DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Ogromny sukces twitterowej kampanii #StopAborcji Jej zasięg wyniósł ponad 402 tysiące

Ogromny sukces twitterowej kampanii #StopAborcji Jej zasięg wyniósł ponad 402 tysiące
Twitter

We czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy zakazującej aborcji, a tym samym w pełni chroniącej życie i zdrowie każdego dziecka. Oprócz dyskusji parlamentarnej, głos w sprawie zabrali także internauci, którzy spontanicznie przygotowali kampanię na portalu Twitter. Wszyscy opowiadający się za obroną życia opatrywali swoje komentarze hasztagiem #StopAborcji W internetowej akcji wzięły udział setki osób. Portal "Polityka w sieci" obliczył, że zasięg akcji wyniósł 402 tysiące. 


Spontaniczne kampanie na portalu Twitter to częsta praktyka wśród użytkowników, którzy kolejny raz w prosty sposób udowodnili jak wielkie poparcie społeczne stoi za projektem inicjatywy obywatelskiej „Stop Aborcji”. Charakterystyczne dla twitterowych kampanii jest to, że ich uczestnicy zazwyczaj nie planują akcji z wyprzedzeniem. Kampanie są najczęściej wyrazem społecznego odruchu i reakcji na jakąś istotną informację lub zdarzenie. Tym razem w związku z pierwszym czytaniem projektu inicjatywy obywatelskiej chroniącej życie ludzie od poczęcia, internauci przeprowadzili akcję popierającą założenia zawarte w projekcie. Setki użytkownik portalu, każdy ze swoich wpisów opatrywali hasztagiem #StopAborcji. Dzięki temu opublikowano blisko tysiące wpisów popierających obronę życia. Co ciekawe, w akcję zaangażowali się także obrońcy życia z Francji oraz Belgii. Portal "Polityka w sieci" obliczył, że zasięg kampanii wyniósł aż 402 tysiące. Wśród użytkowników Twittera, którzy wywarli największy wpływ na akcję  byli m.in. Krzysztof Bosak, Paweł Ozdoba z portalu PCh24.pl oraz poseł Robert Winnicki. 


 


Kampania sprzeciwiająca się zabijaniu nienarodzonych dzieci była również odpowiedzią na działania podjęte przez środowiska feministyczne i liberalne, które przeprowadziły akcję #CzarnyProtest.


Poniżej prezentujemy przykłady komentarzy internautów popierających projekt #StopAborcji.

 

Batalia o życie nie ma tylko wymiaru moralnego, prawnego i medycznego, ale nade wszystko duchowy. To walka z siłami ciemności. #StopAborcji

— ks. Janusz Chyła (@Janusz1967) 22 września 2016

Młodzi w Polsce są pro-life. 79,2% w wieku 18-24 popiera całkowity zakaz aborcji z możliwością ratowania życia matki. - IBRIS. #StopAborcji

— Paweł Ozdoba (@PawelOzdoba) 22 września 2016

#StopAborcji Dziś w @KancelariaSejmu pierwszy krok.
Proszę o RT :) @Prawo_do_zycia @StopAborcji @OrdoIuris pic.twitter.com/uh5YbG89ue

— Anna Kiljan (@aniaskra) 22 września 2016

@300polityka a wg IBRIS 58,4% Polaków jest za całkowitym zakazem aborcji z zachowaniem możliwości ratowania życia matki #StopAborcji

— Olaf Szczypinski (@OlafSzczyp) 22 września 2016

I to jest "prawo wyboru" według Rakłem i lewactwa? #RatujmyKobiety! #StopAborcji! pic.twitter.com/C0gNozAyQJ

— Dominik Cwikła (@Dominik_Cwikla) 22 września 2016

Zezwolenie na aborcję to objaw kapitulacji państwa, które odmawia ochrony życia i zdrowia dla najsłabszych. #StopAborcji pic.twitter.com/sg2rIgnKFI

— Paweł Ozdoba (@PawelOzdoba) 21 września 2016 POz

DATA: 2016-09-23 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panowie. Ja ufam projektowi obrońców życia. Są tam etycy, prawnicy, teologowie, lekarze. Mnie ten temat przerasta, za cienki jestem, nie zgłębiałem go. Nie mógłbym być chirurgiem, za duże dylematy. I to nie jest mniejsze zło z etycznego punktu widzenia tylko z biologicznego. Podobne rozterki przeżywają ratownicy w czasie wojen i katastrof - tego ratujemy (zielona nalepka), tego zostawiamy(czerwona nalepka) bo słabo rokuje, i tak umrze za godzinę.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
@Leaf427: Nie no, jasne - przykład dobry, choć przerażający. I podobnie myślę w przypadku tzw. aborcji - że należy zawsze ratować życie dziecka, bo dziecko to przyszłość narodu. Zatem nie powinno się zostawiać furtki prawnej sugerującej, że lekarz może sobie wybrać, że skoro oboje (tzn. dziecko i matka) nie przeżyją, to może ratujemy matkę. Tak nie może być. Jeśli dziecko nie ma szans na przeżycie, to wiadomo, że ratować matkę, w przeciwnym razie zawsze ratować dziecko. Prawo musi być jasne.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
@Leaf427: czyli zasada mniejszego zła :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Wolnościowiec Życia są równe. Ratujemy wtedy to, które ma większe szanse przeżycia ( w sytuacji gdy brak interwencji zabija oba życia). Rzadki przypadek etyczny np. Grubas utknął w rurze, za nim tkwi jakiś kurdupel, rura zapełnia się wodą, jeśli nic nie zrobimy to obaj utoną. Zabijamy grubasa, ćwiartujemy i ratujemy kurdupla. Wiem, że okropny przykład ale takie są czasem dylematy.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Ale co to znaczy "z możliwością ratowania życia matki"? Czyli że jak matka może umrzeć w czasie porodu, to co tam dziecko - ratujemy matkę? Rzeczywiście stanowisko antyaborcyjne.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Jeśli jesteś taki "troskliwy", to udostępnij własny dom, hipokryto.
ponad 4 lata temu / do im
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.