DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Ojciec James Martin SJ: Franciszek wspiera moją pracę na rzecz osób LGBT

Ojciec James Martin SJ: Franciszek wspiera moją pracę na rzecz osób LGBT
fot. YouTube / Complicit Clergy

Amerykański jezuita podczas autorskiego spotkania powiedział, że papież wspiera jego pracę w duszpasterstwach „osób LGBT”. Zdaniem jezuity, papież daje przykład wyjścia współczesnego Kościoła naprzeciw wyzwaniom związanym z tożsamością płciową i orientacją seksualną.

 

Najpopularniejszy promotor homoseksualnej agendy w Kościele nawiązał do zeszłorocznego spotkania w Watykanie, podczas którego papież Franciszek przyjął go na prywatnej audiencji.

„Spotkał się ze mną na 30 minut i rozmawialiśmy na temat katolików LGBT i nad tym, jak do nich dotrzeć. Poczułem się bardzo zachęcony, pocieszony i zainspirowany” – opisał spotkanie z Franciszkiem. „Był to znak wsparcia dla tego typu posługi, więc myślę, że Kościół rzeczywiście wychodzi naprzód” – przekonuje.

 

Jak podała ostatnio amerykańska Catholic News Agency, papież miał wyrazić wyraźne niezadowolenie ze sposobu, w jaki potraktowano jego spotkanie z prohomoseksualnym kapłanem. Zdaniem niewymienianych z nazwiska biskupów, obecnych podczas spotkania, dało się wyczuć złość Franciszka, który przyznał, że poczuł się wykorzystany.

 

Podczas niedawnego spotkania z wiernymi - jak zauważa Dorothy Cummings McLean na łamach LifeSiteNews - o. Martin „dał przykład swojego duszpasterstwa, mówiąc wiernym, by nie akceptowali biblijnych słów krytycznych wobec homoseksualizmu”.

 

„Niestety, wiele osób wykorzystuje tekst biblijny dla usprawiedliwiania swojej homofobii” – oznajmił jezuita. „Wiecie, Księga Kapłańska i św. Paweł. Problem w patrzeniu na te teksty jest taki, że nie patrzy się w ten sposób na wszystkie teksty w Księdze Kapłańskiej” – przekonywał.

 

„Biblia, Stary Testament i nawet św. Paweł mówią aprobująco o niewolnictwie, prawda? To znaczy, jest to zaakceptowane w Starym Testamencie, a św. Paweł mówi o nich, że muszą być posłuszni swoim panom” – mówił. Jego zdaniem, dzisiaj nie podzielamy biblijnej akceptacji niewolnictwa, ponieważ „inaczej patrzymy na te rzeczy”.

 

Jak zaznacza w artykule McLean, o. Martin zapomniał wspomnieć, że w pre-chrześcijańskim, starożytnym świecie cała gospodarka oparta była na systemie dzisiaj nazywanym niewolnictwem, a długi niewolnicze wspominane w przypowieściach Jezusa były częścią ówczesnego życia. Starożytne niewolnictwo radykalnie różniło się od jego amerykańskiej, XIX- wiecznej wersji spopulrayzowanej przez współczesną popkulturę.

 

O. Martin nazwał tych, którzy akceptują biblijne nauki dotyczące homoseksualizmu „fundamentalistami” odczytującymi Pismo Święte literalnie. „Kiedy przychodzi do homoseksualizmu, nagle stajemy się radykałami” – zasugerował. Jezuita uważa, że krytyczne opinie na temat homoseksualizmu wynikają z braku odczytania biblijnych zapisów w kontekście kulturowym. Jego zdaniem homoseksualizm w przeszłości „znacznie różnił się od tego, co rozumiemy przez to dzisiaj”. Nie wyjaśnił jednak, na czym polegają te różnice.

 

„Chodzi o to, że musimy odczytać te słowa w ich historycznym kontekście” – mówił. „Każdy tekst prowadzący nas do nienawiści (…) jest czymś do czego musimy podejść ostrożnie i z odpowiednim rozeznaniem” – przekonywał.

 

Jak nie zaklinałby rzeczywistości amerykański jezuita, Pismo Święte oraz Magisterium wyraża się jednoznacznie negatywnie wobec aktów homoseksualnych. Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza otwarcie: „Akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane (…) Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”. (KKK, 2357)

 

Nietrafiony jest też argument o. Martina, sugerujący usprawiedliwianie współczesnej formy homoseksualizmu, ponieważ różni się ona od starożytnej - potępianej w Piśmie Świętym. Magisterium w swojej ocenie bierze pod uwagę zmiany, jakie zachodziły w tej materii w przeszłości (KKK, 2357).

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-02-27 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zapominacie o jednym ,zanim człowiek uświadomi sobie ze jest np gejem -jest dzieckiem ! które np dorastało w rodzinie katolickiej ,było ochrzczone , u komunii ,i bierzmowane ,nie pojawiają się znikąd ,serio to po chrześcijańsku odwracać się od nich ,wyrzucać z domu i wykluczać z kościoła ?bo tak robią ludzie ,więc oni potem trzymają się razem zrzeszają i mamy LGBT,a wystarczyło nie odrzucać
7 miesięcy temu / cóż
 
Fundamentaliści, radykałowie. No cóż, to chyba dobre miejsce do zacytowania wypowiedzi Świętego: "Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor!" - papież św. Pius X
7 miesięcy temu / M.
 
Dziwię się, że Ojciec Święty jeszcze mu ufa.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Krew mnie zalewa i za takich jak ten pseudo jezuitę Chrystus musi ciagle cierpieć.
7 miesięcy temu / Lorenc
 
@Nick - Aby nas uświadomić. Tak rozumiem misję Polonia Christiana. My zaś musimy wyciągnąć wnioski. @DNA - Ten, jak go nazywasz, "hochsztapler" miał jak widać na zdjęciu osobistą audiencję u Franciszka, i nie wygląda na to, aby otrzymał reprymendę. Wprost przeciwnie, we współczesnym Kościele reprymendy otrzymają tacy duszpasterze jak choćby arcybiskup Lenga. Za co? Za prawowierność. Znamienne, prawda?
7 miesięcy temu / Piotr
 
Niech szuka kamienia mlynskiego.
7 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.