DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie damy się nabrać na ten spektakl. Obaj księża należą do tego samego zgromadzenia JEZUITÓW .Ks. Kowalczyk prof. Dziekan Dziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie bierze w tym widowisku udział. Gdyby tak nie było to już dawno utraciłby stanowisko i wylądował na prowincji bez prawa głosu. Należy zauważyć , że to katechumeni za wiedzą J.P.II jako piersi promowali i zaszczepili slogan > Bóg kocha cię takim jakim jesteś [razem z twoim grzechem]
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Każdy powinien usłyszeć rozwinięcie słów o których piszesz: "Potem Jezus znalazł go w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś. Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło" J5,14. To nie tylko polecenie by nie grzeszyć, ale też ostrzeżenie że za zlekceważenie tego polecenia grozi piekło.
ponad 1 rok temu / do DarekM
 
Idź i nie grzesz więcej - te słowa powinien słyszeć każdy, kto sympatyzuje czy wręcz stosuje LGBT. Pod tym względem Jezus Chrystus był jednoznaczny. Nie potępiam człowieka. Dla każdego znajdzie się miejsce we wspólnocie Kościoła, ale warunek jest jeden: nie grzesz więcej. Są grzechy, które dyskwalifikują każdego, kto chciałby w pełni uczestniczyć w Mistycznym Ciele Chrystusa. Grzechy sodomskie niewątpliwie do takich należą. Drzwi Kościoła są otwarte dla pragnących nawrócenia i idących drogą nawrócenia, a nie dla wilków sprowadzających wspólnotę na manowce, zarażających błędną ideologią. Przyzwalanie na trwanie w grzechu nie ma nic wspólnego z miłością bliźniego. Prawdziwa ojcowska, matczyna miłość jest wymagająca a nie pobłażająca. Kościół jest wspólnotą grzeszników kroczących drogą nawrócenia a nie pluskających się w bagnie grzechów sodomskich.
ponad 1 rok temu / DarekM.
 
Dlaczego Jezuici nie oczyszczą swoich szeregów z takich Jamesów Martinów?
ponad 1 rok temu / MX
 
Książki James'a Martina znajdują się w każdym sanktuarium, empik-u, diecezjalnej księgarni. Podobnie z innymi nazwiskami z listy homolobby. To jak to jest.Walczymy i promujemy zarazem? Tak sie nie da. Trzeba po męsku wyrzucić ich z katolickich księgarń
ponad 1 rok temu / Brochwicz
 
Ludzie czytajcie Ewangelie,zwróćcie szczególną uwagę na słowa Jezusa Chrystusa i w tych obecnych chwilach zamętu będziecie mieć kotwicę wiary i życia wg tychże prawd.Kiedyś wszyscy księża mówili jednym głosem,dziś mamy niezgrany chór.Każdy plecie to co mu pozwoli zyskać ziemską popularność i zaszczyty,a księży,którzy są jeszcze wiernymi starej doktrynie KK trzeba szukać,bo oni nie są ujawniani.Wręcz przeciwnie,chowani jako coś wstydliwego,bo mówią o Boskim gniewie,pokucie,żałowaniu za wszelkie grzechy i Bożej miłości równocześnie,a nie tylko,że "Jezus cię kocha nieważne co robisz i jakim jesteś człowiekiem".
ponad 1 rok temu / dolok
 
To tak jak pewien polski ksiądz, który zdaje się myśli dobrze o (tu cytat) "odrzuconych spod "znaku Tęczy"
ponad 1 rok temu / otto
 
Wielu dzisiaj nie rozumie wogole pojecia zbawiennej surowosci i tak sie rozckliwiaja ze by tak plakali nad wszystkimi i masowo akceptowali ze w koncu staja sie milosierniejszymi od Pana Boga heretykami a lzy ich sa jak dzwoneczki przy dzwiekach ktorych biedni grzesznicy ida szeroka droga w odchlan.No ale do meskiej rozmowy i by wypowiedzies umiejetnie slowa otrzezwiajacej zbawiennej prawdy tez mestwa potrzeba.Taka rozmowa zrodzi szacunek i sprawi ze mowiacy jak jest zostanie wysluchanym.
ponad 1 rok temu / Nick
 
