DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”

Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”
Ojciec Leon Knabit OSB. Screen: Maskacjusz TV / You Tube

Może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie – powiedział ojciec Leon Knabit OSB.

 

Znany kaznodzieja podczas konferencji wygłoszonej w katowickiej katedrze nawiązał do czwartkowego czytania Ewangelii, mówiącego o spustoszeniu Jerozolimy (Łk 21,20-28). Odnosząc się do znaków czasu rozważał, czy ostatnie tragiczne wydarzenia i kataklizmy świadczą o nadejściu czasów ostatecznych.


– Jako benedyktyn zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Otóż, w czasie wszystkich wcześniejszych klęsk, jakie nawiedziły świat, a zwłaszcza Europę, jedna świątynia cały czas trwała. To bazylika św. Benedykta w Nursji, niedaleko Rzymu. Ten święty jest patronem Europy, życia monastycznego i odrodzenia religijności. Od VI wieku aż po czasy współczesne. A w tym roku bazylika się zawaliła. Została tylko fasada, a za nią tylko kupa gruzu. Ocalała figura św. Benedykta, która stoi na placu w centrum miasta. Niektórzy mówią, że to jakiś znak, że nasza kultura chrześcijańska się wali. Że już się zawaliła… – mówił kaznodzieja.


A może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie? Niewykluczone. Wiele świątyń, bazylik w Rzymie zostało naruszonych, nawet św. Pawła za Murami – kontynuował.


Zakonnik zwrócił uwagę na utrwalone w Ewangelii przekonanie pobożnych żydów o tym, że ich chluba, świątynia jerozolimska gwarantuje im pokój i Bożą przychylność. Tymczasem Pan Jezus w twardych słowach przepowiedział upadek świątyni: „Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.

 

Źródło: katowice.gosc.pl

RoM


DATA: 2016-11-25 11:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może to znaki, że trzeba odbudować Wiarę w Europie. A mogą tego dokonać święci ludzie.
ponad 3 lata temu / Katolik
 
Ja po przeczytaniu Tej Ewangelii też mam uczucie, że nadchodzą czasy apokalipsy.
ponad 3 lata temu / Zosia
 
Sp.zakonnik Klimuszko przepowiedział przełamanie się na dwie połowy terytorium Włoch! O rany,jak nie wojny to tego rodzaju kataklizmy nam groża i stają się realne.
ponad 3 lata temu / J.O
 
Wszyscy wiemy w jakim stanie jest Kościół katolicki.Ale warto sobie uświadomić kto za ten opłakany stan Kościoła odpowiada. Otóż odpowiedzialni są wszyscy katolicy, według pozycji jaką w Kościele zajmują. Odpowiedzialność rosnąco: świeccy, zakonnicy, księża, biskupi, kardynałowie, papież. Więc niech każdy według pozycji odpowie sobie na pytanie: Jeżeli sytuacja jest tak zła, to czy to nie jest moja wina? Na miejscu niektórych wysoko postawionych drżałbym przed nieuniknionym spotkaniem z Panem.
ponad 3 lata temu / marco
 
Opat benedyktynów z Monte Cassino pieniądze zakonu wydawał na pobyty w gejowskich klubach, ekskluzywne zakupy i upojne podróże z przyjaciółmi spod znaku tęczy. Prasa włoska pisała o tym ze szczegółami, ale w Polsce cisza na ten temat. Niech ojciec Knabit, zamiast gwiazdorzyć w koralach, zobaczy, co się dzieje w jego zakonie.
ponad 3 lata temu / gość
 
...w koralach czy bez?
ponad 3 lata temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.