DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ohydne słowa szefowej Nowoczesnej: „życie ludzkie jest w momencie, kiedy się człowiek urodzi”

Ohydne słowa szefowej Nowoczesnej: „życie ludzkie jest w momencie, kiedy się człowiek urodzi”
Katarzyna Lubnauer. By Łukasz Kamiński (Sent to OTRS by Lubnauer MP office) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wprawiła w osłupienie opinię publiczną swoją pogardą dla ludzkiego życia. Kierująca lewicowo-liberalną formacją uważa, że „nie ma czegoś takiego jak dziecko poczęte. Jest zarodek, płód”. To jej odpowiedź na zacytowanie słów świętego Jana Pawła II.

 

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – przypomniał słowa papieża-Polaka prowadzący dyskusję na antenie TVN24 redaktor Bogdan Rymanowski. Odpowiedź poseł Lubnauer na cytat była porażająca.

 

Nie ma czegoś takiego jak dziecko poczęte. Jest zarodek, płód. Życie ludzkie jest w momencie, kiedy się człowiek urodzi, a wcześniej nie ma takiego pojęcia – stwierdziła liderka Nowoczesnej.

 

Jej zdaniem aborcja nie jest zabójstwem człowieka, zaś sformułowaniem „dziecko poczęte” posługują się… środowiska fundamentalistyczne.

 

Liberalna aktywistka zapomina, że sformułowanie „płód” oraz „zarodek” to jedynie określenie jednej z wielu faz rozwojowych człowieka. Sam zwrot „płód”, bez określenia, że mówimy o człowieku, wprowadza głęboki chaos – do tego stopnia, że nie wiadomo nawet, jaki gatunek mamy na myśli. Płód jest bowiem w naukach biologicznych formą rozwoju nie tylko człowieka, ale również innych ssaków. Poglądy Lubnauer są więc nie tylko ohydne i odczłowieczające istotnę ludzką, ale i zupełnie nienaukowe.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl / TVN24.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-03-26 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie to nawet nie dziwi. Widać jasno, że pani posła, skoro nie uznaje poczęcia jako początku życia chyba wierzy w bociany. Tu muszę tą niezachwianą wiarę w bociany prezentowaną przez panią posłę zburzyć. Co zrobić z ludźmi, którzy przyszli na świat w miesiącach, gdy nasze boćki przebywają w ciepłych krajach ? A może to wszystko wina PIS, że to jej nie pasuje ? I to ma być matematyk, który logiki nie uznaje....
11 miesięcy temu / west
 
I takie cimnogrod zasiada w sejmie żal
11 miesięcy temu / Maro
 
W moim miasteczku przejawy takiej logiki określali słowami: "Zakuty łeb!" Sorry, ale nie da się inaczej.
11 miesięcy temu / Billy
 
Ona też była zygotą !!!!
11 miesięcy temu / mirek
 
"Życie ludzkie jest w momencie, kiedy się człowiek urodzi, a wcześniej nie ma takiego pojęcia". Dlaczego w tym momencie totalitaryzm nadaje godność człowiekowi? Niedługo będzie nadawać godność w innym arbitralnie dobranym. Np. wszyscy nasi przeciwnicy nie podlegają pod pojęcie życia ludzkiego. Stop niebezpiecznym sformułowaniom, stop reżimowi.
11 miesięcy temu / Mataleo
 
najgorsze że wielu w tym świecie pozostaje zlepkiem komórek jeszcze długo po urodzeniu, nawet do starości.
11 miesięcy temu / jarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.