DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Ojczyzna dzieci fatismkich usunie krzyże ze szkół? Chce tego nowy szef rządowej komisji

Ojczyzna dzieci fatismkich usunie krzyże ze szkół? Chce tego nowy szef rządowej komisji
By Gownley at en.wikipedia (Transferred from en.wikipedia) [Public domain], from Wikimedia Commons

José Vera Jardim, nowy szef rządowej Komisji ds. Wolności Religijnej przyznał, że nie jest zwolennikiem obecności krzyży w szkołach na terenie Portugalii. Przyznał, że kierowana przez niego instytucja rozważy możliwość usunięcia krucyfiksów z korytarzy i sal placówek oświatowych. Zastrzegł, że jeśli uda się zatwierdzić stosowne ku temu przepisy, usuwanie krzyży nastąpi tam, gdzie akcja ta nie będzie się spotykać ze sprzeciwem większości rodziców.

 

Jednocześnie nowy szef portugalskiej Komisji ds. Wolności Religijnej zastrzegł, że nie jest zwolennikiem francuskiego modelu państwa świeckiego. – Przejawia on elementy dyskryminacji wobec wyznawców niektórych religii, np. muzułmanów – zauważył polityk.

 

Zapowiedział, że rozpoczyna pełnienie swej funkcji bez planu dyskryminowania kogokolwiek. – Nigdy nie byłem zwolennikiem laicyzacji, a kalendarz moich zadań nie jest nią przepełniony. Wolę skupiać się na walce z dyskryminacją. To dwie inne sprawy – powiedział Vera Jardim.

 

Niektórzy komentatorzy w Portugalii zauważają, że deklaracje Jardima są kolejnym w ostatnich dniach zgrzytem na linii państwo-Kościół. Pod koniec sierpnia biskupi ujawnili, że diecezje są zmuszane do płacenia podatku od nieruchomości, pomimo tego, że konkordat z 2004 r. zwalnia je od uiszczania tej taksy.

 

Vera Jardim to były minister sprawiedliwości w rządzie Portugalii z lat 1995-1999. Jego następcą na tym stanowisku był Antonio Costa, dzisiejszy premier Portugalii. Obaj powiązani są z Partią Socjalistyczną, której aktualnym liderem jest właśnie Costa. Polityk ten jest zadeklarowanym ateistą.

 

 

KAI

MWł
   


DATA: 2016-09-06 08:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.