DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Okrucieństwo cywilizacji śmierci – gubernator Montany przeciw ochronie ocalałych z aborcji

Okrucieństwo cywilizacji śmierci – gubernator Montany przeciw ochronie ocalałych z aborcji
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Gubernator Montany Steve Bullock zawetował ustawę chroniącą przed zabójstwem dzieci, które przeżyły nieudaną aborcję. Wywołało to oburzenie obrońców życia. 

 

Autorzy ustawy starali się zapewnić dzieciom ocalałym z aborcji takąsamą obronę jak innym noworodkom. Jednak według gubernatora Steve’a Bullocka zakaz mordowania dzieci po „nieudanej” próbie zabija ich w łonie matki nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem kobiet i samych najmłodszych. To absurdalne twierdzenie z oburzeniem przyjęła prezes Susan B. Anthony List, Marjorie Dannenfelser.

 

„Kolejny raz gubernator Bullock sprzymierza się z aborcyjnymi ekstremistami, posuwając się aż do zawetowania opartej na współczuciu i popularnej ustawy zaprojektowanej w celu zapewnienia opieki dzieciom, które przetrwały nieudane aborcje”. Poglądy polityka określiła mianem ekstremistycznych. Zapowiedziała również, że organizacja przeznaczy 200 tysięcy dolarów na kampanię przedstawiającą prawdziwe oblicze polityka.

 

Weto w przypadku podobnych ustaw zapowiedzieli także gubernatorzy Północnej Karoliny i Wisconsin.

 

Portal Life News zauważa, że statystyki rządowe, podobnie jak osobiste świadectwa pielęgniarek wskazują na to, że przypadki dzieci przeżywających aborcje nie należą do wyjątkowych. Według danych „Centers for Disease Control” w latach 2003-14 przynajmniej 143 dzieci urodziło się żywymi po „nieudanej” aborcji.

 

Zgodnie z wyrokiem amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade aborcja jest legalna na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Lewica obawia się jednak, że częściowo zmieniony za prezydentury Donalda Trumpa wyrok z 1973 roku zostanie unieważniony. W efekcie stara się przed tym „zabezpieczyć” na szczeblu poszczególnych stanów. Przykładem jest radykalnie proaborcyjna ustawa w stanie Nowy Jork.

 

Źródła: lifenews.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-05-10 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O. John Powell już 40 lat temu pisał o ginekologicznym holokauście. Ale kiedy wysokiej rangi duchowny katolicki najwyższej rangi - papież Polak w Polsce w 1991 r. użył tego terminu, został zaatakowany.
5 miesięcy temu / Konrad Turzyńs
 
Pewnie taki gubernator jakby zwiedzał Auschwitz Birkenau były oburzony tym co robił dr Mengele, SS-mani, były wstrząśnięty co robiono z dziećmi urodzonymi w obozie. Tylko Bóg zna tajemnicę tych koszmarnych mrocznych serc i sumień. Jedno jest pewne oni się Boga nie boją, i z sądem Bożym sie nie liczą i w piekło nie wierzą.
5 miesięcy temu / ks. katolicki
 
taką samą
5 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.