DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Ohydna profanacja i zuchwała kradzież we włoskim kościele

Ohydna profanacja i zuchwała kradzież we włoskim kościele
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Do ohydnej profanacji doszło w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Scorrano koło Lecce na południowym-wschodzie Włoch.

 

Gdy sporych rozmiarów, XVI-wieczny kościół był pusty (w Scorrano zdarza się to niezmiernie rzadko), skradziono cenny złoty naszyjnik zdobiący figurę Matki Boskiej. Zarówno duchowni, jak i wierni byli przekonani, że złoty naszyjnik znajdujący się w ich kościele od niemal siedemdziesięciu lat (dar od jednego z najzamożniejszych mieszkańców miasteczka) jest dobrze i skutecznie chroniony.

 

Niestety, rzeczywistość pokazała, że jest dokładnie odwrotnie. Zniknęły pieniądze z puszki –znajdujące się tam kilkadziesiąt euro były przeznaczone dla biednych ze Scorrano. Mężczyzna zniszczył też kilka świeczników obok ołtarza. Na tym nie koniec – zuchwały intruz przed wyjściem z kościoła oddał mocz na ołtarzu pod krzyżem!

 

Profanacją niezwykle oburzeni są lokalni wierni, którzy przez kilkanaście godzin nie mogli wejść do swojego kościoła.

 

Incydent został zarejestrowany przez kamery przemysłowe. To powinno ułatwić policji zatrzymanie sprawcy ohydnej profanacji w Scorrano.

 

Źródło: www.intolleranceagainstchristians.eu, LecceNews24

ChS


DATA: 2019-11-22 13:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

spokojnie karma wraca , i jest obciążenie karmiczne , i jest możliwość dezynfekcji podchlorynem sodu
8 miesięcy temu / olaf
 
Nie chodzi o to żeby pilnować 24 godziny na dobę lecz o to żeby w razie co byli ludzie odpowiednio przeszkoleni. Taka straż mogłaby też zabezpieczać procesje Bożego Ciała i ważniejsze uroczystości. Nawet udział dwóch osób w Mszy św. może zapobiec profanacji lub pozwolić na usunięcie agresywnych lewaków. A jak się zrobi naprawdę źle z paleniem kościołów i mordowaniem księży włącznie jak to było w Hiszpanii czy w czasie rewolucji francuskiej to taka straż może być ostatnia deską ratunku. Nie oszukujmy się policja nie obroni katolików.
8 miesięcy temu / emk
 
Witam wszystkich, co można napisać. Zamiast pilnować szeregów i krzewić patryjotyzm, ma grzech ekologiczny?!. I bożki, to jawne zachęcanie komuchów i świrów do ataków. Lewactwo czuję się wspaniale nawet na psedło katolickich uniwersytetach. KK musi się zastanowić czy na celowniku nadal będą patryjoci i tradycyjni Katolicy. Czy zaczniemy się bronić inaczej czeka kościół całkowita anichilacja.
8 miesięcy temu / Centurion
 
@ Jot. Chciałeś może powiedzieć, że temu złodziejowi bardziej się przyda? Ciekawe czy jak by to skradli tobie, też byłbyś taki miłosierny. Bóg nie potrzebuje, bo to wszystko jego, ale gest tej osoby, która to ofiarowała, jest więcej wart.
8 miesięcy temu / taki 1
 
[email protected] To jest nierealne aby wszystkie kościoły pilnować 24h na dobę, a ta "STRAŻ KOSCIELNA" jakby miała funkcjonować? Natomiast zgadzam się, że w Polsce takie jak ten przypadek we Włoszech i jeszcze gorsze rzeczy będą się działy. Ja osobiście mam nadzieję tylko w Bogu, że Bóg Wszechmogący w swoim czasie skończy z tymi bezbożnymi i plugawymi czasami i nie wierze że ludzkość bez kary, sama się nawróci.
8 miesięcy temu / Paulus
 
My w Polsce powinnismy się zacząć organizować i tworzyć STRAŻ KOŚCIELNĄ póki jest na to jeszcze czas. Odpowiednie szkolenia wymagają czas. Te i inne jeszcze gorsze rzeczy będą się działy i w Polsce.
8 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.