DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Ohio wprowadzi zakaz aborcji powyżej 8. tygodnia. Jak zareaguje liberalny Sąd Najwyższy?

Ohio wprowadzi zakaz aborcji powyżej 8. tygodnia. Jak zareaguje liberalny Sąd Najwyższy?
Nóżki 11-tygodniowego dziecka w łonie matki. Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl

W amerykańskim stanie Ohio przygotowano ustawę, która ma zakazać zabijania dzieci nienarodzonych od momentu, w którym słyszalne jest bicie ich serca. Ustawa może jednak zostać zablokowana przez Sąd Najwyższy.

 

Senat amerykańskiego stanu Ohio przyjął ustawę, która zakazuje zabijania dzieci nienarodzonych, odkąd tylko słyszalne jest bicie ich serca. Ustawa pod nazwą „Heartbeat Bill” została przygotowana już wiele lat temu, ale w związku z dużym oporem politycznym sprawa jej uchwalenia długo nie poruszała się naprzód.

 

Jeżeli prawo weszłoby teraz w życie, w praktyce uniemożliwiłoby zabijanie dzieci nienarodzonych mających powyżej 8-9 tygodni.

 

Ustawa musi teraz zostać pozytywnie zaopiniowana przez Izbę Reprezentantów Ohio i trafi następnie na biurko gubernatora stanu, Johna Kasicha. Jeżeli ten ją podpisze, rzecz automatycznie wejdzie w życie.

 

Kasich deklaruje się jako prolifer, w przeszłości jednak wypowiadał się negatywnie o ustawie „Heartbeat Bill”. Jak przekonywał zarówno on jak i część republikańskich senatorów, rzecz nie ma większych szans na przetrwanie ze względu na przewidywalną reakcję Sądu Najwyższego. Sąd ten w podobnych sprawach wychodził dotąd z założenia, że zabijanie dzieci nienarodzonych jest konstytucyjnym prawem kobiet.

 

Część komentatorów skazuje jednak, że pod rządami Donalda Trumpa obsada Sądu może zmienić się na korzyść, co pozwoli na ograniczenie swobody mordowania dzieci.


Źródła: kath.net, lifesitenews.com

Pach


DATA: 2016-12-09 07:38
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.