DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

On może zostać kanclerzem Niemiec! Szef Zielonych popiera wywłaszczenia właścicieli mieszkań

On może zostać kanclerzem Niemiec! Szef Zielonych popiera wywłaszczenia właścicieli mieszkań
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Michal Jarmoluk)

Szef niemieckich Zielonych Robert Habeck uważa, że wywłaszczanie dużych właścicieli mieszkań jest, co do zasady, uprawnionym sposobem obniżania cen najmu. O zgrozo, zgodnie z aktualnymi sondażami Habeck jest obecnie jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia po wyborach w 2023 roku urzędu kanclerza Niemiec.

 

Od początku roku trwa w Niemczech debata nad sposobami obniżenia cen najmu mieszkań w Berlinie. Zdaniem krytyków współrządząc miastem lewica – tradycyjnie wroga deweloperom – zaniedbała budowę nowych mieszkań, czego efektem jest obecny niedobór lokali i szybko rosnące ceny. W związku z oburzeniem mieszkańców Berlina pojawiają się najrozmaitsze propozycje naprawy stosunków mieszkaniowych. Ostatecznie socjalistyczno-zielono-postkomunistyczne władze miasta zdecydowały się na wprowadzenie cen maksymalnych najmu. Dużą popularność ma jednak wciąż koncepcja… wywłaszczania największych właścicieli mieszkań, a konkretnie dużych firm, które żyją z najmu lokali.

 

Teraz do pomysłu wrócił szef niemieckich Zielonych Robert Habeck. Zgodnie z aktualnymi sondażami preferencji wyborczych jego partia jest drugą największą siłą polityczną w RFN. Po wyborach mogłaby albo wejść w koalicję z CDU/CSU, albo próbować zmontować własną lewicową koalicję.

 

Według polityka ewentualne wywłaszczenia powinny przebiegać dziś inaczej niż w czasach NRD. Nie chodzi o to, by „po prostu zabierać [mieszkania] i w ten sposób to załatwić”. Teraz należałoby mieszkania odbierać wprawdzie równie przymusowo jak w epoce totalitaryzmu, ale za odszkodowaniem. Według Habecka radykalne środki uzasadnia to, że – jak sądzi – biznes mieszkaniowy jest wielką pralnią brudnych pieniędzy. Polityk zastrzega, że wywłaszczenia w jego politycznym planie są „ostatnim krokiem” rozwiązywania problemu cen najmu.

 

Koncepcję wywłaszczeń oprócz Zielonych popiera także znaczna część SPD – zwłaszcza w młodzieżówce partii nastroje są radykalne. Już 26 października ugrupowanie będzie głosować na temat swojego stanowiska w tej sprawie na ogólnokrajowym zjeździe. Wynik głosowania może przesądzić o przyszłości największych berlińskich firm mieszkaniowych, jako że burmistrzem stolicy jest członek tej właśnie partii – Michael Müller.

 

 

Źródła: jungefreiheit.de / pch24.pl

Pach

 

 


DATA: 2019-10-04 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Second jest to łgarstwo i obrzydliwe kłamstwo. 94% Polaków ma swój dom lub mieszkanie ???Własne
7 miesięcy temu / szpulas11
 
niemce to naród karny:D a jeśli dostaną nowe rozkazy? ,,socjalistyczna partia niemiec ,, doklei cuś i będzie ,,narodowo socjalistyczna partia niemieckich robotników,
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Prawie 60% Niemców wynajmuje mieszkanie. W Polsce 6%. Dziękujmy za wszystko.
7 miesięcy temu / Second
 
Zieloni to zwykła komuna, tylko jeszcze bardziej zajadła. A dzisiejsi Niemcy to moralne bagno.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
No tak, wierni tradycji... Wszak komunizm narodził się w Niemczech.
7 miesięcy temu / Brad
 
Swoją drogą ciekawe jakimi metodami doszli do posiadania wielkich ilości mieszkań. Np u nas w czasie przemian ustrojowych dzielili wielkie firmy i to oczywiście nikomu nie przeszkadzało. A że w tym czasie na zachodzie dochodziło do fuzji i przejęć to co? Rozdrobnili aby osłabić pozycję rynkową.
7 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.