DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ludzie odpowiedzialni za śmierć Alfiego musieli dokonać wyboru. Mogli skazać go na śmierć, lub próbować ratować. Może próba by się nie powiodła. Może chłopiec by umarł, ale lekarze, prawnicy i wszyscy inni nie mieli by na sumieniu niewinnego dziecka, którego jedynym "przewinieniem" było to, że urodziło się chore. Musieli podjąć decyzję: życie czy śmierć. I gdy ją podejmowali nie pomyśleli o tym, że to dziecko jest takim samym człowiekiem, jak oni. To oni mogliby leżeć w tamtym łóżku i cicho czekać na decyzję grupy ludzi. Alfie nie mógł nic powiedzieć na swoją obronę. Za niego mówili rodzice, ale ich nie chciano słuchać. Bo po co nam ktoś, kogo istnienie nam się nie opłaci? Przecież to bezproduktywne. Chory to w zasadzie nie człowiek. To przeszkoda. Nikt z nich nie myślał w kategoriach: on jest człowiekiem, on czuje, on cierpi. Bo prościej było myśleć "jeden problem mniej..."
ponad 1 rok temu / Ama
 
Ciężko dociec, kto był temu winien. Odpowiedzialnych było mnostwo
ponad 1 rok temu / Ama
 
Ala wilk co Ty za dyrdymały wypisujesz.UK nie wyszła jeszcze z UE -proces wycjścia dopiero się rozpocząl i potrwa ok2 lat. Poza tym strefa shengen to nie UE. Prawo unijne jest podrzędne do prawa poszczególnych krajów członkowskich. Nie żyjemy na szczęście jeszcze w sojuzie????
ponad 1 rok temu / Ole
 
wygląda, na to że może to odkryć proceder w jaki znów zaangażowany jest ten "szpital"...w latach 90'tych "szpital" Adler Hey zajmował się nielegalnie (bez poinformowania ani zgody rodziców) sprzedażą narządów dzieci zamordowanych w tzw. aborcji lub których "nie udało" się uratować personelowi "szpitala"...ciągnie wilka do lasu? Sprawa dobrze udokumentowana (chodziło o tysiące dzieci) wraz z wyrokami skazującymi...a sprawa wyszła przypadkiem - wysłali przez pomyłkę informację medzyczną do rodziców...niech rodzice Alfiego nagłośnią sprawę bo inaczej może ich coś spotkać...
ponad 1 rok temu / pytanie
 
@ ala wilk proszę ogarnij się...strefa Schengen nie ma nic wspólnego z ue! Rodzice Alfiego nie mogli wywieść dziecka do Włoch bo zabronił im tego "sąd" i "szpital", a nie brak strefy Schengen... Niestety ale ue jest jedną wielką patologią: zabijanie małych, nienarodzonych dzieci (aborcja) jako element "zdrowia" kobiet, eutanazja na życzenie nawet dzieci już urodzonych, promowanie dewiacji (zdaje się, że nawet ruch zoofili w Holandii jest legalny i lobbuje za stosownymi ustawami)...a mogło być tak pięknie - podczas referendum w Polsce zapewniano naiwnych, że ue nie będzie się wtrącać w sprawy światopoglądowe, a teraz właściwe tylko tym się zajmuje...miało być tak demokratycznie, a całe "władze" ue wybierane są w kuluarach przez Niemcy i ewentualnie Francję - reszta cytując klasyka z Francji: "może wykorzystać dobrą okazję aby pomilczeć"...nie ma żadnych pozytywów za byciem w ue bez fundamentalnych zmian. Ale czy takie da się w ogóle przeprowadzić?
ponad 1 rok temu / pyanie
 
Niemcy należą do UE i ichnie Jugendamty nie pozwalają na wywóz dzieci. Czyli to taka sama patologia jak w GB. Widzisz jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz? :)
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
W UE nie ma patologii takiej jak w GB. W UE jest strefa Schengen więc można wywieźć dziecko do Włoch. W UE można wypisać dziecko ze szpitala na żądanie rodziców ( chyba że ma chorobę zakaźną no ale tak jest wszędzie na świecie).
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Przemysł Szczepionkowy i wszystko w temacie
ponad 1 rok temu / Volku
 
To może ty masz jakąś infekcję i dlatego nie dostrzegasz różnic między tą samą patologią w UE i GB?
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
Oj tam. Jerzy Zięba żyje już 60 lat :)
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Ciekawe czy dożyją tej chwili ?
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
To może miał jakąś infekcję i szpital uznał że wypuszczenie Alfiego byłoby roznoszeniem wirusów czy bakterii
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
J16 1 To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. 2 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. 3 Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. 4 Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. Tego jednak nie powiedziałem wam od początku, ponieważ byłem z wami.
ponad 1 rok temu / Nick
 
W Polsce mogliby go wypisać ze szpitala na własne żądanie, wywieźć do Włoch i tam by zapewne umarł. No ale Polska jest w UE i Schengen a Wielka Brytania nie. I na tym polega angielska patologia to przekonanie o własnej wyższości wobec kontynentu.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
@ala wilk Wątpię. W końcu to szpital zabronił zabrania go do Włoch przez rodziców i prowadzenia tam terapii na ich koszt.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Obawiam się że może im się zdarzyć "wypadek". Ciężarówka że żwirem lub coś podobnego.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
z bandytami na tym świecie nikt nie wygra
ponad 1 rok temu / Jan
 
Prawda jest taka że gdyby Wielka Brytania była w UE i Schengen to Alfie pożyłby trochę dłużej wywieziony do Włoch ( o ile przeżyłby podróż).
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
niech nie zwleka, bo różnie to bywa w tym dzisiejszym "demokratycznym" świecie.
ponad 1 rok temu / Ewka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.