DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Żenada
3 miesiące temu / Marta
 
a to zapraszam do Warszawy pokażę miejsca gdzie dzielni ukraińcy mordowali POLAKÓW W CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, zaczniemy od Mokotowa gdzie dzielne ukraińskie oddziały wymordowały całe przedszkole wraz z opiekunkami, zaraz obok jest wyjście z kanałów gdzie wywlekali Polaków i rozwalali pod płotem. Polacy to idioci euro kołchoz wmówił im że historia jest nic cool nie tryndy, i wstyd jest uczyć się historii własnego narodu bo to ksenofobia, zacofanie i tylko latanie z fiutem na wierzchu jest ok. Polacy nie znają swojej historii i dlatego tak łatwo jest im wmówić że mordowali żydów, niemców , cyganów ukraińców, indian w usa, pingwiny w arktyce itd. pani tokarczuk to taki gross który mówił tak to nie niemcy mordowali żydów to polacy, i pani tokarczuk to właśnie robi. A i jeszcze jedno pani tokarczuk myli działania inkwizycji na zachodzie i działania inkwizycji w polsce, a właściwie brak takowych działań. A jeszcze jedno czemu pani tokarczuk czepia się chrzescijan,
3 miesiące temu / Igor
 
Zmuszanie do religii ludzi ktorzy sobie tego nie życza jest tutaj problemem, nie sam fakt istnienia religii. Skala nadużyć wynikająca z obecnego sojuszu tronu z ołtarzem jest tu największym problemem. Przymykanie oczu na pedofilie, nadużycia, niepłacenie podatków przez kler, dehumanizowanie mniejszości w Polsce to wszystko jest zwyczajnie obrzydliwe. Kościół w Polsce sie skończy najpóźniej za 10 lat. Zgubi go pycha i głupota, która obecnie bezwstydnie prezentuje-ludzie moze sie jeszcze boja, ale nie sa głupi.
3 miesiące temu / Ewa
 
Religia to jak narkotyki ,ciągną , nie można sobie dać rady z odwykiem .Wcześniej niewiernych mordowano ,dziś jest podobnie .Fanatycy religijni pragną zawładnąć ludzkością,trzeba to chamowaci.
3 miesiące temu / szymon
 
ZSRR, ChRL, Korea Północna, Kambodża, Kuba, to kraje w których religia czyli kult bóstwa zastąpił kult przywódcy. Żadna różnica. Człowiek jest tępiony, jeśli nie dość gorliwie czci.
3 miesiące temu / Super gość
 
Prawdziwa wiara koi ból i cierpienia i daje nadzieję..
3 miesiące temu / Tadeusz
 
Panie Dariuszu Matecki, kraje które pan wymienił, jak sam Pan podkreśla "wprowadziły przymusowy ateizm państwowy". Ale tu przecież nie chodzi wprowadzanie przymusu w tym zakresie, lecz o nienarzucanie jakiejkolwiek wiary właśnie na siłę, czy też "przymusowo". Czy Pan rozumie różnicę??
3 miesiące temu / Joachim
 
Pani Olgo, pełna zgoda.Niestety religia osobom nieprzystosowanym do życia czy samodzielnego myślenia jest potrzebna jak również tym u których strach przed śmiercią przeważa nad zrozumieniem świata.
3 miesiące temu / Kw735
 
A w Wenezueli władze są ateistyczne i Wenezuelczykom żyje się tu tak źle, że muszą uciekać z kraju.
5 miesięcy temu / Szukam prawdy i
 
Tam gdzie religia najwięcej nadziei i sensu życia. Spory i wojny mają źródło w ludzkiej naturze, gdyby zabrakło religii wynikałyby z ideologii, z żądzy władzy i dominacji, z nienawiści do tego co inne, z kompleksów i braku poczucia że jest się ważnym. Religie są tak powszechne, że trudno w nich błędnie nie upatrywać źródła zła, ale to mylne rozumowanie. Problem jest złożony i jednym zdaniem nie da się go wyjaśnić.
8 miesięcy temu / Meg
 
NOBLISTKA-WYGŁASZA FARMAZONY, KIEDY LUDZKOŚĆ NA ŚWIECIE WALCZY Z COVID-19."GDYBY GŁUPOTA MOGŁA FRUWAĆ"!!!. A.K.
8 miesięcy temu / Andrzej
 
Przez pryzmat działania niektórych hierarchów kościelnych nie należy patrzeć na ogół. Już od kilkunastu lat widać, że tam gdzie nie ma wiary, tylko jest ateizm - tam nie ma miłości, zrozumienia drugiego człowieka - tam rozkwita nienawiść, hamstwo, rodzą się różne zboczenia itd. Za co ta baba dostała Nobla????
8 miesięcy temu / Ślonzok
 
Ale przecież ma rację!
8 miesięcy temu / Czeremis
 
Jezeli religia miesza się z wladza, wychodzi po za swoje kompetencje to juz nie wiara tylko Polityka I Agitacja
8 miesięcy temu / Chrzescijanin
 
Religii jednak bliżej do totalitaryzmu niż wolnomyślicielstwu ateistów...
8 miesięcy temu / ateista-humanis
 
Zawsze śmieszy mnie ten brzydki przykład systemów totalitarnych, przecież to klasyczne kulty jednostki - KULTY - słowo klucz... To nie ma nic wspólnego z ateizmem czyli po prostu niewiarą w boga i kierowaniu się dobrem człowieka i otaczającego nas świata na podstawie naturalnych, logicznych wartości - nie dlatego, bo ktoś tak kiedyś napisał i uznał za prawo boskie, tylko dlatego, że tak jest ok w stosunku do innych żyjących wokół nas ludzi. Chcemy by każdy mógł godnie i szczęśliwie żyć, nie był wykluczany z powodu tego, na co nie ma wpływu.
8 miesięcy temu / Awacza
 
Jednakowoż te dramaty nie wynikały zbraku oficjalnego dostępu do religii, szanowny panie.
8 miesięcy temu / Johedera
 
Autorka proponuje wewnetrzna wolnosc od religii i dogmatow, a nie systemowe wprowadzenie przymusowego ateizmu, osobista wolnosc od dogmatow a nie dyktature - wystarczy czytac ze zrozumieniem, zamiast stosowac prymitywne propagandowe myslenie rodem z... totalitaryzmow.
8 miesięcy temu / Wojciech
 
Walka z religią, w wymienionych krajach, to była walka z konkurencją.
8 miesięcy temu / jarosz
 
'Wiara czyni cuda'Niejednokrotnie wiara pomogła przetrwać trudy życia. Wszystko zależy jak i kto z wiary korzysta.
8 miesięcy temu / Malgorzata
 
