DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Olechowski: Niemcy wspierali polską demokrację przysyłając pieniądze dla partii Tuska

Olechowski: Niemcy wspierali polską demokrację przysyłając pieniądze dla partii Tuska
Tomasz Adamowicz/FORUM

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej potwierdza informacje z książki innego byłego członka tej partii – Pawła Piskorskiego. Doniósł on, że na początku lat 90. Niemcy przysyłali pieniądze Kongresowi Liberalno – Demokratycznemu – partii Tuska.


Olechowski podkreślił, że wywiad-rzekę "Między nami liberałami" czytał w całości. - Jest tam wiele fragmentów, które mnie dotyczą, bądź opisują sytuacje, przy których byłem. Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego – powiedział Andrzej Olechowski.


Paweł Piskorski ujawnił, że ugrupowanie Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego – KLD – było finansowane przez niemiecką partię CDU. Wymianą pieniędzy mieli się zajmować liderzy tych ugrupowań, czyli Jan Krzysztof Bielecki (ówczesny premier RP) i Helmut Kohl (wówczas kanclerz Niemiec).


- Mam wrażenie, że to jest szczera książka. Pieniądze mogły być, bo wtedy pieniędzy zagranicznych było w Polsce dużo. Zachód wspierał polską demokrację. W końcu ludzie dostawali paczki z Niemiec. Nie tylko partie, ale i zwykli ludzie dostawali paczki – mówił Olechowski.


Zarówno Donald Tusk jak i Jan Krzysztof Bielecki zaprzeczają informacjom podanym przez Piskorskiego.

To nie jedyny przypadek, gdy Niemcy finansowali wybranych przez siebie polskich polityków.


Jak pisała "Gazeta Polska Codziennie" również Władysław Bartoszewski, będąc szefem MSZ w rządzie Jerzego Buzka był finansowany przez naszych zachodnich sąsaidów. Dostał wtedy 132 tys. marek z niemieckiej fundacji, współpracującej z rządem. Będąc ministrem spraw zagranicznych, otrzymał z niemieckiej fundacji Roberta Boscha 132 tysiące marek – „za rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich”. Organizacja ta jest powiązana z niemieckim rządem, który wspiera ją w realizacji jej programów.

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

kra


DATA: 2014-05-12 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sorry, ten alzacki nos go zdradza. Wszędzie wywęszy kapuchę.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Niemożliwe. Jest piękny, szczupły i przystojny. Tacy nie biorą grajcarów od Niemców :-))).
ponad 6 lat temu / Leo
 
Warto dodać , że Olechowski był agentem wywiadu gospodarczego i jego słowa nie musza być jego słowami , a jego mocodawców.
ponad 6 lat temu / ralf3
 
Teraz staje sie jasne dlaczego rzad Polski zlikwidowal polskie stocznie i caly przemysl stoczniowy. Za to Tusk i reszta, brali pieniadze od Niemcow aby pozniej zrealizowac zadanie rujnowania panstwa polskego. Nowa "Piata Kolumna".
ponad 6 lat temu / Moimzdaniem1
 
W wypowiedzi pana masona A. Olechowskiego brakuje konkretów. W powiązaniu z zarzutami P. Piskorskiego, które są obliczone na "kopanie dołków" pod D. Tuskiem (chociaż finasowanie "układu gdańskiego" z kierunku niemieckiego przez dawne Stasi, SB i WSW jest oczywiste) mamy dane podejrzewać, iż car Rosji próbuje cesarzowej IV Rzeszy Niemiec wyrwać monopol na ster rządów i przy pomocy SLD współrządzić Polską. Nadmienić należy, iż pan Piskorski jest aktualnie z panem masonem Palikotem w jednej frakcji grabarzy Polski. *** Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko...
ponad 6 lat temu / Babinicz
 
tacy liderzy powinni poddać się do dymisji, przykład prezydenta Niemiec niech będzie dla Tuska i jego pomagierów przykładem godnym naśladowania
ponad 6 lat temu / Sylwester
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.