DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Olga Tokarczuk: wszędzie tam gdzie religia, tam najwięcej bólu i cierpienia

Olga Tokarczuk: wszędzie tam gdzie religia, tam najwięcej bólu i cierpienia
fot. Anders Wiklund / TT newsagency / FORUM

Tam gdzie religia się miesza do życia ludzi, tam rodzi najwięcej bólu, cierpienia, wykluczenia (…) trzeba poskromić potrzebę religijną, chociażby po to – w tej sytuacji bardzo gorącej na świecie – żeby stać się niezależnym od dogmatów, które nie radzą sobie w nowej, skomplikowanej sytuacji – powiedziała laureatka literackiej nagrody Nobla, Olga Tokarczuk.

 

Polska noblistka znów zabłyszczała. Tym razem przekonywała, że religia jest współczesnemu człowiekowi zupełnie niepotrzebna, a nawet szkodliwa; jej zdaniem rodzi bowiem „najwięcej bólu, cierpienia i wykluczenia”. Zdaniem Tokarczuk, żadna religia nie radzi sobie z „nowym, światowym, transgranicznym porządkiem”.

 

- Żadna z religii nie może być traktowana jako rodzaj recepty na przyszłość człowieka – podkreślała noblistka.

 

Wypowiedź skomentował na Twitterze Dariusz Matecki, radny Rady Miasta Szczecin. „W XX wieku kraje t.j. ZSRR, ChRL, Korea Północna, Kambodża, Kuba, to kraje, które wprowadziły przymusowy ateizm państwowy. Kraje barbarzyńskie”.

Zdumiewające, że pisarka – publikująca przecież książki osadzone w rzeczywistości historycznej – nie jest w stanie dostrzec tak niedawnych ludzkich dramatów jakie rozgrywały się dzięki ateistycznym reżimom totalitarnym.

 

Źródło: Twitter.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2019-12-29 16:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żenada
5 miesięcy temu / Marta
 
a to zapraszam do Warszawy pokażę miejsca gdzie dzielni ukraińcy mordowali POLAKÓW W CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, zaczniemy od Mokotowa gdzie dzielne ukraińskie oddziały wymordowały całe przedszkole wraz z opiekunkami, zaraz obok jest wyjście z kanałów gdzie wywlekali Polaków i rozwalali pod płotem. Polacy to idioci euro kołchoz wmówił im że historia jest nic cool nie tryndy, i wstyd jest uczyć się historii własnego narodu bo to ksenofobia, zacofanie i tylko latanie z fiutem na wierzchu jest ok. Polacy nie znają swojej historii i dlatego tak łatwo jest im wmówić że mordowali żydów, niemców , cyganów ukraińców, indian w usa, pingwiny w arktyce itd. pani tokarczuk to taki gross który mówił tak to nie niemcy mordowali żydów to polacy, i pani tokarczuk to właśnie robi. A i jeszcze jedno pani tokarczuk myli działania inkwizycji na zachodzie i działania inkwizycji w polsce, a właściwie brak takowych działań. A jeszcze jedno czemu pani tokarczuk czepia się chrzescijan,
5 miesięcy temu / Igor
 
Zmuszanie do religii ludzi ktorzy sobie tego nie życza jest tutaj problemem, nie sam fakt istnienia religii. Skala nadużyć wynikająca z obecnego sojuszu tronu z ołtarzem jest tu największym problemem. Przymykanie oczu na pedofilie, nadużycia, niepłacenie podatków przez kler, dehumanizowanie mniejszości w Polsce to wszystko jest zwyczajnie obrzydliwe. Kościół w Polsce sie skończy najpóźniej za 10 lat. Zgubi go pycha i głupota, która obecnie bezwstydnie prezentuje-ludzie moze sie jeszcze boja, ale nie sa głupi.
5 miesięcy temu / Ewa
 
Religia to jak narkotyki ,ciągną , nie można sobie dać rady z odwykiem .Wcześniej niewiernych mordowano ,dziś jest podobnie .Fanatycy religijni pragną zawładnąć ludzkością,trzeba to chamowaci.
5 miesięcy temu / szymon
 
ZSRR, ChRL, Korea Północna, Kambodża, Kuba, to kraje w których religia czyli kult bóstwa zastąpił kult przywódcy. Żadna różnica. Człowiek jest tępiony, jeśli nie dość gorliwie czci.
5 miesięcy temu / Super gość
 
Prawdziwa wiara koi ból i cierpienia i daje nadzieję..
5 miesięcy temu / Tadeusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.