Droga Pani, kto Pani przyznał tę nagrodę jak pani tak... "inna"
8 miesięcy temu / Grew
 
Tyle że ateizm to też religia
8 miesięcy temu / LubieRZca
 
Komunizm to czysty ateizm, to system społeczny bez cech religii istniejący dzięki systemowi przymusu fizycznego i ekonomicznego. Nie ma to nic wspólnego z religia ,która możesz przyjąć lub odrzucić. twoja sprawa
8 miesięcy temu / Do Tom'a ponize
 
Jaki nobel taki noblista
8 miesięcy temu / peptyd
 
W wymienionych krajach jedna religia zostala zastąpiona inną, komunizmem. Ateizm nic tu niema do rzeczy.
8 miesięcy temu / Tom
 
Polski katolik jest newystarczająco cierpiący by odstąpić zbawienia. Szuka więc tego cierpienia wymyślają, że jest prześladowany przez ateistów, LGBT i ekologów.
8 miesięcy temu / Ojciecpiotr
 
Manipulacja w tytule - powinno być: Tam gdzie religia sie miesza do życia ludzi, tam rodzi najwiecej bólu, cierpienia i wykluczenia. Święta racja! Kazik
8 miesięcy temu / Kazik
 
Przedstawicielka New World Order. I wszystko jasne dokąd zmierzają tzw elity swiatowe
9 miesięcy temu / Jarox
 
NOBLISTKA - TO BRZMI DUMNIE...
9 miesięcy temu / Peps
 
Brawo Olga!
10 miesięcy temu / Ateista
 
Niby taka mądra Nobla dostała i sie
10 miesięcy temu / Mirek
 
Szkoda słów !
10 miesięcy temu / Pisak
 
Może nie zauważyła, bo jej za to nie zapłacili... cyrk. dziś już nawet nobel nic nie znaczy, skoro tacy ludzie otrzymują tkz. nagrody nobla.
10 miesięcy temu / jerr
 
Nie chodziło mi o opinię wyznawców na temat swojej religii, która z definicji jest subiektywna, co nota bene nie wyklucza prawdziwości. Chodziło mi o obiektywną prawdziwość/fałsz konkretnej religii, niezależnie od subiektywnych opinii. Owszem, w obecnej chwili problematyczny jest dowód prawdziwości jakiejkolwiek religii. Tego rodzaju dowód objawi się po śmierci. Jednak już obecnie można dokonać silnej selekcji, odrzucając religie/ideologie z ewidentnie sprzeczną wewnętrznie doktryną/światopoglądem, czyli religie/ideologie na pewno fałszywe. W przypadku prawdziwej religii indoktrynacja jest zbędna, choć niektórzy wyznawcy stosują ją na zapas na zasadzie strzelania z armaty do wróbla.
10 miesięcy temu / @Nick
 
Każda religia jest prawdziwa dla jej wyznawców. Nie mam nic przeciwko argumentowaniu jej slusznosci ale stanowczo sprzeciwiam się indoktrynacji.
10 miesięcy temu / Nick
 
Popełniasz podstawowy błąd traktując wszystkie religie, bez wyjątku, za fałszywe. Na dodatek robisz to bez próby uzasadnienia. Zakładając jednak że któraś religia jest prawdziwa, akurat w jej przypadku światopogląd jest słuszny i ma na celu dobro człowieka. W przypadku tej religii nie masz przymusu wyznawać jej prawideł, w tym dogmatów. Nikt jej tobie nie będzie siłą narzucał. Możesz dobrowolnie ją odrzucić i dalej żyć w fałszu, ponosząc za swój wybór konsekwencje. Dlaczego wyznawcy prawdziwej religii mieliby zachowywać prawdę tylko dla siebie? Co jest złego w powszechnym głoszeniu prawdy? Natomiast z jednym częściowo się zgodzę. Wyznawanie prawdziwej religii może prowadzić do bólu i cierpienia, gdy ta religia zaleca czy wręcz wymaga odrzucania niektórych pozornych przyjemności. Podobnie, obraz świata widziany przez osobę która wyznaje prawdziwą religię jest smutny, gdy widzi ona ilu ludzi odrzuca gorzką prawdę byle jak najdłużej móc pożyć w słodkim kłamstwie.
10 miesięcy temu / @nick
 
Każda religia MA SWÓJ system wartości, podobnie jak inne ideologie, z których większość głosi że reprezentowany przez nią światopogląd jest słuszny, prawdziwy i ma na celu dobro człowieka. Stawiają tylko jeden warunek: musisz wyznawać jej dogmaty. Nie byłoby w tym może nic złego, gdyby wybór światopoglądu przez jednostki był dobrowolny i każdy zachowywał go dla siebie. Niestety tak nie jest, bo ludzie narzucają swoje poglądy innym "dla ich dobra" a w rzeczywistości dla dobra własnego: zdobycia władzy, dominacji, zaspokojenia ego, czy potwierdzenia przynależności do "słusznej" grupy. Na tym polega mieszanie się religii i innych ideologii do życia ludzi, co często przynosi ból i cierpienie, nawet jak to jest "tylko kłótnia w rodzinie" a nie zamach terrorystyczny.
10 miesięcy temu / nick
 
Artykuł - tautologia. Religią bywa ateizm i takie systemy działaly w zsrr, cubie, chrl itd. Każda hipertrofia przeradza się w swoje przeciwieństwo - H. Broch
10 miesięcy temu / Novax
 
To jest ewidentnie mowa nienawiści. Gdzie są Ci od równości??? Proszę sprostować noblistkę.
10 miesięcy temu / Zwyczajny
 
Pokażę ci jak błądzisz, wykorzystując analogię. Matematyka nie jest religią, ale też zawiera odpowiedniki dogmatów - aksjomaty. I teraz sparafrazuję fragmenty twojego wpisu byś zobaczyła jak bez sensu głosisz. --- Matematyka to pewna forma organizacji wiary w opis rzeczywistości, która nakłada normy, zasady i aksjomaty właśnie. Wielokrotnie słyszałam w szkole, że jeśli uważamy się za ludzi myślących to nie możemy "wybierać sobie" z matematyki, w co z tego chcemy wierzyć, a co nie. Musimy przyjąć zasady matematyki w całości. Chodzi więc o aksjomatyczny przymus, o to, że ktoś inny konkretny człowiek, grupa, tradycja, instytucja mówi nam, co mamy robić i opisuje świat w bardzo konkretny, jednolity sposób. Wymaga posłuszeństwa wobec normy, którą nie my sami ustalamy. Matematyka tak robi, reżimy tak robią. --- Aha, to nie była wypowiedź przeciwko matematyce, tylko przeciwko bezmyślnej krytyce dogmatów.
10 miesięcy temu / @Marta
 
