DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Oficjalnie, czyli przez media. KE wprowadza nowe standardy procedowania sprawy przeciw Polsce

Oficjalnie, czyli przez media. KE wprowadza nowe standardy procedowania sprawy przeciw Polsce

Komisja Europejska wprowadza nowe zasady procedowania w sprawach przeciwko Polsce. Zamiast formalnej drogi, wybrano komunikację poprzez konferencję prasową. Tak właśnie postępuje gremium, które chce uczyć nasz kraj „praworządności”.

 

Sprawa dotyczy odpowiedzi na pismo Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które uznało, że dotychczasowe wyjaśnienia Komisji Europejskiej w sprawie uwag do reformy polskiego sądownictwa „nadal nie usuwają wątpliwości interpretacyjnych dotyczących kwestii zawartych w Zaleceniu Komisji z 26 lipca 2017 roku”.

 

„Komisja w zasadniczej mierze ponawia swoje wcześniejsze argumenty zawarte w Zaleceniu oraz poprzednim piśmie z 8 sierpnia 2017 r. Niestety Komisja powtarza także tezę o zagrożeniu praworządności w Polsce, posługując się dobrze znanymi twierdzeniami o charakterze politycznym i licznymi sformułowaniami publicystycznymi, które nie wpływają korzystnie na rzetelność prowadzonego dialogu (m.in. twierdzenie, iż kryteria, na podstawie których został powołany sędzia pełniący obowiązki Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, wydają się arbitralne czy założenie, że prezesi sądów są podatni na wpływy polityczne)” – podkreślił MSZ.

 

Na tak sformułowane wątpliwości KE odpowiedziała błyskawicznie. Poprzez media i z odpowiednim komentarzem. Zanim strona Polska zapoznała się z treścią stanowiska. Stało się to podczas wtorkowej konferencji prasowej w Brukseli, na której rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein powiedział, że KE przekazała polskiemu MSZ kolejne wyjaśnienia ws. procedury praworządności. Winterstein od razu dodał, że w KE uważa, że jej rekomendacje były jasne, nie wymagały wyjaśnień, ale zostały one dostarczone. Termin dla Polski na przesłanie odpowiedzi pozostał niezmieniony – 26 sierpnia. Winterstein powiedział też, że „rekomendacje wskazują co musiałby się stać, żeby został uruchomiony art. 7, ale ważne, żeby o tym nie spekulować, tylko skupić całą naszą energię, aby znaleźć rozwiązanie”.


Strona polska o działaniach KE dowiedziała się z mediów. Takaż to unijna „praworządność”.

 

Źródło: wprost.pl

MADATA: 2017-08-23 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Soplica, przepraszam bardzo, ale to forum jest dużo poważniejszym miejscem wymiany poglądów niż konferencje KE. Myślę, że wypowiadanie się tutaj przez przedstawicieli Komisji byłoby działaniem urągającym dla powagi serwisu.
ponad 1 rok temu / kvt
 
Może min. Waszczykowski za pośrednictwem forum na PCH24 ustosunkuje się do słów rzecznika? A może lepiej zamilknąć i odpuścić sobie tą śmieszną agendę UE?
ponad 1 rok temu / Soplica
 
Unia to zgniły twór dajmy sobie z nią spokój
ponad 1 rok temu / Dana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "54005"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.