DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Ontario: minister Broten idzie w zaparte

Ontario: minister Broten idzie w zaparte
fot. Taxiarchos228 / commons.wikimedia.org, licencja cc
#ABORCJA    #FEMINIZM    #DYSKRYMINACJA    #LEWICA    #KANADA    #ONTARIO    #BROTEN    #BILL 13

Słowa liberalnej minister edukacji stanu Ontario w Kanadzie - Laurel Broten - twierdzącej, że krytyka aborcji jest sprzeczna z prawem, spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem. Niektórzy wskazywali przy okazji na potrzebę anulowania antydyskryminacyjnej ustawy, na którą powołała się minister. Urzędniczka nie wycofała się jednak ze swoich uwag.


10 października Laurel Broten stwierdziła, że uchwalone w stanie Ontario prawo antydyskryminacyjne (tzw. Bill 13) zabrania krytykowania aborcji w szkołach katolickich. Sprzeciw wobec mordowania nienarodzonych miałby być objawem… mizoginii. Wypowiedź ta została potępiona przez arcybiskupa Toronto i minister otrzymała petycję podpisaną przez 5000 osób, wzywających do jej ustąpienia.

 

Jak zauważył dr Donald DeMarco z Human Life International to wypowiedzi Broten są de facto dyskryminujące. Stanowią one próbę uciszenia trwającego 2000 lat nauczania Kościoła katolickiego, a także wielu innych związków wyznaniowych. Zdaniem DeMarco, Broten dąży do przedstawienia Kościoła jako instytucji gwałcącej prawa człowieka. „Broten pragnie najwyraźniej swojego własnego kościoła, który będzie klękał przez państwem” - napisał De Marco. Zauważył także, że zakaz nauczania o negatywnych aspektach aborcji, z których wiele jest potwierdzonych przez badania, stanowi cios wymierzony w naukę. „Minister edukacji okazuje się być przeciwnikiem edukacji” - dodaje DeMarco.


Mimo krytyki Broten nie zmieniła jednak stanowiska. Próbowała je jednak załagodzić, twierdząc, że jej słowa nie odnosiły się bezpośrednio do tego, czego naucza się w szkołach katolickich. Tymczasem oficjalne oświadczenie minister Broten, opublikowane na łamach „National Post” pokazuje coś odwrotnego. „Jesteśmy przekonani, że Bill 13 zabrania szkołom katolickim takiego nauczania, które narusza prawa człowieka (…). Bill 13 dotyczy walki z mizoginią, a odebranie kobiecie prawa do wyboru jest prawdopodobnie jednym z najbardziej mizoginicznych działań, jakie mogą być podjęte”. Rzeczniczka minister edukacji, Paris Melieur stwierdziła także, że można bronić nienarodzonych, ale po warunkiem, że nie neguje się prawa kobiet do wyboru.

 

Tymczasem sformułowanie „prawo do wyboru” to lewacki zabieg mający ukryć właściwy ciężar i znaczenie proponowanych regulacji. Fakt, że Broten nie wycofała się z zaprezentowanego stanowiska jest alarmujący. Wiele wskazuje bowiem na to, że minister będzie próbowała ingerować w tok nauczania w szkołach. Wolność sumienia mieszkańców Ontario znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-10-20 15:05
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobra nowina,bo wlasnie zrezygnowal tej chorej "psychopatki" Boss! Premier Ontario podal sie do dymisji.W Ontario rzadza Liberalowie i to On "wprowadzil sila" do szkol katolickich te znane "kluby homo" pod szyldem tolerancji. Tolerancji trzeba uczyc a nie "sila" narzucac,co obecnie czynia liberalne "durnie".Ponadto jest to tu zupelnie niepotrzebne,bo od dawna uczy sie juz mlodych tolerancji a prawo jest tu bardzo wyrazne i jasno postawione! Obecnie i my tu w B.C. czekamy do maja,bo tut,Liberalowie dlugo tej daty nie "zapomna" - poleca na "zbity pysk",tak jak "polecieli" w Federacji.W B.C.zrobili czesc dobrej roboty,ale wprowadzili nam nowy HST podatek /12% od wzsystkiego/ a nie "spytali" sie tut.mieszkancow o"pozwolenie"!Ludzie przez dobrych kilka miesiecy zebrali ponad 750 tys! podp.pod petycja o referendum,ktore podatek odrzucilo!Poniewaz Liberalowie sa nadal "wredni i pazerni" i dalej nas okradaja tym podatkiem,wiec tylko wybory moga to zmienic! Cierpliwie wszystko mozna zrobic!
ponad 7 lat temu / M.M.Vancouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.