To, co krytykuje Tokarczuk, to pojęcie dogmatu, nie pojęcie Boga. Religia to pewna forma organizacji tej wiary, która nakłada normy, zasady i dogmaty właśnie. Wielokrotnie słyszałam w kościele, że jeśli uważamy się za ludzi wierzących to nie możemy "wybierać sobie", w co z tego chcemy wierzyć, a co nie. Musimy przyjąć zasady religii w całości. Reżimy, które wymienił pan Matecki, też opierają się na dogmacie. Z tym, że ich dogmatem jest to, że Boga nie ma i nie można uważać inaczej. Chodzi więc o dogmatyczny przymus, o to, że ktoś inny konkretny człowiek, grupa, tradycja, instytucja mówi nam, co mamy robić i opisuje świat w bardzo konkretny, jednolity sposób. Wymaga posłuszeństwa wobec normy, którą nie my sami ustalamy. Religia tak robi, reżimy tak robią. To nie była wypowiedź przeciwko Bogu, tylko przeciwko dogmatom.
10 miesięcy temu / Marta
 
@inger.Nie zawsze dobrzy będą postępować dobrze. Być może złe postępowanie dobrych to zasługa religii ale zasługą religi jest też dobre postępowanie złych.
10 miesięcy temu / cl
 
Po co cytujesz nielogiczne głupoty? Skoro Weinberg zakłada że dobrzy ludzie będą postępować dobrze, to jakim cudem może mieć miejsce złe postępowanie dobrych ludzi?
10 miesięcy temu / @Inger
 
To nie wina braku religii , a braku wartości w społeczeństwie. "Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli ? źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii." Steven Weinberg
10 miesięcy temu / Inger
 
Systemy komunistyczne są systemami religijnymi.
10 miesięcy temu / Piotr
 
W Korei pn i tym podobnym nie ma religii jesli juz to w glebokiej konspiracji z narazeniem zycia- tam nie ma bolu i cierpienia??? lub mniej niz tam gdzie jest religia??? :-
10 miesięcy temu / mz
 
Tytuł zniekształca to co jest w tekście: "tam gdzie religia MIESZA SIĘ! Dlaczego zmieniony jest tekst pierwotny? Tego Olga Tokarczuk nie powiedziała,tam gdzie religia , tam cierpienie, powiedziała :"tam gdzie religia MIESZA się .." To dla mnie zmienia całkowicie sens wypowiedzi !
10 miesięcy temu / Zuzanna
 
To człowiek człowiekowi sprawia ból, cierpienie A Pani powinna namawiać do dobra i promować dobro
10 miesięcy temu / Mhm
 
Faszyzm, komunizm, te wszystkie reżimy ateistczne mają cechy religii. Ich walka z Kościołem ma cechy walki religijnej. Stąd ta teza- wszelkie religie, a raczej mocne ideologie przemocowe, to samo zło.
10 miesięcy temu / Dot.
 
P. Tokarczuk nie ma analitycznego podejścia do życia skoro głosi bzdurę: "Żadna z religii nie może być traktowana jako rodzaj recepty na przyszłość człowieka". Katolicyzm jest taką receptą.
10 miesięcy temu / @szeryf
 
Nie ma ludzi którzy "wiedzą że nie ma potem". Nie ma, bo nie ma jakichkolwiek dowodów na to że "nie ma potem". To jest tylko wasza wiara, religijny człowieku. Po drugie, to bzdura że przekonanie o tym jakoby nie było potem, miało sprawiać że jesteście lepsi teraz. Niby dlaczego? Wręcz przeciwnie, przecież zgodnie z teorią darwinowską im bardziej troszczycie się o siebie, tym wy i wasze potomstwo ma większe szanse na przetrwanie. Dlatego podobni tobie nawołują do depopulacji, ale oczywiście nie mają na myśli siebie. Taka jest ta wasza obłudna "lepszość".
10 miesięcy temu / @Imaciek
 
Właśnie swym wpisem potwierdziłaś że walczący z chrześcijaństwem to antyteiści. Takim nie jest obojętna prawdziwa religia, dlatego z nią walczą. A religia nie była, nie jest i nie będzie sprawą prywatną, więc w tej sprawie piszesz w oderwaniu od rzeczywistości.
10 miesięcy temu / @ewa
 
Ktoś ją powinien poinformować o rewolucji francuskiej, rewolucji w Meksyku, rewolucji październikowej i kilku innych takich.
10 miesięcy temu / Antynobel
 
Faszyz i komunizm były definicji anty religijne a przemocą przebił nawet święta inkwizycji. Rewolucja francuska też była antyreligijna i kazdemu kojarzy się z gilotyna. Teza tej pani jest fałszywa.
10 miesięcy temu / Rycho
 
Przecież pani tokarczuk też jest osobą religijną. Jej religia to fanatyczny ateizm, też związany z nieszczęściami i cierpieniem.
10 miesięcy temu / Adam
 
Pani Tokarczuk ma analityczne podejście do życia i słusznie zauważ, ze to religia jest przyczyna bólu ludzi. Nie neguje wiary tylko religie, to walki na tle religijnym przynoszą najwięcej cierpień ofiar i wyniszczenia.
10 miesięcy temu / szeryf
 
Módlmy się za panią Tokarczuk za nią też umarł Jezus
10 miesięcy temu / Wierzący
 
owszem bolszewizm promował ateizm ale go nie wymyślił ,tylko wykorzystał właśnie propaganda utrwaliła takie myślenie
10 miesięcy temu / do Darius
 
bądź obiektywny ,byłoby obojętne gdyby religia była sprawą prywatną ,a nie jest bo jest wszędzie ,w polityce w strukturach w ustawodawstwie,każdy chce wywalczyć swoje ,wierzący państwo wyznaniowe a ateiści świeckie , na dziś przegrywają
10 miesięcy temu / do @Darius
 
Z tego co powszechnie wiadomo, sta lin i hit ler nie byli zbyt religijni. No, ale dali ludziom wiele szczęścia.
10 miesięcy temu / Blaszka
 
Proszę posłuchać.Andrzej Cyrikas"moje świadectwo.
10 miesięcy temu / Barbara
 
Nasz nieskończony smutek, może być uleczony tylko przez nieskończoną Miłość - papież Franciszek. Bóg jest Miłością. Pani Olga Tokarczuk nie jest alfą i omegą.
10 miesięcy temu / Margerita
 
Pani Olga ma rację. Mordowali za religię od zawsze. Poza tym człowiek który wie że nie ma potem jest lepszy teraz.
10 miesięcy temu / [email protected]
 
