DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Ona tak na serio? Ten wywiad poseł Nowoczesnej przejdzie do historii podwórkowego ateizmu

Ona tak na serio? Ten wywiad poseł Nowoczesnej przejdzie do historii podwórkowego ateizmu
Fot: W.Krynski / Forum

W wywiadzie udzielonemu „Super Expresowi” poseł Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus dzieli się z czytelnikami swym filozoficzno-religijno-historycznymi refleksjami. Tym co nie podoba się w nauce Chrystusa jest… Jego okrucieństwo. Na prośbę o wskazanie takiego momentu poseł odparowuje: „Chrześcijanie mają za uszami”.

 

Poseł Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus nie ma szczęścia do wywiadów. Być może idąc po rozum do głowy powinna nieco ograniczyć swoje medialne wystąpienia do głoszenia peanów na cześć swego szefa Ryszarda Petru. A może to znajomość z złotoustym Ryszardem „sześciu króli” ma tak zgubny wpływ na kondycję intelektualną poseł Scheuring-Wielgus? W końcu z kim przestajesz…

 

Głośnym echem odbiła się rozmowa wspomnianej poseł z Robertem Mazurkiem, mówiąc delikatnie Scheuring-Wielgus nie wypadła w niej zbyt korzystnie. Jednak poseł nie daje za wygraną. W wywiadzie udzielonemu „Super Expresowi” dzieli się z czytelnikami swym filozoficzno-religijno-historycznymi refleksjami.

 

Scheuring-Wielgus jednoznacznie deklaruje, że nie wierzy w Boga i nie chodzi do Kościoła. Jednocześnie zauważa, iż „może jest jakaś energia, która nas prowadzi - i tyle”.

 

- Nie lubię nazywać Boga i nadawać mu imienia, Bóg może być pod różnymi postaciami. W zależności od tego, gdzie się urodzimy. Dla mnie Bóg może być energią - stwierdza poseł.

 

Dopytywana o to, czy podoba się jej nauka Chrystusa, Scheuring-Wielgus odpowiada: „Zależy. Myślę, że jestem jedną z nielicznych osób niewierzących, które przeczytały Biblię. A jest to bardzo ciekawa lektura”.

 

Tym co nie podoba się w nauce Chrystusa jest… Jego okrucieństwo. Na prośbę o wskazanie takiego momentu poseł odparowuje: „Chrześcijanie mają za uszami”.

 

Dociśnięta przez dziennikarza poseł oznajmia w końcu: „Do Chrystusa generalnie nic nie mam, był on osobą, która zrobiła dużo dobrego. Ale nie wystawiałabym go na piedestał”.

 

Warto chyba doradzić poseł noszenie w słonecznie dni kapelusza z dużym rondem i życzyć mniej spotkań z politycznym pryncypałem.

 

 

luk

 


DATA: 2016-06-23 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozwolmy im mowic iposylajmy dalej,nawet nie trzeba komentarza
ponad 3 lata temu / maro
 
Proszę popatrzeć jakie kierunki i jakie firmy reprezentuje i kompromituje ta ograniczona osoba: "...Ukończyła studia na kierunku socjologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła także studia podyplomowe w Polskiej Akademii Nauk[1]. Od czasów studenckich pracowała w Londynie (w tym w Bramah Tea and Coffee Museum), następnie zatrudniona w koncernie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific oraz jako marketingowiec[2][1]...."
ponad 3 lata temu / Jasińska
 
Szkoda słów, żeby określić stan myślenia tej Pani.
ponad 3 lata temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.