DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Ojciec Święty w oknie przy Franciszkańskiej 3: „Nie lękajcie się!”

Ojciec Święty w oknie przy Franciszkańskiej 3: „Nie lękajcie się!”
Fot. Krystian Maj / Forum

Kilkanaście minut po godzinie 21:00 papież Franciszek pojawił się w oknie przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, czyli w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Pozdrowił zebranych tradycyjnym „Dobry wieczór!”.

 

Dobry wieczór! Bardzo serdecznie was pozdrawiam! – powiedział Ojciec Święty. – Proszę was o ciszę teraz, coś zasmuci wasze serca. Maciej Cieśla miał 22 lata, nie więcej, studiował projekt graficzny i porzucił swoją pracę, żeby stać się wolontariuszem ŚDM. To on przygotował wszystkie projekty obrazów świętych patronów, które tak pięknie ozdabiają miasto. W tej pracy odnalazł wiarę. W listopadzie zdiagnozowano u niego raka. Lekarze nie mogli nic zrobić. Jedynie amputować nogę. Chciał żyć, gdy przyjedzie papież, miał miejsce w papieskim tramwaju. Zmarł 2 lipca – mówił Franciszek.


Ktoś z was mógłby pomyśleć, że ten papież psuje wieczór. Ale musimy się przyzwyczaić i do dobrych i do złych rzeczy. Ale nie powinniśmy nigdy wątpić w siłę tego chłopaka, który tyle pracował i wiara zaprowadziła go do Jezusa, to wielka łaska – stwierdził papież. 


Problem polega na tym, żeby wybrać dobrą drogę życia. Dziękujemy Panu za to, że daje nam tylu odważnych ludzi. Nie lękajcie się!


– Jutro się zobaczymy, teraz was żegnam. Bądźcie szczęśliwi i radośni, to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem. Nie bądźcie za głośni w nocy i przyjmijcie błogosławieństwo – powiedział Franciszek na zakończenie wieczornego spotkania z młodzieżą. 

 

RoM

tvp.info


DATA: 2016-07-27 21:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się. Ogromne "welcome" na riunach hotelu forum zamiast Szczęść Boże czy innego "zawołania". A jeśli jedno dla all narodów to winno być po łacinie. Tyle, że nasi "pasterze" śpią...
ponad 3 lata temu / Krzych
 
To spotkanie obaliło mit jego dobrego kontaktu z młodzieżą, on po prostu uciekł...Nie wspominając już że jest on wszystkim tylko nie przywódca Kościoła- ani Szczęść Boże, ani błogosławieństwa- cały dzień nic tylko na koniec dnia szybkie niedbałe,ani modlitwy za zmarłych, ani uklęknięcia przed ołtarzem- tylko zwiedzanie kościoła,żadnych słów o Jezusie Chrystusie jako jedynej drogi....totalna porażka
ponad 3 lata temu / barbara
 
"Tradycyjne Dobry Wieczór" - tradycyjne chyba dla tego pontyfikatu. Jak na Głowę KK dość dziwne "pozdrowienie" wiernych. Jak już Jego Świątobliwość wspomniał śp. Macieja, liczyłem, że chociaż raz odmówi "requiem aeternam dona eis, Domine", tymczasem nic. Potem było jedynie coś o ciszy, żeby uczcić (w tej relacji tego nie ma). Tzw. minutą ciszy czczą czyjeś odejście także poganie, zaiste, ten papież jest wyjątkowo laicki. A potem, że Maciek patrzy na nas i jest z nami (znaczy chyba kanonizował chłopaka), a na koniec, "bądźcie szczęśliwi i radośni", bo to obowiązek chrześcijanina. Nie liczyłem, że papież Franciszek przebije św. JP2 w nocnych rozmowach z młodzieżą (i nie chodzi tu bynajmniej tylko o barierę językową), ale takie wystąpienie... Ban Ki Moon (sekr. ONZ) by się nie powstydził. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.