DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Oficjalna oferta Dumy dla polskiego MSZ: podzielmy się Ukrainą

Oficjalna oferta Dumy dla polskiego MSZ: podzielmy się Ukrainą
Władimir Żyrinowski fot. Jürg Vollmer/Maiakinfo/wikimedia.commons

Dziennikarze „Wiadomości” dotarli do oficjalnego pisma wysłanego przez przedstawicieli Dumy do polskiego MSZ. Rosjanie proponują podział terytorium Ukrainy. Autorem pisma jest Władimir Żyrinowski.

 

Prokremlowski populista i wiceprzewodniczący Dumy,  Żyrinowski mówił w ubiegłym tygodniu, że Polska mogłaby wraz z Rosją wziąć udział w rozbiorze Ukrainy. Rosyjski polityk twierdził, że obok naszego kraju, w rozbiorze Ukrainy mogłyby wziąć udział Węgry i Rumunia.

 

Wiele wskazuje na to, że nie była to tylko słowna prowokacja. Jak dowiedzieli się dziennikarze „Wiadomości” TVP 1, wiceprzewodniczący rosyjskiego parlamentu zaproponował w oficjalnym piśmie do polskiego MSZ, by Warszawa włączyła się do rozbioru terytorium Ukrainy. Podobne propozycje dostały Węgry i Rumunia.

 

Żyrinowski proponuje nam konkretne terytoria. Są to zachodnie obwody: wołyński, lwowski, iwanofrankowski, tarnopolski i rówieński. Z kolei Węgrzy i Rumunii mieliby zabrać obwody zakarpacki i czerniowiecki. Nową Ukrainę miałyby tworzyć jedynie środkowe obwody.

 

Rosyjski polityk proponuje też sposób, w jaki rozbiór miałby się dokonać. Polacy w wyznaczonych obwodach rozpisaliby referendum w sprawie przynależności określonych terenów.

 

Przedstawiciele polskiego MSZ nazwali pismo :kuriozalnym”. Stwierdzili, że Żyrinowski otrzyma kurtuazyjną odpowiedź.

 

 

Źródło: tvp.info

ged


DATA: 2014-03-24 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgoda , ale niech pan panie Żyrinowski wysiedli najpierw banderowców na Syberię , tak jak kiedyś wysiedlono Polaków z polskiego Lwowa.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Zastanawia mnie tylko dlaczego takie pismo wyciekło do prasy - z daleka zalatuje to prowokacją. Róbmy swoje powoli - najpierw budowa dumnego ze swojej przeszłości społeczeństwa obywatelskiego, dekomunizacja, odbudowa wojska, odzyskanie województw wschodnich. Perspektywa 20 lat
ponad 5 lat temu / sfinx
 
dla wszystkich co patrzą wilczym wzrokiem na wschód radzę by wzmogli czujność, bo zachód ostrzy sobie zęby na Śląsk, Opolszczyznę, dawne Prusy(polecam facebbokowe strony naszych zachodnich sąsiadów) ciekawe jak będziecie wtedy śpiewać, jak ktoś będzie nam chciał zabrać Nasze Sięgając do historii taki manewr do którego koledzy powyżej zachęcają zrobiono w 1772 i w latach kolejnych a co by koledzy zaproponowali jak by się ludność buntowała?? kulę w łeb(potylicę)
ponad 5 lat temu / blimak
 
@ jaro: odpisałem już raz, ale komentarz z niewiadomych mi powodów zawisł gdzieś w powietrzu. Powtarzam więc, że Polska jako pierwsza (o ile dobrze pamiętam) uznała suwerenność Ukrainy w roku 1991. Czy tego nie wystarczy? Czy to są jakieś urojenia? Ponadto cały świat z wyjątkiem Rosji oraz kilku innych marginalnych państewek uznaje obecny \'przejściowy\' rząd ukraiński za legalny.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Prowokatorze żydomasoński /voxclamantis/ Czyżbyś chciał, żeby Polska była jak zawsze stratna i nie mogła odnieść korzyści z burdelu u sąsiadów? I to nawet tak małych korzyści jak odebranie części swoich ziem z rąk okupujących je Ukraińców?
ponad 5 lat temu / 0
 
@ jaro: jest to prawo do suwerenności, które Polska wobec Ukrainy potwierdziła jeszcze w roku 1991 i trwa przy tym do dzisiaj, uznając też obecny \'przejściowy\' rząd za legalny.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.