DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Ojciec Szustak przeprosił za polityczną agitację na swym kanale wideo

Ojciec Szustak przeprosił za polityczną agitację na swym kanale wideo
Fot. You Tube

- Chciałbym bardzo przeprosić za to, że upolityczniłem w tym jednym odcinku kanał „Langusty…” – powiedział ojciec Adam Szustak OP. Zapowiedział usunięcie fragmentu traktującego o kandydaturze Szymona Hołowni i powrót do apolitycznego charakteru swojego kanału You Tube.

 

- Wiem i tak niektórzy powiedzą: mleko się rozlało, powiedziałeś, co powiedziałeś. Tak, tylko krowa się nie myli. Popełniłem błąd. Nie powinienem wyrażać publicznie jako ksiądz, jako reprezentant Kościoła katolickiego, swoich preferencji politycznych, które są, jakie są. Mogę o nich dyskutować w prywatnych rozmowach bardzo chętnie, ale nie powinienem tego robić publicznie, i tutaj popełniłem błąd, za który bardzo przepraszam – oznajmił w nagraniu opublikowanym w sobotę.

 

Jak napisaliśmy wczoraj na naszym portalu, ojciec Szustak odpowiadając na pytanie jednego ze swoich widzów zadeklarował, że wybiera się na wybory po raz pierwszy od dawna i zagłosuje na Szymona Hołownię.

 

- Dziękuję tym, którzy potrafili się do mnie odezwać z szacunkiem, z miłością, żeby mi po prostu przekazać: „nie przemyślałeś tego”. Taka prawda, nie przemyślałem. Popełniam błędy jak każdy inny człowiek – przyznał duchowny. – Mam nadzieję, że ci, którzy mają dobrą wolę zrozumieją, co próbuję powiedzieć. Bardzo przepraszam, że upolityczniłem kanał „Langusty…”. Zamierzam dotrzymać obietnicy, którą złożyłem jakiś czas temu, że tak nie będzie. Udało się przez 3 tysiące odcinków, więc mam nadzieję, że tak będzie znowu – zadeklarował dominikanin.

 

- To jest fajne, że jesteśmy omylni, i to jest fajne, że mamy ludzi, którzy kochają, i którzy potrafią zwracać uwagę w dobry i mądry sposób, okazując miłość. To jest piękno Kościoła – spuentował.

 

Duchowny nie wycofał swojego poparcia dla Szymona Hołowni, który w wielu punktach swojego programu deklaruje postawę sprzeczną z nauczaniem Kościoła katolickiego. Zamierza m.in. bronić kompromisu aborcyjnego, opowiada się za dopuszczalnością nieetycznej metody in vitro, wypowiada też teologiczne absurdy na temat rzeczy ostatecznych człowieka.

 

Kanał „Langusta na palmie” ojca Adama Szustaka ma blisko 600 tysięcy subskrybentów na You Tube.

 

 

Źródło: You Tube, PCh24.pl

RoM

 

Poparcie dla kandydata w wyborach na kanale ewangelizacyjnym

 

 


DATA: 2020-02-15 17:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ojciec Szustak w spiera kandydata na prezydenta R.P. który mija się z nauką Kościoła.
1 miesiąc temu / kilim
 
Ogromny żal, bo o. Adama słucha wielu młodych ludzi... Poglądy Pana Hołowni nie są zgodne z nauką kościoła katolickiego i to poparcie księdza może namieszać im w głowach. Przecież nie może chodzić tylko o politykę, pieniądze, a co z SUMIENIEM?!
1 miesiąc temu / Aso
 
Ks Szustak jest dokładnie z tego świata- szokuje, a jednocześnie jest bardzo przewidywalny. On ma to wypisane na twarzy,a to jest manipulacja.To jest to dlaczego mu nie wierzę.
1 miesiąc temu / Nick
 
Kochani jak nie wiecie o co chodzi ,to chodzi o pieniądze.Szustak podniesie frekwencje Hołowni ,a i na kanał Szustak wejdą Ci którzy jeszcze o nim nie słyszeli. Czyste wyrachowanie. Dobrze że maska opadła i ukazał się nam prawdziwy obraz super kaznodziei. Żenada i jeszcze raz żenada!!!!!
1 miesiąc temu / Ula
 
Szczerość szczerością, ale odkrył ksiądz swoje poglądy, a one nie mieszczą się w naszej religii katolickiej.Zatem żegnam księdza, choć przyznam, że wielu już top zrobiło przede mną.I życzę nawrócenia.
1 miesiąc temu / Mela
 
Ksiądz jest szczery tak myśli i jako obywatel ma prawo mieć swoje zdanie. Brawo nie jest ksiądz obłudny.
1 miesiąc temu / Endriu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.