Pan Matecki, jak każdy, rasowy demagog z partii, której nazwę brzydzę się wymienić pisze nie na temat i operuje skrajnościami. W tych reżimach tępiono różnorodność, o której wspomina Pani Olga, więc ten argument jest chybiony. Jeśli ta wypowiedź była tylko dla zaznaczenia obecności, to proponuję zaznaczyć swoją obecność w szkole podstawowej, gdzie oprócz gramatyki uczą jeszcze semantyki.
10 miesięcy temu / Słowik
 
Noblistka przekonuje, ze to jej poglady, stoja u podstaw nagrody Noble nie talent literacki. Pytanie, komu dzisiaj zalezy aby osoba mowiac o rzekomych polskich "aspiracjach kolonialnych",walczaca z fundamentami polskosci jaimi byl od wiekow kosciol i wiara katolicka, ktora przeprowadzila nas przez najtragiczniejsze dzieje historii byla dzisiaj ambasadorem polskosc? Gdy Czeslaw Milosz czy Lech Walesa otrzymywali nagrody Nobla wiedzielismy jakie to byly czasy I kto za tym stoi. Rewolucja wisiala w powietrzu I nalezalo narod polski zmobilizowac, wesprzec i wskazac kierunek. Swiat osiagnol swoj celu, komunizm upadl "bez oddania strzalu". Komu dzisiaj zalezy aby nas sklucic z kosciolem, zachwiac wiara w Boga, zliberalizowac poglady: dzenderyzmem, oslabianiem rodziny, "Polak to europejczyk" bez ojczyzny, ale Niemiec to Niemiec, a Francuz to Francuz.... Na co liczy Putin w swoich sprytnie realrealizowanych dalekowzrocznych planach: Northstreem I, II, czy ostatnich
10 miesięcy temu / Zaniepokojony
 
@@Darius: Ateistom jest obojętne chrześcijaństwo, które uznaje że każda władza pochodzi od Boga i że prawo pozytywne ma być zgodne z prawem naturalnym i Boskim, m.in. poprzez zlikwidowanie rozwodów, ustanowienie zakazu aborcji, zbanowanie pornografii, in vitro, propagandy seksu pozamałżeńskiego itp. oraz że władcy państw mają obowiązek publicznej czci i posłuszeństwa królującemu Chrystusowi?
10 miesięcy temu / M.
 
@Darius Ustrój bolszewicki wyznawał MATERIALIZM będący odwrotnością Heglizmu a nie żaden ateizm czy antyteizm. Proszę zasięgnąć w materiały Karonia lub ks. Guza.
10 miesięcy temu / M
 
@Edi Nie zaczynaj wątków historycznych, bo zaręczam Ci, że dyskusja nad faktami szybko Cię przerośnie. Ofiary w Kongo to ofiary rewolucji, którą na sztandarach przynieśli tam bolszewicy. To oni najpierw napuszczali rdzennych mieszkańców do przepędzenia białych, a później wmówili im, że biali powrócą i będą się mścić. Dlatego trzeba ich zabić. Lokalni kacykowie - dziś w strojach szamanów a do niedawna studenci komunistycznych uczelni - sterowani przez sowietów wmawiali tubylcom bzdury o zaklęciach sprawiających że będą niezniszczalni i dawali im do rąk sowieckie karabiny. Taka jest natura sowieckiego człowieka - NISZCZYĆ. Relacje z pierwszej ręki znajdziesz w pamiętniku uczestnika tamtej wojny "Kondotierzy" Rafała Gan Ganowicza.
10 miesięcy temu / M
 
Nie odróżniasz propagandy od faktów. Główną religią bolszewików był antyteizm, nazywany przez nich propagandowo ateizmem. Gdyby antyteiści faktycznie byli ateistami, nie walczyliby z chrześcijaństwem, gdyż byłoby im ono obojętne.
10 miesięcy temu / @Darius
 
Jak tak słucham tej biednej duchowo kobiety to się tylko zastanawiam, z jakim własnym grzechem sobie nie radzi i nie może sobie go wybaczyć, że całą tę złość przelewa na religię?
10 miesięcy temu / Mój Nick
 
@do Moskal -podwójnie brak ci wiedzy- głównym dogmatem bolszewików był właśnie ateizm jako przeciwieństwo religii
10 miesięcy temu / Darius
 
To bardzo smutna wypowiedź... Przykro mi, że wypowiada się w ten sposób autorka tak niezwykłych tekstów. Z drugiej strony w książkach Olgi Tokarczuk czuje się brak Boga i wiary. Człowiek jest w nich z tego powodu rozpaczliwie zagubiony i nieszczęśliwy Nie znajduje on też oparcia ani w rodzinie, ani w miłości, ani w poczuciu więzi z krajem czy jakąś społecznością. Praca też nie jest w stanie nadać jego życiu sensu. Nie podoba mi się taki pesymistyczny obraz człowieka. Może on być prawdziwy w odniesieniu do jednostek, ale nie jako etykietka nalepiona każdemu z nas. W przeciwieństwie do Olgi Tokarczuk uważam, że nasz świat ma różne barwy.Oprócz ciemności i chaosu jest światło i porządek, a obok ateizmu - wiara. Pisarka wielokrotnie podkreślała, że ustalone porządki drażnią ją i budzą niepokój. A ja lubię harmonię. Sadzę, że człowiek powinien jej poszukiwać w sobie, w świecie oraz w swoich relacjach z Bogiem. Chaos zdecydowanie mi się nie podoba, podobnie jak ciemność.
10 miesięcy temu / Renata
 
WSTYD PO RAZ KOLEJNY, ale G.Orwell powiedział coś na ten temat, a pani Tokarczuk wpisuje się w to jak jak mało kto: "Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia"
10 miesięcy temu / ZAWODOWY POLAK
 
No tak bo włącza się sumienie
10 miesięcy temu / Jj
 
Jurek Szokalski Podrzucę ewidentny analogon do paradoksalnego zdania sympatycznej pani Olgi: wszędzie tam gdzie internistyka i chirurgia, tam najwięcej bólu i cierpienia.
10 miesięcy temu / Jurek Sz
 
@nik/t Zauważ, że religia z definicji "miesza" się w życie ludzi, więc na to samo wychodzi bez tego jednego wyrazu
10 miesięcy temu / PatriotaPL
 
Ja bym w takie rozważania że jak by nie było lub nie bedzie religi to będzie pięknie nawet nie wchodził bo to będzie jeszcze bardziej obracanie się jedynie wśród idei. Przecież wiadomo że człowiek ku czemuś się zwróci czy ku pieniądzom czy ku czemuś innemu. Od razu się też nasuwa kierunek że dobrze to będzie jak ludzi będzie jak najmniej. Jeśli się w temacie zła pomija ateistów to chodzi o to żeby nie swoich atakować jako wrogów a swoich wogole.
10 miesięcy temu / O
 
