DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Ojcowie synodalni wracają z wojny o małżeństwo i rodzinę

Ojcowie synodalni wracają z wojny o małżeństwo i rodzinę
catholicworldreport.com
#RODZINA    #SYNOD PASEK    #PRACE SYNODU    #NAWRACANIE    #FORTE    #POLSCY BISKUPI    #ERDÖ    #WĄTROBA    #ROZWODNICY    #GĄDECKI    #FRANCISZEK    #SYNOD    #HOSER    #WATYKAN    #PAPIEŻ    #BISKUPI    #HOMOSEKSUALIŚCI    #KOŚCIÓŁ    #PETA

Polscy biskupi jako jedni z nielicznych nie udawali, że jadą na synod wyłącznie po to, by w miłej atmosferze porozmawiać o problemach współczesnej rodziny. Jechali na wojnę. W zdecydowanych słowach zapowiadali obronę sakramentalnego małżeństwa i taką właśnie postawą wyróżniali się na synodzie. Modlili się za nich wierni w całej Polsce, a z podziwem obserwowali dziennikarze z całego świata.


- Jeśli polscy biskupi ustąpią, jeśli polski Kościół pęknie, to zawali się cały Kościół powszechny – to pierwsze słowa, które usłyszeliśmy od komentatorów zagranicznych mediów, gdy w Watykanie przedstawiliśmy się jako Polacy. Watykaniści w kuluarowych rozmowach nie ukrywali, że jeżeli doktryna o nierozerwalności małżeństwa ma pozostać niewzruszona, trzeba modlić się za powodzenie misji polskiej delegacji na synod.


Wypowiedzi polskich pasterzy potwierdzają, iż uczestniczyli oni w swoistej batalii, a nie tylko w miłych biskupich pogawędkach. Arcybiskup Hoser zapewnił na przykład, że nasza delegacja wraca z Rzymu „z tarczą” – a jest to przecież sformułowanie używane w języku wojennym. Metropolita warszawsko-praski w trakcie watykańskich obrad nie wahał się wytykać biskupom braku znajomości nauczania Kościoła na temat rodzinie, w tym nauczania Jana Pawła II.


Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, jeszcze przed synodem zwracał uwagę, że postępowe propozycje podważają sensowność aż trzech sakramentów (małżeństwa, eucharystii i pokuty). W pierwszych wypowiedziach po zakończeniu obrad metropolita poznański podkreślał wielką radość spowodowaną nieumieszczeniem tez niemieckich biskupów w dokumencie końcowym przedstawionym papieżowi. W trakcie obrad w auli Pawła VI musiał przypominać niektórym z uczestników zgromadzenia, że żaden człowiek nie może zmienić Doktryny Kościoła. Odważnie mówił także o skandalicznych próbach „protestantyzacji Komunii Świętej”.


Trzecim z delegatów polskiego episkopatu był biskup Jan Wątroba. Przewodniczący Rady ds. Rodziny dyskutując ze zwolennikami herezji fałszywego miłosierdzia stanowczo podkreślał, że nie wolno wyrywać słów Pana Jezusa z kontekstu. Gdy moderniści powoływali się na Chrystusowe „ja Ciebie nie potępiam”, biskup rzeszowski uzupełniał, że zdanie wypowiedziane przez naszego Zbawiciela kończy się jednak słowami: „ale od tej pory nie grzesz”. 


Na synodzie nie brakowało także i innych polskich biskupów, posługujących jednak na co dzień poza ojczyzną. Jednym z nich był arcybiskup Tomasz Peta z Astany w Kazachstanie. Postępowymi biskupami musiała wręcz wstrząsnąć wypowiedź, w której tenże duchowny sugerował, że na tegorocznym synodzie wyczuwalny był swąd szatana! O konieczności mówienia prawdy, nawet trudnej, wspominał niestrudzenie również arcybiskup Zbigniew Stankiewicz, metropolita Rygi.


Te zdecydowane, twarde i jasne słowa wypowiadane przez polskich pasterzy wydać się mogły wielu kościelnym dostojnikom z zachodu Europy, przyzwyczajonym do śliskiej polit-poprawnej nowomowy, gromem z jasnego nieba. Jeżeli w dokumencie końcowym synodu nie znalazły się zapisy wprost mówiące o zerwaniu z odwieczną doktryną Kościoła, pozostaje to w ogromnej mierze sukcesem polskich biskupów.


Ostateczne słowo należy oczywiście do Ojca Świętego. Otaczając go modlitewną opieką, pamiętajmy także o modlitwie dziękczynnej za polskich biskupów.

 

 

 

Krystian Kratiuk

 
DATA: 2015-10-30 09:14
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wajdelota, ja ustawiłem ciebie na podstawie słów Jezusa: poznacie ich po ich owocach. A twoje ustawienie mej osoby nie jest adekwatne, bo nie jesteś Jezusem, ani Mu nawet do pięt nie dorastasz (ja zresztą też, żeby nie było że się przyrównuję z Jezusem). Nawet nie jesteś zapowiedziany, a Jezus był zapowiedziany. Nawet nie potrafisz właściwie interpretować Pisma, a Jezus potrafił. Nawet... itd. Tylko twoja pokora mogłaby ci to uświadomić!
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany.Skoro ty mnie już ustawiłeś, to i ja cię ustawiam.W jednym rzędzie z tymi którzy domagali się znaku od Jezusa.Tylko Boże Miłosierdzie może to zmienić!.
ponad 4 lata temu / wajdelota
 
wajdelota, a więc jednak nie wygrałeś tego punktu, gdyż nie podałeś przykładu kogoś konkretnego kto zrobił dla ludzkości coś większego niż Jezus. To chyba oczywiste że użyłem słowa "większego" w sensie wielkości-dobra. Gdyby mi chodziło o "większego" w sensie ilości, to wiadomo że czyny np. Nerona, Hitlera czy Stalina rozmiarowo były większe niż ziemskie czyny Jezusa. Poza tym, czynami niewidocznymi nie wygrasz tego punktu, bo prędzej wygra je dziecko z przedszkola uważające się za dobrą wróżkę która sprawia wszelkie dobro na świecie. Musiałbyś pokazać dobre efekty twojej roboty. I udowodnione, że są twoim dziełem. A na razie te twoje widoczne dobre efekty to drobiazgi, np. wprawianie czytających w dobry humor - twoim samouwielbieniem. Z kolei złe efekty widać dobrze - stanie w jednym szeregu z osobami stopniowo kruszącymi mur doktryny Kościoła. Stanie razem z wszelkiej maści modernistami, ateistami, satanistami i innymi lewakami moralnymi.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany.Nie mówimy o ilości tylko o wielkości.Moje dzieła są krocie większe,aczkolwiek niewidoczne ludziom "śpiącym".
ponad 4 lata temu / wajdelota
 
wajdelota, żeby ten przykład był w naszych dyskusjach punktem na twoją korzyść, to podaj przykład kogoś konkretnego, kto zrobił dla ludzkości więcej niż Jezus.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany.Zapomniałbym pokazać na przykładzie jak "wygrywasz dyskusję.Twoje słowa:" Jedno jednak jest bluźnierstwem z twojej strony - jakobyś robił dzieła większe od Jezusa. Bowiem NIKT, żaden człowiek, nie zrobił dla ludzkości czegoś większego niż Jezus".Jezusa słowa :" Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca".
ponad 4 lata temu / wajdelota
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.