DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 25  >   TEMAT NUMERU: ZAMACH NA NIEWINNOŚĆ

Bogna Białecka

Ofiary brudnej sieci


Rewolucja w dostępie do informacji spowodowała, że nasze dzieci uzyskują zupełnie inny obraz świata niż pokolenia starsze. Wielu rodziców nie zauważa problemu. Po kilku latach dziwią się, jakim cudem ich dzieci wyrosły na istoty kulturowo i mentalnie całkowicie im obce.

Technologia pozwalająca na niemal dwudziestoczterogodzinny dostęp do mediów powoduje, że czas poświęcany przez dzieci i młodzież rozrywce za pomocą mediów (komputer, telewizja, odtwarzacze muzyki) wzrósł dramatycznie, zwłaszcza wśród dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Dziś osoby w wieku 8–18 lat w ciągu typowego dnia poświęcają przeciętnie siedem godzin i trzydzieści osiem minut rozrywce uzyskiwanej za pomocą mediów. A ponieważ dużo czasu spędzają dzieląc uwagę między kilka mediów, udaje im się w rzeczywistości w owych siedmiu i pół godzinach zmieścić dziesięć godzin i czterdzieści pięć minut multimedialnej rozrywki – czytamy w raporcie Family Foundation za rok 2010.

Instytucja ta, prowadząca rokrocznie ogólnoamerykańskie, masowe badania problemu, dysponuje sprawdzoną i doskonaloną od lat metodologią pozwalającą na ścisłe oszacowanie czasu spędzanego przez dzieci i młodzież przed ekranem telewizora i komputera lub/i ze słuchawkami odtwarzacza na uszach. Oczywiście, można na te wyniki machnąć ręką i stwierdzić za komiksowym Obeliksem: Ale głupi ci Amerykanie, problem jednak w tym, że w Polsce się takich badań w ogóle nie prowadzi.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.

 
 

W jaki sposób święta Urszula Ledóchowska przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości? Zobacz kolejny odcinek programu "Kobieta w Kościele".

 

Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.

 

Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.

 

Konferencja Episkopatu Portugalii zawiesiła w związku z wprowadzonym w tym kraju nowym lockdownem możliwość organizacji chrztów, ślubów oraz bierzmowania. W komunikacie biskupi wyjaśnili, że wraz z nasilającą się liczbą zakażeń i zgonów wskutek COVID-19 występuje pilna potrzeba ograniczenia spotkań, w tym dużych uroczystości o charakterze religijnym.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.