Po tych wszystkich propagandowych wystąpieniach jakby rodem z wieców komsomolskich, nikt rozsądny- o ile przedtem-nie czytał jej książek do ręki nie weźmie.
10 miesięcy temu / Antyreklama
 
Mówiąc o porzuceniu dogmatów wprowadza odgrzany dogmat Marksa: religia jako opium dla ludu. Dajmy ludziom dostęp do nauki i kultury a człowiek będzie już tu na Ziemi szczęśliwy. Dajcie muzykę, teatr, film i wernisarze a konfesjonały stracą racje bytu. To już było!!!
10 miesięcy temu / Galahad_1
 
Za to w Kongu Belgijskim pod władzą Leopolda II realizowano państwo katolickie, które kosztowało 10 mln ofiar.
10 miesięcy temu / Edi
 
ta pani czerwona jest jak sowiecki sztandar
10 miesięcy temu / moim zdaniem
 
Autor tego tekstu manipuluje słowami Olgi Tokarczuk, żeby poszczuć na nią Czytelników. Wypowiedziana przez nią fraza: "Tam gdzie religia się miesza do życia ludzi, tam rodzi najwięcej bólu, cierpienia, wykluczenia" ma sie nijak do tytułu artykułu "Olga Tokarczuk: wszędzie tam gdzie religia, tam najwięcej bólu i cierpienia". Pisarka nie powiedziała, że najwięcej bólu i cierpienia jest tam, gdzie religa. Powiedziała ewentualnie - zastrzegam się, bo nie słyszałem, że jest go najwięcej TAM GDZIE RELIGIA MIESZA SIĘ DO ŻYCIA LUDZI.
10 miesięcy temu / nik/t
 
Stara śpiewka masońska. Bo przecież, jakby "religii nie było", to człowiek automatycznie przestanie być z natury zły, chciwy, zazdrosny, kłamliwy i podły. Wszystko winne, tylko nie człowiek.
10 miesięcy temu / M
 
Otwieram lodówkę...a tu Tokarczuk ze swoimi "odkryciami". Ona coś napisała, czy dostała Nobla jako zachętę dla obrażania Polaków?
10 miesięcy temu / Mirrro
 
Co by nie mówić, ma pani Tokarczuk 100% racji, ale to nie jest jakieś odkrywcze.
10 miesięcy temu / Darek
 
Religia, Kościół bez Boga nie istnieją. Odwieczny problem człowieka to pytanie skąd wziął się świat, człowiek, jaki jest sens istnienia. Jedyną odpowiedzią Arystotelesa, Platona, Sokratesa, Einsteina i wielu myślicieli wszystkich wieków i cywilizacji jest Bóg. Nauka potwierdza że świat miał początek, będzie miał koniec i powstał z niczego. Christian Boehmer Anfinsen biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii tak powiedział; ?Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.? Biblia Chrystus wskazuje nam Boga prawdziwego. Wypowiedź p. Tokarczuk wskazuje kto i za co może otrzymać Nobla.
10 miesięcy temu / fidelis
 
Istny Chuck Norris. Ze wszystkim ptaszki sobie sama. ???????????????? Mądrość stulecia. Ciekawe czy sama to wymyśliła. Więcej pokory, póki jeszcze ma Pani czas. Po śmierci Pani dusza będzie pragnąc, bo ktoś się za Panią pomodlił. Żaden ateista tego nie zrobi. Proszę o tym pomyśleć.
10 miesięcy temu / Gość
 
ateizm nie jest religią i po co to czarno -białe myślenie że ateizm jest jednocześnie komunizmem to brak wiedzy
10 miesięcy temu / do Moskal
 
Powinna wydawać pismo" Bezbożnik" i głosić swoją religię, ateizm superdoskonały, burzyć kościoły, synagogi, meczety etc,sławić Stalina, Lenina, Jak etc
10 miesięcy temu / Moskal
 
Zabawne zestawienie opinii prymitywnego radnego z wypowiedzia noblistki. Tokarczuk nie mpwi o potrzebie zakazywania religii, tylko stwierdza oczywisty fakt ze religie są przyczyną wielu nieszczęść w przeszłości i obecnie. I właściwie nie same religie Ale ludzki fanatyzm, które one promują.
10 miesięcy temu / Buldozer
 
wszędzie jest cytowana i o wszystkie religie chodzi
10 miesięcy temu / do ola
 
Trzeba się modlić. Dużo modlić. Złego się nie przekona. Tylko cud może nas uratować.
10 miesięcy temu / Kasandra
 
Gdyby to powiedzieć przed rewolucjami ateistycznymi to w zasadzie za wszystko można obarczyc religie. Tylko nie jedną konkretną. To jedna z koncepcji że człowiek ze wszystkim może poradzić sobie sam bez żadnej pomocy, łaski etc. Pewnie już byli tacy co głosili takie bledne teorie w dobie Oświecenia lub innych okresach.
10 miesięcy temu / pl
 
jak wszystkie religie to WSZYSTKIE trzeba tylko pojechać np, do Szwecji czy Nowego Jorku,Bagdadu lub Moskwy i to jeszcze raz oglosić- moze bedzie Nobel pokojowy?
10 miesięcy temu / ola
 
Tokarczuk uwierzyła, że jest mądra! Hahahaha
10 miesięcy temu / DNA
 
98 - co do różnych ruchów - po owocach poznamy.
10 miesięcy temu / Jot
 
Jeżeli nagrodę Nobla dostają tacy ludzie z takimi poglądami jak Tokarczuk, to dowód, że ta nagroda spaczyła się i jest maszkarą masońską.
10 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
serio? Koronnymi przykładami tego ateistycznego raju są ZSRR i Chiny, buahahaha
10 miesięcy temu / Samanta
 
To jest wypowiedż pełna nienawiści do ludzi mającyh odmienne od Tokarczuk poglądy.Jej tok rozumowania oparty jest na antcywilizacyjnym schemacie odpowiedzilnosci zbiorowej i pietnowaniu innych za ich pochodzenie etniczne lub z powodu wyznawanej religii.Roztrząsanie prawdziwości jej urojonych przewin ludzi,których nie lubi,raczej nie ma sensu, bo to jest przyjęciem zaproszenia do zapasów w błocie.Chyba nie ma wielkiego zaskoczenia,poniewaz jej kariera zyciowa jest zbudowana na serwilizmie wobec środowisk nie lubiacych Polaków i katolików.W tym momencie ujawnia się w jaskrawy sposób brak roztropności u osób,po których spodziewamy sie czegoś innego.Tydzień temu,w niedzielę, w katedrze w Oliwie ksiądz na mszy o godzinie 20 przywołał słowa Tokarczuk .Naprawdę,jest dla mnie zagadka cel,jaki chciał osiągnąć.W podobnej sytuacji są posłowie PIS-u szykujący uchwałę na jej cześć.Na tym tle kontrastuje wystąpienie Brauna,które było tylko przejawem zwykłego,zdrowego rozsądku
10 miesięcy temu / Mirek
 
