DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

ONR maszerował ulicami Warszawy. Manifestację próbowali zakłócać Obywatele RP

ONR maszerował ulicami Warszawy. Manifestację próbowali zakłócać Obywatele RP
Manifestacja ONR, Fot: Wojciech Krynski / Forum

W Warszawie środowiska narodowe skupione wokół Obozu Narodowo Radykalnego świętowały 83-rocznicę powstania organizacji. Z tej okazji zaplanowano marsz ulicami miasta, który starali się zakłócić znani z antyrządowych manifestacji Obywatele RP. Policja była zmuszona do podjęcia kilku interwencji, ale sam marsz odbył się w należytym porządku.


– Nawiązujemy bezpośrednio do przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego, chcemy kontynuować tę tradycję, ale nie patrzymy tylko jako epigoni w przeszłość, chcemy zaznaczać, że idea nacjonalistyczna to nadal idea aktualna, że państwami powinny rządzić narody, a nie jakieś kasty demoliberalne, że państwa nie powinny być rozdzierane przez partie polityczne – komentował manifestację rzecznik ONR Tomasz Kalinowski.


Marsz sympatyków Obozu Narodowo Radykalnego pt. „Pokolenie Polski Jutra” rozpoczął się w samym centrum stołecznego miasta tuż przy Rondzie im. Romana Dmowskiego. Narodowcy przeszli ulicami Warszawy w kierunku Starego Miasta. Obywatele RP próbowali zakłócić manifestację w okolicach skrzyżowania Nowego Światu z ul. Świętokrzyską. Wówczas policja była zmuszona do interwencji, ale po chwili zażegnała ewentualnemu konfliktowi. – Około 16.50 na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu grupa 50 osób próbowała zakłócić przebieg legalnej manifestacji, która była zarejestrowanej w urzędzie miasta – mówił Rafał Retmaniak z biura prasowego komendy Stołecznej Policji. – Podjęliśmy czynności zmierzające do usunięcia ich z trasy przemarszu, te osoby nie podporządkowały się do poleceń. Policjanci byli zmuszeni do użycia siły i usunięcia ich z jezdni – dodał.


O tym, że znani z antyrządowych manifestacji Obywatele RP będą usiłowali zakłócić marsz ONR wiadomo było już wcześniej. Chwalili się tym sami inicjatorzy blokady, którzy apelowali o jej wsparcie. „ONR - szowiniści, rasiści, antysemici, homofoby, nacjonaliści, polscy faszyści, chcą przejść ulicami Warszawy świętując swoje 83 urodziny. Nie pozwólmy na to. Zablokujmy ich” – pisali w serwisie Facebook. Odpowiedzi na zaczepki Obywateli RP udzielił rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski. – Nie obawiamy się żadnego zakłócenia obchodów. Posiadamy sprawne grupy porządkowe, które mają doświadczenie w ochronie imprez masowych. Część z nich to profesjonaliści – mówił.


Ostatecznie marsz przeszedł spokojnie i obyło się bez większych incydentów, ale mimo wszystko policja była zmuszona do podjęcia interwencji. Jedną z nich było unieszkodliwienie mężczyzny, który na trasie przemarszu usiłował rozwinąć banner zawierający tzw. „antyfaszystowskie hasła”, które mogłyby doprowadzić do zaognienia sytuacji.

 

 

Źródło: TVP Info, fakt.pl, tvn24.pl

WMa
 


DATA: 2017-04-30 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie brawa dla ONR.A wszelkim zdemoralizowanym lewactwem nie ma się co przejmować. Wszak judzenie i hucpa to dla nich standardy życia.
ponad 3 lata temu / Wojciech
 
PiS się szykuje do delegalizacji ONR. Wczoraj w wywiadzie w TV Republika prof.Kleiber doradzał co należy w tym celu zrobić.
ponad 3 lata temu / rep
 
@JARO: "zawłaszczającą nazwę Obywatele RP". Dlaczego? Przecież pełna nazwa "Obywatele Ruchu Palikota" jak najbardziej do nich pasuje :)
ponad 3 lata temu / r
 
Może wreszcie 4-te pokolenie Polaków przejmie rządy w Polsce po katastrofalnych latach rządów żydowskich.
ponad 3 lata temu / z nadzieją
 
Przecież sanacja w okresie międzywojennym zwalczała Ruch Narodowy bo był Polski i Katolicki .Nacjonalizm Chrześcijański KOCHAJ WŁASNY NARÓD SZANUJ INNE NARODY"PARTIA KORWIN Z JEJ LIDEREM ZA POPARCIE GLOBALIZMU CZYLI CETA NIE MAJĄCEGO NIC WSPÓLNEGO Z WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ I Z WOLNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ SĄ NA ŚMIETNIKU HISTORII GDYŻ PRZYCZYNILI SIĘ DO POGRZEBANIA WOLNOŚCI POLSKI I POLAKÓW .GLOBALIZM TO NEO-MARKSIZM A NIE WOLNY RYNEK .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
To nie Obywatele RP tylko po prostu LEWACKIE POMIOTY. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli zaś chodzi o sam ONR to popieram ich postulaty w stu procentach. Tylko takie postawy jakie promuje ONR mogą obronić naszą ojczyznę przed zalewem islamskiej i multi-kulti zarazy. Zarazy która już trawi zblazowany zachód. Polska ma jeszcze szansę się przed tym obronić.
ponad 3 lata temu / Onyx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.