DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Ojcowie jak rycerze

Ojcowie jak rycerze
#RODZINA    #OJCIEC    #RYCERZ    #NOWY SĄCZ    #INICJATYWA    #OJCOWIE    #BOGDANOWICZ

Kto jak nie ojcowie ma stanąć w obronie swoich dzieci i żon? Takie pytanie zadają inicjatorzy akcji „Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny". Zawodowo realizują się na różnych płaszczyznach, lecz łączy ich jedno – są zatroskani o losy swojego potomstwa. Dlatego, niczym rycerze, postanowili podnieść rękawicę rzuconą przez antyrodzinne lobby.


W większości pochodzą z Sądecczyzny - regionu Polski tradycyjnie silnego siłą rodzin i przywiązanego do wiary katolickiej. To z diecezji tarnowskiej pochodzi wszak wielu kapłanów sprawujących swoją posługę w Polsce i poza jej granicami. Inicjatorzy mówią wyraźnie: „miarka się przebrała”. Mają dość prowadzenia dalszych eksperymentów na rodzinie.

 

Kim są inicjatorzy akcji? Przede wszystkim - mężczyznami i ojcami. Na co dzień, by móc zapewnić rodzinie godne warunki podejmują obowiązki zawodowe. W szkole, urzędzie, samorządzie, we własnej firmie nie zapominają o najważniejszym powołaniu jakie muszą realizować - opiece nad żonami i dziećmi. Inicjatorzy „Ojców w obronie dzieci i integralności rodziny" - Paweł Bogdanowicz, Jarosław Rola, Łukasz Kluska, Zbigniew Mordarski, Andrzej Tyrkiel, Tadeusz Zawiślan, Krzysztof Baran, Rafał Mordarski oraz Grzegorz Płachta uważają, iż akcja w całej Polsce powinna zostać wsparta ruchami lokalnymi.

 

Jak mówi w rozmowie z PCh24.pl jeden z inicjatorów akcji, przedsiębiorca i samorządowiec, Paweł Bogdanowicz, miarka się przebrała i przelała się czara goryczy, po tym jak Sejm postanowił odrzucić podpisany przez prawie milion Polaków wniosek o przeprowadzenie referendum ws. posyłania sześciolatków do szkół. Pozbawiono rodziców prawa do decydowania, kiedy ich dzieci mają rozpocząć edukację oraz o tym, w jakich wartościach będą wychowywane. Mamy do czynienia z zaplanowanym niszczeniem polskiej rodziny, jej wyśmiewaniem i degradacją.

 

Parlament podobnie postąpił z inicjatywą obywatelską projektu ustawy zakazującej tzw. aborcji eugenicznej, czyli uśmiercania nienarodzonych chorych dzieci. Tym razem to 400 tysiącom Polaków podpisanym pod projektem pokazano „gest Kozakiewicza”. Co wielce symptomatyczne, „wybrańcy narodu” zasiadający przy ulicy Wiejskiej podjęli natomiast decyzję o dalszym procedowaniu referowanego przez poseł Grodzką hipergenderowego projektu o tzw. uzgodnieniu płci .

 

To już europejski, a przynajmniej wschodnioeuropejski, standard. Podobną bezczelnością wykazały się lewicowe władze chorwackie. Mimo referendalnego zwycięstwa obrońców małżeństwa tamtejszy rząd przyjął rozwiązanie mające, jak oświadczył premier Zoran Milanović, w przyszłości zrównać związki jednopłciowe z małżeństwem.

 

Doniosłość rycerskości

 

„Średniowieczna figura rycerza stanowi imponującą kwintesencję męskości. Odziany w kolczugę, wymachujący mieczem, dosiadającym nieustraszonego rumaka, pozostaje nawet dzisiaj symbolem wielkiej odwagi i męstwa.[…] Nasze pojęcie dżentelmena ma swe korzenie w rycerskim kodeksie honoru. […] Rycerskość pomimo pewnych jej mankamentów posłużyć może jako dobra instrukcja w pomyślnym kierowaniu swego syna podczas wędrówki do męskości” – czytamy w książce „Warto być rycerzem” Roberta Lewisa.

