o potrzebie upowszechnienia „procedury przerywania ciąży” w przypadku kobiet zgwałconych podczas wojen.

 

W raporcie czytamy, że „w tym celu konieczne jest dalsze zbieranie informacji i prowadzenie badań nt. skutków przemocy seksualnej oraz losu dzieci urodzonych w następstwie ciąży z gwałtu”.

 

W dokumencie oenzetowskim zwrócono uwagę także na konieczność przeciwdziałania zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci pochodzących z gwałtów wojennych.

 

W zeszłym roku, Sekretarz Generalny Ban Ki Moon wprost wzywał do upowszechnienia aborcji jako antidotum na ciąże z gwałtów dokonanych w czasie wojen. W tym roku podkreślił, że nie wolno zabraniać aborcji kobietom, gdy ich dzieci zostały poczęte w wyniku wojennej zbrodni.

 

W raporcie stwierdzono, że kobiety w krajach, w których aborcja jest zabroniona decydują się na desperackie akty aborcji nielegalnej, które stanowią dla nich jeszcze większe niebezpieczeństwo niż sam gwałt i mogą niekiedy prowadzić do śmierci.

 

W akcje upowszechnienia aborcji dla ofiar gwałtu w przypadku konfliktów wojennych zaangażowały się kraje skandynawskie i Wielka Brytania. Działające tam organizacje feministyczne sugerują, że odmowa aborcji dla ofiar gwałtów popełnionych w czasie trwania konfliktów zbrojnych, narusza postanowienia Konwencji Genewskich o ochronie ofiar wojny.

 

 

Źródło turlebayandbeyond.org, AS.


DATA: 2014-04-29 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To powinna być kastracja gwałcicieli i to publiczna ,bo jakoś o sprawcach tych ochydnych czynów cisza!!!!
ponad 6 lat temu / liza
 
Logiczną konsekwencją będzie zgoda na zabijanie już narodzonych dzieci, poczętych w wyniku gwałtu. Mamy przecież jaśnieoświecony XXI wiek.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.