DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Olsztyn: sukces przeciwników LGBT. Marsz homoseksualistów przeszedł bocznymi ulicami

Olsztyn: sukces przeciwników LGBT. Marsz homoseksualistów przeszedł bocznymi ulicami
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Na skutek działań przeciwników ideologii LGBT, trasa marszu homoseksualistów w Olsztynie została zmieniona w ostatniej chwili, a demonstranci zostali zmuszeni do przejścia bocznymi, mało prestiżowymi ulicami. Pierwotnie ich marsz miał przebiegać przez centrum miasta.

 

O sukcesie mogą mówić środowiska konserwatywne i patriotyczne z Olsztyna, którym w ostatniej chwili udało się zmienić trasę marszu homoseksualistów.  Organizacje LGBT zaplanowały pierwszy w historii miasta tęczowy marsz, który miał przejść najważniejszymi ulicami stolicy Warmii i Mazur. Dzięki skuteczności przeciwników tęczowej ideologii i błędowi organizatorów manifestacji, trasa marszu została zmieniona, a uczestnicy homoparady zostali zmuszeni do przejścia bocznymi ulicami miasta.

 

Organizatorzy od dawna zapowiadali, że trasa manifestacji będzie przebiegała przez centrum miasta rozpoczynając od Hali Urania, a kończąc w Parku Centralnym. Jednak dzięki aktywności środowisk patriotycznych, zanim środowiska LGBT poprawnie złożyły wniosek o rejestrację wydarzenia, do urzędu miasta wpłynęło pismo o rejestrację kontrmanifestacji. Zaplanowano je dokładnie na tej samej trasie, którą pierwotnie mieli przejść homoseksualiści. Wobec czego pierwszeństwo rejestracji zgromadzenia otrzymali przeciwnicy promowania LGBT.

 

Środowiska patriotyczne rejestrując swoje zgromadzenia na trasie homomarszu oraz w innych ważnych miejscach Olsztyna, uniemożliwili tym samym przejście homoparady przez centrum miasta. Doszło do tego przez błąd organizatorów manifestacji LGBT, którzy podali do publicznej wiadomości informację o trasie przemarszu, zanim poprawnie zarejestrowali wydarzenie w urzędzie miasta. Tym samym władze nakazały organizatorom parady LGBT zmianę trasy, która nie mogła przebiegać już przez najważniejsze miejsca w Olsztynie.

 

„Jedna z głównych organizatorek, która jednocześnie jest osobą, która zarejestrowała Marsz, Agata Szerszeniewicz, została wezwana do Urzędu Miasta Olsztyna w celu zmiany miejsca lub czasu zgromadzenia planowanego na 15.06. Powodem było uznanie pierwszeństwa zgromadzenia innemu organizatorowi, który zarejestrował swoje zgromadzenie tego samego dnia co ona (…). Wcześniej nie otrzymałyśmy informacji o jakichkolwiek nieprawidłowościach” – brzmią wyjaśnienia organizatorów homoparady, zamieszczone w serwisie Facebook.

 

Przeciwko zmianie trasy tęczowej manifestacji sprzeciwiali się lewicowi aktywiści. „To skandal, że agresywne homofobiczne środowiska będą głosiły agresywną propagandę, a kolorowy radosny pochód jest wysyłany na obrzeża miasta” – napisał Bartosz Grucela, przedstawiciel partii Razem.

 

Warto podkreślić, że co prawda manifestacja LGBT w Olsztynie została zmuszona do wybrania mało prestiżowej trasy, ale patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2019-06-15 16:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak czytam te komentarze to się wstydzę że jestem polka.
5 miesięcy temu / Ja
 
Cóż to za środowiska patriotyczne, które swymi manipulacjami blokują innym Polakom demonstrowanie poglądów.
5 miesięcy temu / Henryk
 
Uszanujcie to tęczowi , ja nie chce was oglądać i tego żenującego teatrzyku mam do tego prawo .
5 miesięcy temu / Eliza
 
Brawo Olsztyn ! Jestem z Was dumna. Ala
5 miesięcy temu / Jestem dumna ze
 
W końcu... Brawo Olsztyn. Warszawa niech bierze z Was przykład.
5 miesięcy temu / Kate
 
Myślę, że za użycie stwierdzenia "homoparada" ktoś może słono beknąć...
5 miesięcy temu / AySrajnakraj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.