DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ojciec Knabit: O co chodziło twórcom filmu: pomóc ofiarom pedofilów czy „dołożyć czarnym”?

Ojciec Knabit: O co chodziło twórcom filmu: pomóc ofiarom pedofilów czy „dołożyć czarnym”?
Fot. Facebook

Czekamy na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce, dla dobra dzieci przede wszystkim – napisał ojciec Leon Knabit OSB w komentarzu do głośnego filmu o zboczeńcach przebranych w kapłańskie sutanny.

 

W opinii tynieckiego benedyktyna, niezależnie od intencji, jakie przyświecały twórcom dokumentu, powinni obejrzeć go – tytułem przestrogi – młodzi ludzie myślący o wstąpieniu do seminariów.

 

„Obejrzałem prawie cały film Pana Sekielskiego, ale będę musiał go obejrzeć jeszcze raz. Jedna z refleksji jest taka. Ten film trzeba pokazać wszystkim kandydatom do stanu duchownego. Popatrz na starego księdza, któremu w młodości ‘jakoś tak wyszło’. Może wyspowiadał się, pokutę odprawił, nawet zapomniał i żył przez parędziesiąt lat cnotliwie. A jednak przyszedł czas na pytanie uosobione w dawnej ofierze: Dlaczego to zrobiłeś? I bezradność staruszka: To co ja teraz mam robić? Oby się zreflektowali i by się na nich zło skończyło…” – czytamy we wpisie zamieszczonym na portalu społecznościowym.

 

„A do Pana Sekielskiego mam pytanie. Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce. Czy chce Pan walczyć z pedofilią i czy ten film to jest początek i zapowiedź prawdziwej ofensywy? Podtrzymuję swoje zdanie, że jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ale – ograniczam się tylko do spraw sądowych – to tylko 3% pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97%?” – kontynuuje duchowny.

 

„Czy będą filmy o zwyrodniałych tatusiach, braciach, dziadkach i wujkach, o matkach, które wiedząc bagatelizowały sprawę dramatu swoich córek? O tych 97% z rozmaitych stanów i zawodów? Czy to będzie ukazane, ocenione należycie, by zmierzało do wyplenienia zła? Czekamy… Bo jeśli w tym potrzebnym filmie chodzi tylko o dołożenie czarnym, Panie Reżyserze, traci Pan wiarygodność. Czekamy, na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce dla dobra DZIECI PRZEDE WSZYSTKIM…” – napisał ojciec Leon Knabit, jak podkreślił, patron Samorządowego Przedszkola Nr 133 w Krakowie-Tyńcu.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-13 20:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzisz ojcze, problem polega na tym, że ludzi innych zawodów nie przenosi się z jednego miejsca pracy do drugiego, a u Was to tak działa. Z parafii na parafię i po problemie, prawda?
ponad 1 rok temu / Gość
 
O. Knabit się pomylił - nie 3% a 0.3% 3 promile skazanych to księża. Nie zmienia to faktu że liczba księży w tym zakonników zaangażowanych w duszpasterstwo parafialne w Polsce to ok 20 tys osób. Wszystkich dorosłych mężczyzn jest w Polsce ok 13 mln, czyli polscy księża stanowią półtora promila ogólnej liczby mężczyzn. Półtora promila odpowiada za 3 promile przypadków. Czy to nie oznacza że wśród księży pedofile zdarzają się dwukrotnie częściej niż wśród ludzi innych zawodów? I to ?ograniczając się do spraw sądowych?. Z konferencji prasowej episkopatu i z filmu Sekielskich wynika że większość przypadków nigdy nie trafiła do sądu. Usprawiedliwianie własnych grzechów mówiąc "ale on też tak robił" jest dziecinne. Zwłaszcza że te "matki i wujkowie" w większości chodzili kiedyś na lekcje religii, więc ich grzechy są także porażką księży katechetów - zapomnieli im powiedzieć co w życiu ważne. A pozbycie się termometru nie sprawi że gorączka zniknie.
ponad 1 rok temu / Ja
 
To kościół traci wiarygodność, a nie reżyser. Reżyser nakręcił film po pedofilii w kościele. Nakręcił go dlatego, że to jedyna instytucja, która systemowo ukrywała przestępstwa pedofilii wśród księży. Od lat. I to nie tylko w Polsce. Degollado przez dziesięciolecia wykorzystywał seksualnie młodych chłopców, spłodził kilkoro dzieci z różnymi kobietami. Zgłaszano to JP2 i co? I nic... nadal był ulubieńcem papieża. Ani Związek Nauczycielstwa Polskiego ani Związek Murarzy nie przenoszą swoich pracowników popełniających przestępstwo pedofilii do innych miast czy szkół. Żadna inna instytucja nie ukrywa pedofila w swoich szeregach przed prokuraturą. Kościół toczy zgnilizna i to od głowy. To jest sednem tego reportażu.
ponad 1 rok temu / Slawek
 
Miałam kontakt z pedofilem - nauczycielem muzyki . Byłam starsza od dzieci z filmu Cekielskich , dlatego w porę zorientowałam się do czego ten człowiek zmierza . Pedofilia musi być strasznym uzależnieniem , skoro nawet po 2 latach więzienia kapłan szukał kontaktu z dziećmi . Trzeba więcej mówić o tym zboczeniu .To przede wszystkim rola rodziców .
ponad 1 rok temu / mir
 
O co chodziło twórcom filmu? Żeby ukarać zbrodniarzy ,a nie "dowalić czarnym" czcigodny ojcze. Nie możne być tak,żeby pedofil pozostał bezkarny
ponad 1 rok temu / Aisha
 
Od księdza wymaga się znacznie więcej w dziedzinie etyki niż od innych. Podobno to nie zawód a powołanie...Jesli więc Kościół przymyka oko na takie zachowanie to oznacza że jest dnem totalnym...I jest to widoczne w ich butnej postawie i zamiataniu sprawy pod dywan. i nie ma mowy o tym że ksiądz to tylko człowiek bo skoro tak to niech idzie do normalnej pracy a jesli chce byc Sluga Bozym to niech spelnia PODSTAWOWE wymogi człowieczeństwa...czy ktoś że zwykłych ludzi jest bohaterem bo nie gwalci dzieci? nikomu takie myślenie nawet nie przychodzi do głowy...a o prawdziwej skali zjawiska nic nie wiemy...
ponad 1 rok temu / xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.