DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

On może zostać kanclerzem Niemiec! Szef Zielonych popiera wywłaszczenia właścicieli mieszkań

On może zostać kanclerzem Niemiec! Szef Zielonych popiera wywłaszczenia właścicieli mieszkań
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Michal Jarmoluk)

Szef niemieckich Zielonych Robert Habeck uważa, że wywłaszczanie dużych właścicieli mieszkań jest, co do zasady, uprawnionym sposobem obniżania cen najmu. O zgrozo, zgodnie z aktualnymi sondażami Habeck jest obecnie jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia po wyborach w 2023 roku urzędu kanclerza Niemiec.

 

Od początku roku trwa w Niemczech debata nad sposobami obniżenia cen najmu mieszkań w Berlinie. Zdaniem krytyków współrządząc miastem lewica – tradycyjnie wroga deweloperom – zaniedbała budowę nowych mieszkań, czego efektem jest obecny niedobór lokali i szybko rosnące ceny. W związku z oburzeniem mieszkańców Berlina pojawiają się najrozmaitsze propozycje naprawy stosunków mieszkaniowych. Ostatecznie socjalistyczno-zielono-postkomunistyczne władze miasta zdecydowały się na wprowadzenie cen maksymalnych najmu. Dużą popularność ma jednak wciąż koncepcja… wywłaszczania największych właścicieli mieszkań, a konkretnie dużych firm, które żyją z najmu lokali.

 

Teraz do pomysłu wrócił szef niemieckich Zielonych Robert Habeck. Zgodnie z aktualnymi sondażami preferencji wyborczych jego partia jest drugą największą siłą polityczną w RFN. Po wyborach mogłaby albo wejść w koalicję z CDU/CSU, albo próbować zmontować własną lewicową koalicję.

 

Według polityka ewentualne wywłaszczenia powinny przebiegać dziś inaczej niż w czasach NRD. Nie chodzi o to, by „po prostu zabierać [mieszkania] i w ten sposób to załatwić”. Teraz należałoby mieszkania odbierać wprawdzie równie przymusowo jak w epoce totalitaryzmu, ale za odszkodowaniem. Według Habecka radykalne środki uzasadnia to, że – jak sądzi – biznes mieszkaniowy jest wielką pralnią brudnych pieniędzy. Polityk zastrzega, że wywłaszczenia w jego politycznym planie są „ostatnim krokiem” rozwiązywania problemu cen najmu.

 

Koncepcję wywłaszczeń oprócz Zielonych popiera także znaczna część SPD – zwłaszcza w młodzieżówce partii nastroje są radykalne. Już 26 października ugrupowanie będzie głosować na temat swojego stanowiska w tej sprawie na ogólnokrajowym zjeździe. Wynik głosowania może przesądzić o przyszłości największych berlińskich firm mieszkaniowych, jako że burmistrzem stolicy jest członek tej właśnie partii – Michael Müller.

 

 

Źródła: jungefreiheit.de / pch24.pl

Pach

 

 


DATA: 2019-10-04 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Second jest to łgarstwo i obrzydliwe kłamstwo. 94% Polaków ma swój dom lub mieszkanie ???Własne
10 dni temu / szpulas11
 
niemce to naród karny:D a jeśli dostaną nowe rozkazy? ,,socjalistyczna partia niemiec ,, doklei cuś i będzie ,,narodowo socjalistyczna partia niemieckich robotników,
10 dni temu / szpulas11
 
Prawie 60% Niemców wynajmuje mieszkanie. W Polsce 6%. Dziękujmy za wszystko.
11 dni temu / Second
 
Zieloni to zwykła komuna, tylko jeszcze bardziej zajadła. A dzisiejsi Niemcy to moralne bagno.
11 dni temu / Zbigniew
 
No tak, wierni tradycji... Wszak komunizm narodził się w Niemczech.
11 dni temu / Brad
 
Swoją drogą ciekawe jakimi metodami doszli do posiadania wielkich ilości mieszkań. Np u nas w czasie przemian ustrojowych dzielili wielkie firmy i to oczywiście nikomu nie przeszkadzało. A że w tym czasie na zachodzie dochodziło do fuzji i przejęć to co? Rozdrobnili aby osłabić pozycję rynkową.
11 dni temu / Jot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.