DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Ona tak na serio? Ten wywiad poseł Nowoczesnej przejdzie do historii podwórkowego ateizmu

Ona tak na serio? Ten wywiad poseł Nowoczesnej przejdzie do historii podwórkowego ateizmu
Fot: W.Krynski / Forum

W wywiadzie udzielonemu „Super Expresowi” poseł Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus dzieli się z czytelnikami swym filozoficzno-religijno-historycznymi refleksjami. Tym co nie podoba się w nauce Chrystusa jest… Jego okrucieństwo. Na prośbę o wskazanie takiego momentu poseł odparowuje: „Chrześcijanie mają za uszami”.

 

Poseł Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus nie ma szczęścia do wywiadów. Być może idąc po rozum do głowy powinna nieco ograniczyć swoje medialne wystąpienia do głoszenia peanów na cześć swego szefa Ryszarda Petru. A może to znajomość z złotoustym Ryszardem „sześciu króli” ma tak zgubny wpływ na kondycję intelektualną poseł Scheuring-Wielgus? W końcu z kim przestajesz…

 

Głośnym echem odbiła się rozmowa wspomnianej poseł z Robertem Mazurkiem, mówiąc delikatnie Scheuring-Wielgus nie wypadła w niej zbyt korzystnie. Jednak poseł nie daje za wygraną. W wywiadzie udzielonemu „Super Expresowi” dzieli się z czytelnikami swym filozoficzno-religijno-historycznymi refleksjami.

 

Scheuring-Wielgus jednoznacznie deklaruje, że nie wierzy w Boga i nie chodzi do Kościoła. Jednocześnie zauważa, iż „może jest jakaś energia, która nas prowadzi - i tyle”.

 

- Nie lubię nazywać Boga i nadawać mu imienia, Bóg może być pod różnymi postaciami. W zależności od tego, gdzie się urodzimy. Dla mnie Bóg może być energią - stwierdza poseł.

 

Dopytywana o to, czy podoba się jej nauka Chrystusa, Scheuring-Wielgus odpowiada: „Zależy. Myślę, że jestem jedną z nielicznych osób niewierzących, które przeczytały Biblię. A jest to bardzo ciekawa lektura”.

 

Tym co nie podoba się w nauce Chrystusa jest… Jego okrucieństwo. Na prośbę o wskazanie takiego momentu poseł odparowuje: „Chrześcijanie mają za uszami”.

 

Dociśnięta przez dziennikarza poseł oznajmia w końcu: „Do Chrystusa generalnie nic nie mam, był on osobą, która zrobiła dużo dobrego. Ale nie wystawiałabym go na piedestał”.

 

Warto chyba doradzić poseł noszenie w słonecznie dni kapelusza z dużym rondem i życzyć mniej spotkań z politycznym pryncypałem.

 

 

luk

 


DATA: 2016-06-23 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozwolmy im mowic iposylajmy dalej,nawet nie trzeba komentarza
ponad 2 lata temu / maro
 
Proszę popatrzeć jakie kierunki i jakie firmy reprezentuje i kompromituje ta ograniczona osoba: "...Ukończyła studia na kierunku socjologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła także studia podyplomowe w Polskiej Akademii Nauk[1]. Od czasów studenckich pracowała w Londynie (w tym w Bramah Tea and Coffee Museum), następnie zatrudniona w koncernie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific oraz jako marketingowiec[2][1]...."
ponad 2 lata temu / Jasińska
 
Szkoda słów, żeby określić stan myślenia tej Pani.
ponad 2 lata temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44124"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.