DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Okultyzm, zrównoważony rozwój i masoneria. Co łączy „kobiety wyzwolone” w Polsce?

Okultyzm, zrównoważony rozwój i masoneria. Co łączy „kobiety wyzwolone” w Polsce?
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska / Forum

„W Polsce feministki i masonki są żandarmami tej rewolucji kulturowej, która podtapia polską tradycję. Towarzyszy im sympatia mediów. Siłę realnego wpływu tych środowisk na politykę każdego z polskich rządów udowadnia każdorazowy problem z wprowadzeniem pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i relatywizacja klauzuli sumienia”, uważa dr Aldona Ciborowska, publicystka „Naszego Dziennika”.

 

W tekście zatytułowanym „Feministki, poganki, masonki” dr Ciborowska zaznacza, że to właśnie te „trzy typy kobiet” mają największy udział w kreowaniu polskiej polityki, kultury, edukacji i ekonomii oraz propagują rewolucję zgodną z „duchem zarządzania globalnego”.


Autorka podkreśla, że w życiorysy „nowoczesnych i postępowych kobiet” nad wyraz często „wpisane są osobiste i rodzinne związki ze starą, szeroko pojętą komuną i z neokomuną w jej neohumanistycznej odsłonie społeczeństwa obywatelskiego, która zdominowała politykę światową po upadku muru berlińskiego według sentymentów wolnomularskich i celów zrównoważonego rozwoju zaproponowanych światu przez zarządzanie globalne ONZ, UE (Sachs, Soros)”.

 

Dr Ciborowska podkreśla, że głoszona przez „feministki, poganki i masonki” rewolucja jest „antykatolicka, proaborcyjna, tzw. równościowa, progenderowa, kosmopolityczna” i ogarnia coraz więcej instytucji międzynarodowych i państwowych.


Jedno z jej największych zagrożeń stanowi „nowomowa”, czego przykład stanowi tzw. „zróżnicowany rozwój”. W opinii publicystki to pod płaszczykiem „tolerancji, walki z ubóstwem i pomocy potrzebującym” stanowi w rzeczywistości „zielone światło” dla promocji aborcji, antykoncepcji, ochrony „orientacji seksualnej”, „równości” czy też wprowadzania prawa umożliwiającego homoseksualistom adopcję dzieci.

 

„W Polsce idee kontrkultury są wzmacniane głosem prof. Magdaleny Środy i środowiska Kongresu Kobiet z dr Henryką Bochniarz, szefową Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz związanego z nimi Klubu 22 i tzw. Loży 28. Idee kontrkultury podzielane są również przez żeńskie loże masońskie Prometea i Gaja Aeterna”, podkreśla dr Ciborowska.

 

Publicystka wymienia część kobiet współtworzących Klub 22. Należą do niego np.: Małgorzata Niezabitowska, Olga Krzyżanowska, piosenkarka Kora Jackowska, Hanna Suchocka (była premier i ambasador Polski przy Watykanie), Nina Terentiew (b. szefowa telewizyjnej Dwójki), Lena Kolarska-Bobińska (dyrektor Instytutu Spraw Publicznych), Magdalena Środa, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Danuta Hübner, Olga Lipińska, Henryka Bochniarz, Bożena Wawrzewska (była zastępczyni redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”), Maria Szyszkowska, Ewa Plucińska, Izabela Cywińska, Anna Popowicz (pracuje w firmie zarządzającej funduszami, kiedyś w rządzie Bieleckiego), Anna Fornalczyk (profesor ekonomii, członek zarządów kilku firm, współwłaścicielka firmy doradczej), Bożena Walter, Irena Eris, Maria Wiśniewska (ekonomistka, była prezes Pekao SA). Dodaje, że „na swoich comiesięcznych, prywatnych spotkaniach” członkinie Klubu 22 gościły m.in. Lecha Kaczyńskiego, Leszka Balcerowicza, Jacka Rostowskiego, Donalda Tuska.

 

„Klubowi 22 przypisuje się pomysł stworzenia Kongresu Kobiet, który działa od 2009 roku”, przypomina autorka i dodaje, że w jego skład wchodzi wiele pań tzw. Lożą 28 m.in. Magdalena Środa, Wanda Nowicka, Kinga Dunin, Henryka Bochniarz, Kazimiera Szczuka.

 

Przynależność do masonerii nie wiąże się jedynie z walką o „wolną aborcję” i inne „liberalne prawa”. Daje ona również możliwość przeżycia „wielu atrakcji okultystycznych”, o których opowiadała swego czasu prof. Środa: „Na nasze zjazdy […] w Mądralinie przyjeżdżała pewna czarownica – prosto z Salem. I uczyła nas różnych rzeczy […] wszystkiego nie mogę powiedzieć, bo jesteśmy związane tajemnicą i każda z nas ma dyplom. […] w Noc Walpurgii, albo w głęboką noc bogini Hekate, i gry, i wtajemniczenia trwają do samego rana. Efekty tego widać oczywiście potem w życiu politycznym przez następnych 6 miesięcy. […] My jesteśmy dobre czarownice. […] od pewnego momentu na konferencjach feministycznych rzeczywiście pojawił się wątek wiedźm”.

 

Zdaniem dr Ciborowskiej „musimy rozprawić się” z tym wszystkim, co swoim „autorytetem” wspiera prof. Środa oraz inne feministki, poganki i masonki. Jeśli tego nie zrobimy, to nigdy nie będziemy prawdziwie wolni.

 

Źródło: naszdziennik.pl

TK

 

DATA: 2017-05-27 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie wolnosc slowa wypowiedzi ;-)
ponad 2 lata temu / mity sumeryjskie czytałes
 
Manipulacja terminami perfekto:-)
ponad 2 lata temu / sredniowiecze sie marzy
 
Prawo do samostanowienia jest niezbywalnym prawem czlowieka:-)
ponad 2 lata temu / XXI wiek! w centrum Europy
 
Hmmm to wiele wyjasnia. Tlumaczy tez zwierzeca nienawisc wobec Kosciola w ostatnim czasie, jak i fakt, ze udalo im sie zmotywowac ludzi do protestowania przeciw ustawie, ktorej ci ludzie nie czytali. Moi drodzy, klasyczny przyklad opetania.
ponad 2 lata temu / DiceCube
 
Zrównoważony rozwój wyznaje również PiS i koalicjanci. Superpremier Morawiecki powiązany z PO w co drugom zdaniu zapewnia nas o swoim przywiązaniu do satanistycznej idei globalizacji. O pogaństwie i powiązaniach masońskich tej formacji świadczy utrzymanie kompromisu aborcyjnego i brak zakazu pracy w niedzielę, wprowadzanie gender w szkołach, socjalizm ekonomiczny i antypolska polityka historyczna i międzynarodowa.
ponad 2 lata temu / mała uwaga
 
Normalne Polki katoliczki rodzą dzieci i ciężko pracują dla swoich rodzin. Te działaczki czarownice zagłuszyły w sobie normalność dla wątpliwej sławy i pieniędzy, obrażają mężczyzn i burzą Boski ład na ziemi. Mężczyźni posadzeni przed telewizorami czują się zwolnieni z działalności społecznej i politycznej i zrzucają winę za swoje lenistwo na obecnie ponoć równouprawnione kobiety.
ponad 2 lata temu / przywrócić właściwą hierarchię wartości
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.