"...amerykański jezuita ubolewa, że Kościół ranił i rani osoby LGBT, które przecież nie wybierały sobie tendencji seksualnej". Nie wybierały sobie tendencji seksualnej? przecież cały elgiebetyzm to ideologia, wymysł chorego umysłu który taki stans dla siebie wybrał a homoseksualizm to choroba-zboczenie w procesie rozwoju młodego człowieka. Cały elgiebetyzm to ideologia, światopogląd i sytl życia który wymaga nicze innego jak tylko wyboru. Natura człowieka nie została stworzona homoseksualna a człowiek mimo grzechu pierworodnego nie rodzi się seksualnie zboczony tylko na pewnym etapie rozwoju dokonuje niewłaściwych wborów lub jest przez ludzi złej woli wychowywany i kierowany tak a nie inaczej.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Szanowny Ojcze,przykro to stwierdzić, jednak za czasów Jana Pawła 2,nie wspominając o Ojcu Św. Benedykcie coś podobnego nie miałoby miejsca....
ponad 1 rok temu / Beduin
 
Pytanie co się stało z instytucjami i mechanizmami mającymi usuwać niewierność i herezję ze Świętego Kościoła?! "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. (8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" -powiedział Św. Paweł w liście do Galatów 1:7-8. Zanim wielu duchownych dało się zwerbować masonerii, przed Soborem Watykańskim II, Ojca Martina prawdopodobnie czekała nakazana przez Apostoła słuszna anathema. Tymczasem jednak zrezygnowano z anathemy i skutki tego widzimy.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Dziękuję za ten głos prawdy. Zabrakło go w Irlandii
ponad 1 rok temu / Toni
 
Sól, gdy utraci swój smak, na co się przydaje?
ponad 1 rok temu / sp
 
Mnie bardzo interesuje sprawa wskrzeszenia zakonu jezuitów, kto kiedy i dlaczego. Bo na razie patrząc po owocach to jest nietęgo.
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
A to opinja Pisma Świętego: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.Obaj będą ukarani śmiercią, sami tą śmierc na siebie ściągną." (Kapł. 20, 13-14)
ponad 1 rok temu / Andrzej Kaminski
 
Dziękuję o.Kowalczykowi SJ, że zabrał głos w sprawie herezji swojego współbrata
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Jezuitę James Martina powinień zakon / kosciół oddalić. Przez takie osoby jesteśmy coraz bardziej pogubieni i przestajemy odróżniać dobro od zła. Sam już czasem nie wiem w co mam wierzyć ? Co jest grzechem ?
ponad 1 rok temu / Rober
 
Pytanie podstawowe: co jeszcze robi ks. James Martin w Towarzystwie Jezosowym.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Największym problem jest to kim jest o.J.Martin (jakie funkcje sprawował), kim jest obecnie (powołany na stanowisko dośc istotne w dzisiejszym swiecie mediów przez Ojca Świetego) oraz dlaczego i kto go poprosił o ten wykład. Promowanie własnie tego czlowieka oraz dawanie mu katedry do wystąpień - nie jest już przypadkiem. To mnie bardzo martwi - on powinien być marginalizowany a jest wspierany w deprawacji sumień - zwłaszcza młodych
ponad 1 rok temu / d-h-k
 
Jeśli "judaczkowie" przechrzczeni uwielbiają powoływać się na Stary Testament a teraz to milczą skwapliwie, to powinni przecie trąbić że za sodomię w ST jest kara śmierci. Franciszek wiedział co z tym zrobić ))). Ogniem i mieczem!Bez litości. Mamy prawo bronić potomstwo.
ponad 1 rok temu / Leo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.