Jeżeli Nobla dostają tacy ludzie z takimi poglądami jak Tokarczuk, to dowód że Nagroda Nobla zdewaluowała się i jest tandetą masońską.
10 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Ekologia, medycyna, gender, LGBT dzisiaj też mają status religii. Opierają się na dogmatach i braku dyskusji.
10 miesięcy temu / Gzaer
 
Ta pani chyba nigdy nie miała dobrze poukładane w głowie, jeśli wypowiada takie nonsensy. A tak na marginesie, jeśli nie Bóg - to co ta pani ma do zaproponowania człowiekowi i całej ludzkości ? Przecież bez nadziei życie jest bezsensem - a w takim "otoczeniu" żaden normalny człowiek nie może istnieć. Do czego jest zdolny człowiek, przy zakwestionowaniu Boga i Jego praw - ludzkość już wiele razy była boleśnie doświadczana. Odpierając zarzut - vide : do czego prowadzi islam - stwierdzam, że tam więcej chorej ludzkiej ideologii i pogaństwa, niźli wiary przekazanej człowiekowi przez Pana Boga.
10 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
ta która poniosła porażkę w naukach
10 miesięcy temu / do Paweł
 
Nobel poświęcony na walkę z religijnością Polaków. To nie nagroda, ale grant.
10 miesięcy temu / Kowalski
 
Też tak uważam!
10 miesięcy temu / Joanna
 
Czego ty się boisz, ateizm ludzkość już ćwiczyła przypomnij karty historii
10 miesięcy temu / Joanna
 
P. Tokarczuk - współczuję pani..., te pani mądrości i wypowiedzi sprawiają, że mi wstyd za panią...
10 miesięcy temu / MIRKA
 
z moich obserwacji wynika bardzo jasno ze bol i przesladowania sa tam gdzie jest islam. Czy te religie ma na mysli nasza "swiatla" pisarka ?
10 miesięcy temu / LOGAN
 
Teoria śmiała. Tylko praktyka jakby nie pasowała do teorii.
10 miesięcy temu / n
 
@nielegalny tury A od kiedy odnowa w duchu świętym jest tylko i wyłącznie przypisana do protestantów? Ja rozumiem że komuś nie musi się to podobać zresztą sam nie jestem jej zwolennikiem ale negacja ze ruchy tego typu nie należą do świętego kościoła to już lekka przesada "prawdziwy katoliku"
10 miesięcy temu / 98
 
Bez uogólnień, bez generalizacji... Bo ja na przykład boleję i cierpię, gdy czytam o kolejnych wypadkach, kiedy pani Tokarczuk "się miesza do życia ludzi"
10 miesięcy temu / studencja_polsk
 
to lewackie pomiotło zapomina, że tam gdzie komuna to ból i poniżenie człowieka. Po co wogóle ją cytować strata miejsca i promocja miernoty. Najlepszym antyprzykladem jej słów jest Św. Maksymaln, czy Św. Jerzy Popiełuszko i wielu, wielu innych.
10 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
@nn Bolszewicy w 2 miesiące zgładzili wiecej chrześcijan niż inkwizycja przez wszystkie wieki a i jej relatywnie nieliczne ofiary to głównie wrogowie politycznie władzy poszczególnych monarchów którzy inkwizycję wykorzystywali do swoich celów. Z kolei wojny religijne w średniowieczu to głównie obrona przed masowym atakiem świata Islamu na Europę. Naprawdę sięgaj proszę do faktów zamiast powtarzać to co każdy marksowy pożyteczny idiota
10 miesięcy temu / ProBro
 
Niesamowity przykład jak można wykorzystać ludzką inteligencję do złych i głupich celów. Jeśli ta kobieta zdaje sobie sprawę z konsekwencji szerzenia swoich opinii musi być bardzo zła. Mam nadzieję, że Bóg wyciągnie ją z okultystycznego bagna w którym tkwi.
10 miesięcy temu / Gracław
 
Hej Pani Tokarczuk, musi być Pani w takim razie bardzo szczęśliwym człowiekiem, bo Pani to chyba nie miesza religii do życia ? Tak to działa? Bo ja nie widzę związku...
10 miesięcy temu / MarTa
 
Nikt normalny nie słucha wynurzeń myślowych przereklamowanej Tokarczuk. Tylko ograniczeni umysłowo Szwedzi mogli dać jej nobla!!!
10 miesięcy temu / Król Artur
 
ona nie jest polską noblistką, jest ukrainką
10 miesięcy temu / jan
 
Mam już dość tych bzdur pani Tokarczuk. Najwięcej bólu i cierpienia było i jest w krajach , w których religia jest systemowo zwalczana.
10 miesięcy temu / Kolo
 
Jak chcesz zrobić karierę w Hollywood, to musisz dać, każdy wie co. Jeśli chcesz nobla przyznawanego przez żydów, to musisz napisać książkę szkalująca białych najlepiej polaków, ot cala tajemnica jej nobla.
10 miesięcy temu / Hej
 
Wszędzie tam gdzie Tokarczuk coraz więcej chamstwa i głupoty oraz nienawiści do Polski, Kościoła i religii
10 miesięcy temu / DNA
 
Żenujący poziom intelektualny tej "noblistki". Nie czytałem i nie mam zamiaru przeczytać żadnej jej książki, gdyż odrzuca mnie jej prymitywizm i miernota umysłowa.
10 miesięcy temu / Grzegorz
 
Babcia poprosiła o wydrukowanie jej zdjęcia i położyła na nim różaniec.
10 miesięcy temu / Big
 
Człowiek został stworzony jako istota religijna, jeżeli nie uwierzy w Boga prawdziwego uwierzy w cokolwiek- ta kobieta wierzy w to, co mówi dając dowód ta powyższe twierdzenie.
10 miesięcy temu / Ell
 
Cytat z O. Tokarczuk: Trzeba poskromic potrzebę religijną. Koniec cytatu. Rodzi się pytanie jak? Sybir? Krematorium? Kalasznikow? Ech te niebezpieczne religie. Tylko wojny i wojny. Za to ateizm ekologizm zrobi taki pokój ze kamien na kamieniu nie zostanie
10 miesięcy temu / Nik O. Dem
 
