DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Ojciec Alfiego Evansa na papieskiej audiencji. Ratunek przyjdzie z Watykanu?

Ojciec Alfiego Evansa na papieskiej audiencji. Ratunek przyjdzie z Watykanu?
Fot. Thomas Evans / Facebook

Papież Franciszek uruchomił kanały dyplomatyczne, by doprowadzić do przeniesienia Alfiego Evansa do rzymskiego szpitala Dzieciątka Jezus. Dziś rano w Watykanie doszło do spotkania zwierzchnika Kościoła z Thomasem, ojcem 25-miesięcznego chłopca skazanego przez londyńskie sądy na odłączenie od aparatury wspomagającej oddychanie.

 

Według portalu La Nuova Bussola Quotidiana, misję polegającą na doprowadzeniu do hospitalizacji dziecka w Rzymie papież zlecił włoskiemu biskupowi Francesco Cavinie. Wiadomość ta pojawiła się po porannym, środowym spotkaniu Franciszka z 21-letnim Thomasem Evansem na terenie Domu świętej Marty.  

 

W swym oświadczeniu rodzic wyraził przekonanie, że determinacja, z jaką próbuje się doprowadzić do śmierci chłopca związana jest z dążeniem Wielkiej Brytanii do zalegalizowania tzw. eutanazji.

 

- Pomóż nam ocalić nasze niewinne dziecko i daj nam łaskę schronienia, aby nasza rodzina była bezpieczna i abyśmy mogli zatrzymać to wszystko – zwrócił się do Franciszka.

 

Papież odpowiedział: - Masz rację, Thomas, bronisz swojego syna z odwagą, taką samą odwagą, z jaką Bóg broni swoich dzieci.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

Zobacz również

 


DATA: 2018-04-18 19:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Polonia Christiana - może zorganizować wśród czytelników Polonii, albo szerzej KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w intencji Alfiego Evansa. Nadzieja dla tego dziecka i jego rodziców tylko w niezmierzonym Miłosierdziu Bożym
ponad 1 rok temu / Anna
 
Popieram apel o modlitwę! PS p. Evans wygląda dość niechlujnie bez krawata. Ciekawe czy na spotkanie ze swoją królową też by się tak ubrał?
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Módlmy się wszyscy Katolicy za Alfiego Evansa, aby udało się przenieść go do Watykanu i ocalic jego zycie. Juz jednego chłopca zamordowali " w majestacie prawa" - Charliego Garda, odłączając go od aparatury podtrzymującej życie, mimo, że rodzice byli temu przeciwni i też chcieli go przenieść do Watykanu. Sąd uważający się za Boga wydał jednak wyrok zakazujący podtrzymywania życia dziecka i chłopca uśmiercono. Przecież to było tak niedawno, zaledwie kilka miesięcy temu. Nie pozwólmy aby to samo stało się z Alfie- m Evans-em. Bierzmy Różańce w dłoń i módlmy się. Niech chociaż 1 dziesiątek Różańca każdy z nas odmówi za niego, a jestem pewna, że Maryja go uratuje. Nie pozwólmy zabić kolejnego dziecka" w majestacie prawa" na którego Sąd już wydał wyrok odłączenia od aparatury i wyznaczył konkretną datę i godzinę. Wszystko w rękach Boga. Prośmy za chłopcem swoimi modlitwami, a nagrodę otrzymamy w Niebie.
ponad 1 rok temu / Julian
 
Cóż za nieludzkie prawo. Nie pozwalają rodzicom decydować o leczeniu swojego dziecka i chcą je zamordować.a to rzekomo w Polsce jest zagrożona demokracja i prawa obywatelskie.
ponad 1 rok temu / An
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59676"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.