DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Ojciec, który ratował swoje córki nie trafi do aresztu. To jednak nie koniec dramatu

Ojciec, który ratował swoje córki nie trafi do aresztu. To jednak nie koniec dramatu
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała we wtorek Denisa Lisowa – Rosjanina, który wraz z córkami uciekł ze Szwecji do Polski, gdzie wystąpił o azyl. Śledczy zadecydowali, że nie wystąpią o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, czego domagają się Szwedzi.

 

Jak przypomniał po zakończeniu przesłuchania pełnomocnik Rosjanina mecenas Bartosz Lewandowski z Instytutu Ordo Iuris, 15 maja 2019 roku Szwecja wydała wobec Lisowa Europejski Nakaz Aresztowania. – Pan Lisow jest ścigany za czyn zagrożony karą więzienia do lat czterech. W ocenie organów szwedzkich dokonał uprowadzenia trójki swoich dzieci, które są bezbronne i narażone na szkody ze strony pana Lisowa – powiedział Lewandowski.

 

Adwokat poinformował ponadto, że Lisow złożył w prokuraturze obszerne wyjaśnienia i odpowiadał na wszystkie pytania związane z jego sytuacją rodzinną. – Prokuratura nie wystąpiła o zastosowanie wobec pana Lisowa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu – poinformował Lewandowski i przekazał, że w tym albo w przyszłym tygodniu wniosek o ściganie Lisowa trafi do Sądu Okręgowego w Warszawie, który zdecyduje, czy wydać Rosjanina Szwecji. – Liczymy, że sąd, który będzie rozpoznawał ENA, odmówi wydania pana Lisowa – powiedział.

 

W kwietniu Denis Lisow i jego trzy córki, 12-letnia Sofia, 6-letnia Serafina i 4-letnia Alisa, zostali zatrzymani przez polską Straż Graniczną na lotnisku w Warszawie. Do Polski ze Szwecji przypłynęli promem. Chcieli się dostać do Rosji. Ojciec tłumaczył polskim służbom, że wywiózł córki ze Szwecji, bo tamtejsza opieka socjalna we wrześniu 2017 roku odebrała mu je i umieściła w muzułmańskiej imigranckiej rodzinie zastępczej.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2019-06-26 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od kiedy w tych tzw. "służbach" tylu służbistów? Sprawa jest krótka, wystarczy pół godzinna rozmowa z ojcem a potem z każdym dzieckiem z osobna, żeby problem rozsądzić. Ale do tego potrzeba sędziów a nie Biurw w togach. Już dawno Szwedziochom polski sąd powinien pokazać gest Kozakiewicza. Jeszcze te przybłędy, które przybyły ze Szwecji napastować Lisowa powinny zostać zapuszkowane, oskarżone o dywersję i terroryzm, postawione pod ścianom i odesłane Szwedom w pudełku po butach.
4 miesiące temu / agricola
 
Pan Lisow z córkami powinien już dawno być w Rosji! Ciąganie go po sądach i ciągłe przesłuchania to tortura psychiczna dla niego i dzieci.
4 miesiące temu / Noe
 
Świetna okazja, aby wykonać przyjazny gest wobec Rosji i zwyczajnie pomóc rodzinie, która na to niewątpliwie zasługuje.
4 miesiące temu / Karol
 
a co z michnikiem w szwecji????
4 miesiące temu / buli59
 
i zboczeńców...
4 miesiące temu / @Renia
 
Szwecja została przejęta przez bandytów.
4 miesiące temu / Renia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.