Ta kobieta nie zna zupełnie historii.
10 miesięcy temu / L
 
Jesteście świadkiem jechowity czy tylko zboru protestanckiego? Bo jechowcy masowo obsiadają komentarze yt katolickich kapłanów, co widać po ich wybiórczej wiedzy historycznej, agresji oraz nienawiści do Najświętszej Dziewicy.
10 miesięcy temu / @ Leshek Xen
 
Oczywiste, że osoby niewierzące potrzeby wiary nie mają lub ją w sobie tłamszą. Poza tym wiara w Boga, religia to jedna z tych rzeczy, które nas odróżniają od zwierząt, a Tokarczuk przecież ekologistką jest. Czyż nie?
10 miesięcy temu / L
 
Czy wojny religijne w średniowieczu, wyprawy krzyżowe,inkwizycja,Krzyżacy to nie świadectwo?
10 miesięcy temu / nn
 
Hmm.. czyżby zwracała się do żydów i muzułmanów.. ?? No cóż antysemityzm i islamofobia jak się patrzy..
10 miesięcy temu / tak sobie
 
Ateizm jest sprzeczny z naturą stworzona przez Boga,należy go odrzucić
10 miesięcy temu / Jerzy
 
Twierdzenie że przyczyną zła i wojen są religie jest w wielu przypadkach czystym komformizmem duchowym. Coraz częściej spotykam się z tym odgrzewanym po komunizmie haslem. Ci ludzie pewnie nieświadomie dążą do zdoktrynizowania i upraktycznienia wolności bez odpowiedzialności. Wiem co mówię bo sam kiedyś też miałem taki stan. Tylko że on prowadzi do relatywizacji wszystkiego. Potem dopiero zauważyłem że nauka Jezusa Chrystusa jest JEDYNĄ I W PEŁNI SPÓJNĄ filozofią odnoszącą się do życia materialnego i ponadmaterialnego. Wbrew temu co część tutaj sugeruje Ci ludzie wraz z panią Tokarczuk nie są "głupi". M.in. dlatego powinniśmy się za nich szczególnie modlić. Pamiętajmy że dla Boga każda dusza jest bezcenna. KAŻDA
10 miesięcy temu / ProBro
 
A która to religia odpowiada za planową zagładę nienarodzonych o rozmiarze przekraczającym już chyba wszystkie wojny razem wzięte.
10 miesięcy temu / Paweł
 
Świat bez Boga przestałby istnieć i byłby jedną wielką wojną.Zgadzam się w pełni z Dariuszem Mateckim. Najwięcej bólu i cierpienia rodzą totalitaryzmy,które próbują wykluczać Boga ze społeczeństwa.
10 miesięcy temu / Maks
 
To Tokarczuk najwidoczniej nie radzi sobie z rzeczywistością żyjąc bez Boga.
10 miesięcy temu / sp
 
ucisk,jakiego dotąd nie było dopiero nadejdzie;dotychczasowe zbrodnie ludobójstwa w całej historii świata będą zabawą w porównaniu z tym,co nastąpi;zgodnie z przepowiednią samego Boga-Jezusa Chrystusa,Chrystus a tym samym katolicy będą nienawiści u wszystkich narodów;niewielu,ze względu na wybranych na interwencję Boga ocaleje;po tym nastąpi paruzja,koniec świata i sąd ostateczny;
10 miesięcy temu / marek
 
To żal nawet komentować, bo zniżamy się do tego poziomu.
10 miesięcy temu / PrPr
 
Cóż za belkot i proba zagluszenia swego sumienia wstyd.
10 miesięcy temu / 123flay
 
Wiemy,wiemy że religia to opium dla ludu...ale to już dawno pewien pan powiedział ????
10 miesięcy temu / Włodek
 
@Iwona Proszę na zachwalać tu ruchów zielonoświątkowców.
10 miesięcy temu / nielegalny tury
 
Pani Tokarczuk.Ja też dostanę Nobla.Tylko zacznę pluć na Ojczyznę, Kościół i chrześcijańską tradycję.
10 miesięcy temu / artur
 
A jej ezoteryka to może nic wspólnego nie ma z religią?
10 miesięcy temu / Gość
 
Masowe zbrodnie komunistyczne ? zbiorowe mordy popełnione przez reżimy państw komunistycznych w XX wieku, z łączną liczbą ofiar szacowaną pomiędzy 85 a 100 milionów ludzi1. Niektóre, wyższe szacunki, prócz liczenia ofiar masowych mordów i egzekucji dokonanych na politycznych przeciwnikach, wojen domowych, kampanii terroru, reform rolnych i wyniszczenia w obozach pracy obejmują również ofiary wojen zewnętrznych, głodu, chorób oraz śmierci w wyniku wycieńczenia w łagrach i obozach pracy.
10 miesięcy temu / Za Wikipedią
 
A najwięcej bólu i cierpienia zafundowała ludzkości religia ateistyczna,czyli wiara w to, że Boga nie ma. Przykład: stalinizm i jego ofiary liczone w setkach milionów.
10 miesięcy temu / Ewa
 
powiedziała religia nie wiara , chyba to rozróżniacie
10 miesięcy temu / rety
 
Czasami myślę że jeśli pani nie powie jakichś ostrych opinii to pani Holland wbija w pani laleczkę szpilki.
10 miesięcy temu / Ratuj świata k
 
zadna religia nie pobila rekordow ideologicznych bolszewickich, komunistcznych,nazistowskich i nie zabila kilkaset milionow ludzi w przeciagu 10-15 lat.
10 miesięcy temu / adam
 
@Xen Działalność Caritas przy jednej z parafii w Poznaniu: co miesiąc około 30 rodzin potrzebujących obdarowywanych jest paczkami oraz wsparciem finansowym. Na Wielkanoc i Boże Narodzenie ok. 100 paczek, które umożliwiają godne przeżycie świąt. A to tylko jedna z kilkunastu tysięcy parafii w kraju. Ile jest domów samotnej matki ośrodków adopcyjnych, świetlic, etc. Działalność wolontariuszy motywowana jest chęcią pójścia za Chrystusem. Rzeczywiście religia, zwłaszcza katolicka to samo zło.
10 miesięcy temu / matematyk
 
Zapraszamy P Olgo na Spotkania Wspólnot Odnowy w Duchu Sw ; Zobaczy Pani ile tam radosci Milosci przez duże M ; Iwona Wrocław
10 miesięcy temu / Iwona
 