 

Pod tymi słowami podpisaliby się z pewnością inicjatorzy „Ojców w obronie”. - Nasze odwołanie się do etosu rycerskiego wynika z etyki chrześcijańskiej. Ojciec jest głową rodziny, to on ma jej bronić i ponosić odpowiedzialność za nią. Mężczyzna ma obowiązek przeciwstawić się wszelkim atakom na godność kobiety i macierzyństwa – stwierdza Paweł Bogdanowicz.

Odwołanie się do spychanej na margines i wykpiwanej rycerskości może stać się faktycznym remedium na kryzys męskości, który nie zaczął się jednak w naszych czasach. O jego złowróżbnych początkach mówił niedawno w Warszawie – podczas konferencji poświęconej Rewolucji Francuskiej - dr Renato Murta de Vasconcelo. - W jaki sposób rycerz ma bronić rodziny, jeśli nie potrafi się posługiwać mieczem? A to właśnie czas przedrewolucyjny charakteryzował proces zamiany miecza na parasol - stwierdził brazylijski badacz.

 

- Osłabianie naturalnych cech męskich takich jak męstwo, honor, odwaga, gotowość do obrony także przy użyciu siły fizycznej skutkuje zniewieścieniem tak dużej ilość mężczyzn – uważa Bogdanowicz.

 

Wzywamy posłów na udeptaną ziemię

- Napisaliśmy list do posłów ziemi sądeckiej, których zachowanie podczas głosowania w sprawie posyłania 6-latków do szkół wzbudziło nasze oburzenie. Naszym zdaniem nie dochowali oni wierności przysięgi poselskiej. Dlatego wyzywamy ich na udeptaną ziemię, by stawili nam czoła. Dzieci nie mogą się bronić same, zatem to my stajemy w ich obronie. „Kompanami w pojedynku” będą dyrektor jednej z sądeckich placówek szkolnych Jarosław Rola i Łukasz Kluska. Domagamy się od Andrzeja Czerwińskiego, Mariana Cyconia i Andrzeja Guta-Mostowego, by wyjaśnili, dlaczego zagłosowali zgodnie z wytycznymi partii; dlaczego nie kierowali się wartościami chrześcijańskimi – przecież publicznie deklarują przywiązanie do nich. To, w jaki sposób potraktowano rodziców jest krańcowo żenujące – stwierdza Bogdanowicz.

 

Już wkrótce będzie można zobaczyć kolejne odsłony akcji „Ojcowie w obronie dzieci”. – Przejdziemy od słów do czynów. O naszych kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco. Jeszcze o nas usłyszycie – deklaruje nasz rozmówca.

 

Łukasz Karpiel


DATA: 2013-12-29 16:18
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę - zresztą nie tylko ja - o jakikolwiek kontakt lub namiary do założycieli. Ja również mam dość biernego przyglądania się temu, co dziś dzieje się w Polsce w sprawie naszych dzieci. Takich jak ja jest więcej i chcielibyśmy choć wspomóc "Ojców..." w ich działaniach.
ponad 5 lat temu / tom
 
Pomysł ze wszech miar nie tylko godny naśladowania, ale wrecz konieczny. Dość niszczenia wartości- Non possumus!
ponad 5 lat temu / Mati
 
Brawo Panowie, tak trzymac! Miara sie przebrala i trzeba zaczac ostro dzialac. Dosc narzucania nam woli przez tych ktorych wybralismy I ktorzy powinni nas reprezentowac i nasze interesy a nie wprowadzac rozne zboczone prawa i ustawy. To jest chore...
ponad 5 lat temu / Andy
 
"normalny" - fantazy !? fantazy to twój świat, świat nierealny - postać tego świata przeminie... kto nadzieje pokłada w tym świecie, ten straci wszystko. Lepiej starać się pozyskać zbawienie, Niebo, tam jest życie, które nie ma końca. To jest normalne. Nienormalne jest odrzucenie szansy powrotu do Boga !
ponad 5 lat temu / mocny
 
Witam, proszę o kontakt do założycieli, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Jestem z Gorlic. Chciałbym Was wesprzeć. Pozdrawiam
ponad 5 lat temu / wwff
 
To pewnie Ty się naczytałeś w fantazy żeś normalny. A poważnie - podważaj ich motywację do działania - będzie odwrotny skutek :)
ponad 5 lat temu / mataleo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "19998"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.