DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Na takie słowa czekałam. Niech ojciec będzie błogosławiony, przez ojca przemawia sam Duch św. Szkoda,że w mojej parafii nie słyszę takich słów.
ponad 1 rok temu / aga
 
Powszechne milczenie duchowieństwa wypływa ze STRACHU OSOBISTEGO związanego z lękiem o utratę stanowiska , narażenia się przełożonym, pogorszeniem relacji personalnych grupie zawodowej (księży) i lękiem przed powiedzeniem wiernym Prawdy o STANIE KOŚCIOŁA. Wielu wiernych mogłoby się ZGORSZYĆ. Zatem lepiej milczeć i pokazywać biedę i cierpienia świata aby czymś zająć ludzi i napełnić skarbonki. A w szczególe to Papież odpowiada za Kościół i na nim ciąży odpowiedzialność więc po co się mają wychylać. Lepiej cicho przeczekać. A my czekamy na Tłumaczenie KEP A.L. Warto zapamiętać , że małe przeinaczenie PRAWD WIARY i można znaleźć się po stronie szatana !!!
ponad 1 rok temu / Iskierka > ks.J.B.
 
"Chciałbym zauważyć, że jesteśmy pogrążeni w czwartym wielkim kryzysie Kościoła. W tym ogromnym zamęcie dotyczącym doktryny i liturgii tkwimy już od 50 lat". Jak długo to potrwa? "Być może Bóg okaże nam swoje miłosierdzie za 20, może za 30 lat" (Bp Athanasius Schneider).
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
"Nie da się pojąć powszechnego milczenia duchowieństwa wobec JAWNEGO DEMONTAŻU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Osowiałość powszechna osób świeckich i niezwykła zachowawczość i ostrożność w diagnozowaniu EWIDENTNYCH HEREZJI ujawnia OPŁAKANY STAN MENTALNOŚCI większości tych, którzy mniej czy bardziej wyraźnie deklarują przywiązanie do wiary katolickiej. Dotyczy to także osób z wyższym wykształceniem. Czasy dekadencji tragicznej. Jak długo jeszcze będziemy zdradzać Chrystusa i popierać jawnych heretyków? Gdzie chcemy skończyć z taką postawą? Niebo jest obiecane tylko tym, którzy wiarę katolicką wyznają nieskażoną. A ci którzy multiplikują tezę, że w Polsce jeszcze nie jest tak źle, oddają Kościołowi niedźwiedzią przysługę. Sen zwodzenia powszechnego trwa. Jak długo jeszcze?" Ks. J. Bałemba
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
OSPPE -to Zakon Paulinów;kiedyś uczono w liceum języka łacinskiego/pamiętam!/dziś skróty takie niewiele mówią ludziom;z reguły domyślają się,że to może angielski?a to łacina'Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae"
ponad 1 rok temu / francopilot
 
Świetny artykuł, jasno stawia sprawę
ponad 1 rok temu / Ania
 
Bóg zapłać! Ks. Paweł Bortkiewicz, p. Paweł Lisicki, O. Augustyn Pelanowski - nareszcie jakieś jasne punkty w tunelu zakłamania i obłudy. Kto z kleru odważy się w końcu głośno wypowiedzieć tę bolesną prawdę, którą i przeciętny świecki dostrzega, że król jest nagi (czytaj: F jest heretykiem). I kto spośród postawionych na czele naszego Kościoła odważy się wyprowadzić konsekwencje z tej prawdy? My wierni jesteśmy zmuszeni modlić się wespół z heretykiem i jemu podlegać. Czy dziś nie ma ani jednego następcy Św. Mikołaja, same tylko komercyjne mikołajki?
ponad 1 rok temu / Vera
 
Tak by się chciało znÓw przeczytac o zakonnikach, że to dominikanin albo paulin albo franciszkanin .... Czy to tez maniera po Vaticanum II te skróty-(np.OSPPE)-które zwykłym śmiertelnikom nic nie mówią? Oczywiscie chodzi o to ,żeby nie mówiły bo kto zadaje sobie trud tłumaczenia-dobrze jeszcze że z łaciny a nie np z angielskiego...
ponad 1 rok temu / pe
 
Prawda. Dobrze, że są jeszcze tacy kapłani. Cóż, za papieża trzeba się modlić i cierpliwie czekać w nadziei, że Pan nie opuści swojego Kościoła.
ponad 1 rok temu / raf
 
Cóż za odwaga post factum. No tak czas Adwentu , czas zrobić rachunek sumienia aby nie gniotło przy Wigilii. Prawdziwe PRZEBUDZENIE . Do dopiero w grudniu 2017 r o. Pelanowski zauważył , że do Kościoła Katolickiego >wdarła się jakaś niekatolicka myśl < ? przecież to niepoważne. Każdy otrzyma swoją zapłatę od Pana a szczególnie Ci, którym powierzono Winnicę i rozwalili jej OGRODZENIE. Ciekawe KTO NASTĘPNY ????
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Świetny artykuł i jasna prawda tylko ojciec właśnie v uznał papieża Franciszka za heretyka... Kościół sam musi zacząć głosić jasne nauczanie tak jak w tym artykule.
ponad 1 rok temu / Mac
 