Bardzo dobrze spostrzegla, ze gdzie wiara tam i cierpienie wszak to samo powiedzial pasterz wszechswiata kto wezmie krzyz swoj w imie moje bedzie znienawidzony. Wszyscy apostolowie zgineli smiercia meczenska oprocz Sw.Jane ewangelisty. Co ta kobieta powiedziala to KAZDY katolik od dawna powinien wiedziec!!!! Jest jedno ale jej diagnoza!!! By wyeliminowac to zlo towarzyszace religii to jest potrzebna modlitwa za zlych jak pasterz zalecil kochaj blizniego swego i modl sie za wroga. Proste ... jak ktos nie rozumie warunkow istnienia swojej wiary to polecam poznawac biografie swietych i modlutwe rozancowa
10 miesięcy temu / Leshek
 
@Xen, wyrugowanie na siłę religii z życia społecznego to też jest fundamentalizm, a zatem zgodnie z tym, co twierdzi ta komuszyca i w czym jej wtórujesz, to też jest zło. Ponoć inteligentnyś, a nie dostrzegasz, że takiego babola logicznego zasadziłeś...
10 miesięcy temu / Wernyhora
 
Powiedziała w sam raz tyle, abym nigdy nie przeczytał żadnej jej powieści. Choć, prawdę powiedziawszy, już wcześniej miałem wyrobione na jej temat zdanie...
10 miesięcy temu / Karol
 
Pani Tokarczuk niech Pani zacznie logicznie myśleć, wystarczy wspomnieć np. totalitaryzm stalinowski i hitlerowski, który pozbawił życia miliony osób.
10 miesięcy temu / obiektywna opin
 
No, ma rację. Weźmy taka Koreę Północną. Ilu ludzi tam siedzi w obozach za wiarę? A gdyby nie wierzyli, to tego cierpienia by nie było! Przestańcie o tej babie w ogóle mówić, bo dziś nobel z literatury, czy pokojowy, to dla myślącego człowieka to antyrekomendacja. Ludzie wierzący cierpią, bo ci, co uważają, że religii powinno nie być, zadają im te cierpienia.
10 miesięcy temu / Pokręć
 
Inteligentny człowiek wie, że są różne światopogląd, i idzie na kompromis. Mniej inteligentny człowiek zaślepiony swoją ideologią będzie prowadził do totalitaryzmu. Nie zależnie, czy chodzi o religijne, antyreligijne czy nie związany z religią. Gdyby każdy miał taki sam światopogląd, to by była utopia, o którą chyba chodzi tokarczuk
10 miesięcy temu / Ktoś
 
Ta Pani przypomina mi troche taka komsomolke
10 miesięcy temu / Alessandra
 
Stalin nie byl katolikiem i wiemy ilu ludzi wymordowal oraz ilu zeslal na sybir. Widocznie tokarczuk tak zna historie jak prawdy wiary. Totalne dno intelektualne
10 miesięcy temu / Polak
 
należy ``dyskutować'' przykladem
10 miesięcy temu / makii
 
Wręcz przeciwnie. Ból i cierpienie jest wszędzie, gdzie nie ma religii rzymskiej katolickiej. Yt: Nowy porządek świata - Tak będzie wyglądał nasz świat i nasze życie wkrótce. To nie TEORIA SPISKOWA
10 miesięcy temu / do Olga Tokarcz
 
@Xen Rozwiń mi rybeńko w sposób merytoryczny definicję "mierzalnych faktów".
10 miesięcy temu / agatgr1
 
@Xen Jakoś nie widzę ofiar fundamentalistów katolickich. A marksistowskich i owszem
10 miesięcy temu / Trąbolot
 
@Xen: Jaką religię wyznawali: Lenin, Stalin, Hitler, Mao Tse Tung, z dawniejszych Dżyngiz - chan? Jak się wiedzie pierwszemu ateistycznemu państwu na świecie Albania za Envera Hodży? Na koniec: z jakich dogmatów wynika ten wpis?
10 miesięcy temu / Solidarny
 
Zgaduję, że jej marzeniem byłoby życie na Ukrainie podczas wielkiego głodu spowodowanego przez tych, którzy mówili te same głupoty co ona. Dać jej Nobla!
10 miesięcy temu / Grzegorz
 
Do Xen, już wy ateiści daliście pokaż co potraficie robić z ludźmi za rewolucji bolszewickiej i Związku Radzieckiego.
10 miesięcy temu / Ano
 
@Xen. Najbardziej krwawe reżimy zabijały nie w imię Boga, zaczynając od Rewolucji Francuskiej. Dwa największe konflikty w dziejach toczyły się nie w imię Boga. Notabene masowa, planowana eksterminacja to nowożytność, w tym szczególnie wiek xx. Ja się staram trzymać faktów. Dlatego też jestem w pełni świadom, że w imię religii również zabijano. Pamiętajmy jednak, że każdy konflikt ma mnóstwo różnych przesłanek, nie upraszczajmy. Proszę zatem o intelektualną uczciwość i unikanie jednostronnej argumentacji. Pozdrawiam
10 miesięcy temu / ŁukasZ
 
@Xen Ateizm to też "dogmat" przyjęty na wiarę, że nie ma Boga - nie da się tego "dogmatu" założenia, udowodnic empirycznie-doświadczalnie!
10 miesięcy temu / t
 
Do Xen, Nasza wiara pozwala Nam dostrzec to, co jest poza światem materialnym, ludzka duszę, życie wieczne. To cel, ku któremu zmierzamy. Pewnego dnia i Tobie przyjdzie się z tym zmierzyć.
10 miesięcy temu / Katolik
 
To powiedziała Noblistka - wstyd.
10 miesięcy temu / Henryk
 
Po takich wypowiedziach widać tylko jak wąski umysł ma ta kobieta, a to wystarczy żeby nie tracić czasu na jej "książeczki".
10 miesięcy temu / Piotr
 
Szczegolnie w ZSSR i w III rzeszy Hitlera mozna bylo o tym sie przekonac.Pani Tokarczuk ma braki w wiedzy.Musiala przysypiac na lekcjach historii.
10 miesięcy temu / Jana
 
Dla mnie cierpieniem, są wypowiedzi Tokarczuk. Wszędzie tam gdzie Tokarczuk tam cierpienie i chęć wykluczenia chrześcijaństwa,a to boli.
10 miesięcy temu / Kasia
 
Stara komunistka.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Tokarczuk, Tokarczuk ? Czy to jakiś autorytet ? Nie dajmy się zwariować !
10 miesięcy temu / TJ
 
Powiedziała to, co większość inteligentnych ludzi zauważa już od dawna. Prawdę. To, że jesteście zaślepieni dogmatami nie pozwala spojrzeć z boku co się dzieje na świecie i jakie zło przynosi fundamentalizm religijny. Każdy, w tym katolicki. Wasza ślepa wiara nie pozwala wam dostrzec mierzalnych faktów.
10 miesięcy temu / Xen
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.