DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Ojciec James Martin weźmie udział w… konwencji Partii Demokratycznej

Ojciec James Martin weźmie udział w… konwencji Partii Demokratycznej
fot. YouTube

Znany i kontrowersyjny jezuita, o. James Martin, wystąpi 20 sierpnia na konferencji wyborczej amerykańskiej Partii Demokratycznej. Nim Joe Biden oficjalnie otrzyma nominację na kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich, o. Martin poprowadzi modlitwę. A wraz z nim modlitwę prowadzić będzie także rabin i imam.

 

James Martin SI należy do liderów ruchu na rzecz rewizji katolickiej moralności w duchu otwartości na postulaty ruchu LGBT. W ciągu ostatnich lat głoszone przez niego postulaty spotykały się ze znaczącym… poparciem. Choć o. Martin otwarcie wzywa do akceptacji zachowań sprzecznych z chrześcijańską moralnością, to został on. m.in. jednym z prelegentów występujących w trakcie Światowego Spotkania Rodzin. Książkę Martina, poświęconą oczywiście „kwestii homoseksualnej”, chwalił m.in. kardynał Kevin Farrel, jak i kardynał Joseph Tobin. Biskup Robert McElory twierdził nawet, że jezuita walczy z… „kulturą wyobcowania”. Z kolei kard. Robert Sarah otwarcie określił Martina jako „jednego z najbardziej jawnych krytyków katolickiego przesłania dotyczącego seksualności”. Przed „nauczaniem” znanego jezuity wiernych ostrzegali już w przeszłości m.in. arcybiskup Charles Chaput i biskup Thomas Paprocki.

 

20 sierpnia o. Martin poprowadzi – wraz z imamem i rabinem – międzywyznaniowe modlitwy poprzedzające wręczenie Bidenowi nominacji na kandydata Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. – Byłem zaszczycony tą prośbą – ujawnił o. Martin. – Zazwyczaj unikam wszystkiego, co posiada jawnie polityczny charakter, ale trudno było odrzucić prośbę o modlitwę – dodaje w komentarzu dla „National Catholic Reporter”. Jak podkreśla, w konwencji weźmie udział za zgodą swojego przełożonego zakonnego, przypominając przy okazji, że kard. Timothy Dolan prowadził taką modlitwę w trakcie konwencji republikanów, jak i demokratów. – Mam nadzieję, że moja modlitwa o poszanowanie godności wszelkiego życia - dzieci nienarodzonych, młodych czarnych, nastolatków LGBT, migrantów - pomoże ludziom w odnalezieniu sposobu na budowę bardziej gościnnego społeczeństwa – podkreślił duchowny.

 

Na konwencji trwającej od 17 do 20 sierpnia wystąpi także siostra Simone Campbell SSS, progresywna działaczka, aktywistka działająca na rzecz sprawiedliwości społecznej. Siostra Campbell jest komentatorką goszczącą w studiach telewizyjnych i stacjach radiowych, kierowała siecią NETWORK Lobby for Catholic Social, intensywnie działa także w ramach Konferencji Przywództwa Zakonów Żeńskich – i to w sposób, który budził wątpliwości ze strony Kongregacji Doktryny Wiary. Dziś demokraci przypominają, że jej publiczne poparcie dla Affordable Care Act odegrało ważną rolę w dyskusji nad tym sztandarowym projektem administracji Baracka Obamy.

 

W trakcie konwencji swoje wystąpienia zaprezentują także Barack Obama, Nanci Pelosi, Hillary Clinton, Bernie Sanders i Andrew Cuomo. W trakcie konwencji odbędzie się także dwugodzinne spotkania poświęcone kwestiom LGBT. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, część programu realizowana będzie w trakcie wirtualnych spotkań. Taki też charakter będzie mieć modlitwa o. Martina.

 

Źródło: ncronline.org

mat

Czytaj także:
DATA: 2020-08-18 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Aha: Pogorszyło ci się? Skonsultuj się może z dr. Szumowskim, czy to przypadkiem nie COVID-19!
3 miesiące temu / Anna
 
Czyli powstaje religia Antychrysta !!! Czyli co zapowiedział arcybiskup Fulton J.Sheen "Fałszywy Kościół będzie doczesny, ekumeniczny, globalny. Będzie luźną federacją kościołów i religii, tworzących swoisty rodzaj światowego stowarzyszenia. Światowego parlamentu kościołów. Zostanie wyzuty z wszelkiej Boskiej zawartości, będzie mistycznym ciałem antychrysta. Mistyczne Ciało na ziemi będzie miało swojego Judasza Iskariotę i będzie on fałszywym prorokiem. Szatan zwerbuje go spośród naszych biskupów. Źródło: "Communism and the Conscience of the West", 1948r., str. 24-25.
3 miesiące temu / Jan
 
A do którego boga będą się razem modlic? Ciekawe ze na na takich ludzi Kosciol nie naklada zadnych kar a na innych bardzo chętnie.
3 miesiące temu / A.G.
 
Brawo! Wspaniały duchowny
3 miesiące temu / Aha
 
Kariera o. Jamesa Martina znacznie przyspieszyła podczas obecnego pontyfikatu. Oczywiście - przypadek. Korporacyjny urzędnik znalazł wysoko postawionego protektora, który chowa się w cieniu gratuluję odwagi Pontifixowi, a jego podwładni prowadzą politykę w dokładnie takim kierunku, jakim ma ona wg niego podążać. "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie." Sytuacja jest chyba gorsza, bo nie tylko nie można współczesnych fayzeuszy naśladować, ale i słuchanie tej bandy złoczyńców jest bez sensu.
3 miesiące temu / Obcy Astronom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.