DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Oglądane aktów z dzieckiem mu nie zaszkodzi? Zaskakująca inicjatywa poznańskiej galerii

Oglądane aktów z dzieckiem mu nie zaszkodzi? Zaskakująca inicjatywa poznańskiej galerii
źródło: pixabay.com
#SEKSUALIZACJA    #DZIECI    #GALERIA    #PEDOFILIA    #AKT    #SZTUKA    #PSYCHOLOG    #SZKODLIWOŚĆ    #SEKSEDUKACJA

Ze sprzeciwem spotkał się pomysł poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał na oprowadzenie rodziców wraz z dziećmi po wystawie z męskimi aktami. Czy zgoda rodzica na taką „rozrywkę” ochroni dziecko? Psychologowie alarmują, bo niszcząc poczucie intymności, przygotowujemy dziecko na uległość pedofilowi.

 

Chodzi o wystawę „Dziesięć minut przerwy, Bownik / Zbigniew Rogalski”. Jej autorzy przygotowali na nią zestaw aktów męskich, mających być nawiązaniem do klasyki i stanowić studium ludzkiego ciała. Problem w tym, że wystawa znalazła się na liście „cyklu oprowadzeń” po wystawach skierowanego do rodziców z dziećmi.

 

Sprawę nagłośniło Radio Poznań, które teraz próbuje się dyskredytować, wskazując, że powodem zainteresowania rozgłośni tematem jest tylko i wyłącznie wojna z dyrektorem placówki.

 

Psychologowie jednak wychodzą poza ten spór i ostrzegają przed zgubnymi skutkami takich praktyk. Cytowana przez epoznan.pl Bogna Białecka wskazała, że „oswajanie małego dziecka z tym, że widok nagiego, obcego człowieka jest ok, jest normalne, jest elementem groomingu”. – Niszcząc poczucie intymności, przygotowujemy dziecko na uległość pedofilowi. Grooming oznacza przygotowanie dziecka przez pedofila do aktu seksualnego. Pierwszym elementem groomingu jest właśnie oswajanie z nagością obcej, dorosłej osoby – podkreśliła psycholog.

 

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” dyrektor galerii, Marek Wasilewski przyznał, że krytykom chodzi o cykl oprowadzeń po wystawach dla rodziców z dziećmi. - Ta inicjatywa cieszy się dużym powodzeniem. Dzieci są w galerii za zgodą i pod opieką najbliższych. Wystawa Bownika i Rogalskiego to cykl fotografii, które przedstawiają studium postaci męskiej. Nie ma w niej elementów, które mogłyby być uznane za nieodpowiednie dla młodego widza – powiedział.

 

Nie jest nowością, że świat tzw. sztuki epatuje nagością i zaprasza do „świata dorosłych” nieletnich. Podobnie czynią tzw. edukatorzy, którzy chcą seksualizować dzieci w wieku szkolnym. W obu przypadkach rolą rodziców jest chronić swoje dzieci przed szkodliwymi treściami. Tym bardziej zaskakujące jest to, że to właśnie rodzice uznali wystawę aktów za miejsce właściwe do „obcowania z sztuką” swoich pociech i skorzystali z oferty galerii.

 

Źródło: epoznan.pl, poznan.wyborcza.pl

MA


DATA: 2019-05-10 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego proponuje się dzieciom oglądanie aktów? Nawet nie są to dzieła malarskie, których wykonanie wymaga przygotowania artystycznego, przyznajmy, że łatwiej jest pstryknąć aparatem sama robię zdjęcia całkiem niezłe i spośród wielu ujęć, wybrać kilka najbardziej udanych. Jest tyle tematów do fotografowania. Ciało ludzkie jest tylko jednym z nich. Interesujemy się sztuką ale moje wnuki nie będą prowadzane na wystawy, na których epatuje się nagością. Po co budzić niepokój w niewinnych sercach? Na normalne zainteresowanie erotyką przyjdzie czas w sposób naturalny. Musimy chronić nasze dzieci przed nachalnym propagowaniem seksualności a w dalszej kolejności promowaniem zboczeń, bo przecież o to w tych akcjach chodzi.Rodzice i dziadkowie powinni być bardzo czujni.
ponad 1 rok temu / Babunia
 
kupa gnoju i tyle
ponad 1 rok temu / kolo
 
bagno!!!
ponad 1 rok temu / lolo
 
Niestety wielu rodziców zachowuje się jakby byli opętani :
ponad 1 rok temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.