To jest to co potrzeba dzisiejszemu swiatu prawdy o Jezusie.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Słusznie, ale trzeba jeszcze dodać, że to papież Paweł VI zastąpił mszę świętą bankietem ekumenicznym, że to tak zwany sobór watykański drugi zmienił definicję celu katolickiego małżeństwa, że Jan Paweł II bratał się z heretykami, schizmatykami, talmudystami, islamskimi poganami, hinduistycznymi poganami, czarownikami voodoo i dalej. Godzi się, żeby przewielebny ojciec Augustyn cofnął się w krytykowaniu sytuacji Kościoła katolickiego o co najmniej pięćdziesiąt lat.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Największym zwycięstwem szatana jest to,że prawie nikt w niego nie wierzy.Widzimy to nie tylko wśród osób świeckich,ale i wśród duchownych.Jeśli powiemy o szatańskich sprawkach i kuszeniu do złych czynów czy myśli,to nawet we własnej rodzinie możemy być pewni wyśmiania.Natomiast jeśli chodzi o duchownych naprawdę bardzo rzadko któryś z nich mówi o złu jakie rozpętał szatan i co prowadzi nasze dusze do zatracenia.Bolesne też jest to,co kler uczynił z Miłosierdzia Bożego.Można czynić wszelkie grzechy,a Bóg jest miłosierny i w końcu wszystko wybaczy,nawet po główce takiego biednego grzesznika pogłaszcze.Już nikt prawie nie mówi,że Bóg to sędzia sprawiedliwy,który za dobro wynagradza,za zło karze,a wybaczenie może nastąpić po wypełnieniu określonych warunków,bo bez nich trzeba odpokutować grzechy.Najtragiczniejsze w KK jest owo rozmydlenie o którym mówi o.Pelanowski,a wielu ma końskie okulary i tego nie widzi.Bogu dziękujmy za takich duchownych jak ojciec i inni podobni
ponad 1 rok temu / lampa
 
Bóg zapłać za ten artykuł. Jest jak powiew świeżego powietrza w zatęchłym pomieszczeniu.
ponad 1 rok temu / mk
 
a skąd błędna nauka wypływa: z doktrynalnych błędów popełnionych. trzeba czytać, rozumieć i zachowywać: Pismo Święte, Tradycję Apostolską i Ojców (Wincentego z Lerynu, Augustyna Tomasza). Mędrkowanie nawet tych postawionych na szczycie odrzucać.
ponad 1 rok temu / maki
 
Prawo dla odważnego kapłana! Tak mówi Chrystus i Jego Apostołowie. Co do modlitwy wspólnej jako herezji - cóż, też nie wiem, czy bym się zgodził. Janowi Pawłowi II natomiast chodziło o modlitwę wspólną do jednego Ojca, ale nie do własnych bożków, które zostały tam postawione, dlatego też cierpiał z tego powodu, że spotkanie stało się w dużej mierze heretyckim.
ponad 1 rok temu / Norbert Polak
 
O. Augustyn Pelanowski OSPPE powiedzial prawde. Nie mozna zlozyc dwom panom, albo sluzy sie Chrystusowi Panu, albo szatanowi. Smiertelny grzech cudzolostwa, czy inne grzechy, a szczegolnie te wolajace o pomste do Nieba, czynia nas automatycznie przez wlasny wybor dziećmi diabla dlatego niemozliwe jest przyjmowanie Komunii Swietej! Tylko czlowiek czysty moze przyjmowac Chrystusa Pana, gdyz jest dzieckiem Bozym. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Bóg zapłać za obronę Prawdy! Ten Ksiądz zna Prawdę i nie ucieka przed wilkami, które chcą nas zetrzeć na proch. Pan Jezus jest Prawdą całkowitą, nieomylną. Wie wszystko i nic nie jest przed Nim ukryte. Matka Boża jest nieomylna ale nie jest wszystkowiedząca - tak jak Pan Jezus...stąd jej pytania - jak to się stanie skoro nie znam męża? - przy poczęciu lub dlaczegoś nam to uczynił? - gdy Jezus się zgubił...Nie ma świętszej osoby niż Niepokalana - jednak nawet ona nie była wszystko wiedząca...Natomiast święci mylili się, nawet Apostołowie w Ewangelii - św. Piotr - nie przyjdzie to nigdy na Ciebie - do Pana Jezusa...choćby wszyscy zwątpili nie ja...ŚWIĘTY TO NIE ZNACZY NIEOMYLNY!...św. Paweł - gdy żegnał się z Efezjanami to powiedział, że już ich nigdy nie zobaczy - myliło go to przeczucie jak mówi przypis...więc nie zawsze dobrze odczytywał natchnienia...św. Jan Paweł II z pewnością też popełniał błędy...WAŻNE ABY KOŚCIÓŁ NIE TRWAŁ W BŁĘDZIE...i w grzechu!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Bóg zapłać, że napisaliście ten artykuł.
ponad 1 rok temu / MatkaPolka
 
@ Adam z Podkarpacia. Czego Pan nie rozumie? Święty Jan, ulubiony uczeń Chrystusa pisał wprost: "Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów."
ponad 1 rok temu / 123
 
Zapewne jest w tym sporo prawdy, bo i ja nie chcę tego rozwodnienia, ale... "kto się modli z heretykami jest heretykiem. To jest zdrada!" Tutaj już się o. Pelanowski mocno zapędził - bo oznaczałoby to, że również Jan Paweł II był heretykiem i zdrajcą?
ponad 1 rok temu / Adam z Podkarpacia
 
o. Pelanowski jak zwykle mocno i precyzyjnie
ponad 1 rok temu / bvr
 
Deo gratias! Tylko czemu tak wielu kapłanom i wiernym ta prosta prawda nie przechodzi przez gardło? O ślepi przewodnicy ślepych.
ponad 1 rok temu / Anymodernista
 
Zaczynają już nawet "zwykli" duchowni otwarcie mówić, co sądzą o "nauczaniu" Franciszka i jego postępowych towarzyszy. Co prawda w tym przypadku nie padło żadne bezpośrednie nawiązanie do osoby Franciszka, ale cała treść do tego się dokładnie odnosi. A biskupi milczą...
ponad 1 rok temu / pg
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.