DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 63  >   POLSKA

Ofensywa śmierci. Czy oprzemy się rewolucyjnej nawałnicy?

Ofensywa śmierci. Czy oprzemy się rewolucyjnej nawałnicy?
fot. BE&W

Wiosna 2018 roku zapisze się na kartach historii cywilizacji Zachodu jak najgorzej. Pod celnie zadawanymi przez Rewolucję ciosami na naszych oczach ostatecznie upadła katolicka Irlandia. Zielona Wyspa dołączyła bowiem do krajów, w których bezkarnie i na życzenie morduje się nienarodzone dzieci. W tych dniach dotarła do nas także wiadomość o decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego tak zwanych homomałżeństw. Całości smutnego obrazu dopełnia wyrok polskiego Sądu Najwyższego w sprawie drukarza, który sprzeciwił się „tęczowej” presji.

 

Irlandia – kraj uchodzący do niedawna za bastion katolicyzmu w ciągu ostatnich lat dokonał spektakularnych aktów apostazji. Najpierw popierając w referendum „małżeństwa homoseksualne”, później – wydając demokratyczny wyrok śmierci na nienarodzone dzieci. Na ten porażający efekt końcowy złożyło się oczywiście wiele czynników. Rewolucja (posługujemy się tym pojęciem w znaczeniu, jaki mu nadał wybitny katolicki myśliciel i działacz społeczny Plinio Corrêa de Oliveira) w swej przebiegłości zainfekowała nie tylko umysły i dusze mieszkańców Zielonej Wyspy, ale nie omieszkała również „zająć się” Kościołem w Irlandii. W efekcie głos tamtejszych pasterzy albo niknął w gąszczu innych albo brzmiał w sposób biegunowo daleki od oczekiwań irlandzkich obrońców życia, wprowadzając ich w osłupienie i zażenowanie.

 

Wyrok na małżeństwo?

 

5 czerwca 2018 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił decyzję, na mocy której terminu „małżonek” będą mogły używać osoby żyjące w tak zwanych homomałżeństwach. Decyzja dotyczyła pytania Trybunału Konstytucyjnego Rumunii o to, czy państwa członkowskie Unii Europejskiej, które uznają tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, są zobowiązane do zrównania w prawach z małżeństwem związków osób tej samej płci zawartych w innym państwie UE.

Postępowanie wywołało wystąpienie Adriana Relu Comana i Roberta Clabourna Hamiltona do rumuńskich organów administracyjnych o wydanie dokumentów potrzebnych, aby para ta mogła legalnie pracować i przebywać w Rumunii przez okres przekraczający trzy miesiące.

Wyrok Trybunału stanowi bez wątpienia bezprzykładne i oczywiste przekroczenie kompetencji UE. Uderza też w porządek konstytucyjny Rzeczypospolitej oraz prawa szeregu państw członkowskich UE. Warto w tym momencie przypomnieć – jako swoiste memento – o płynących przed tak zwanym referendum akcesyjnym w roku 2004 z ust euroentuzjastów zapewnieniach, iż koncentrująca się na gospodarce unijna wspólnota nie będzie się wtrącać w sprawy światopoglądowe… Ile warte były te deklaracje, przekonujemy się niemal każdego dnia.

 

---

 

Łukasz Karpiel – politolog, zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła decyzję o przełożeniu głosowania w sprawie Brexitu. Decyzja zapadła niespodziewanie, na dzień przed planowanym głosowaniem w brytyjskim parlamencie.

 
 

W wygłoszonym orędziu prezydent Francji Emmanuel Macron komentując protesty „żółtych kamizelek” przyznał, że niezadowolenie we Francji jest głębokie i uzasadnione. Zapowiedział przy tym podwyżki płac i niższe podatki dla emerytów. Związkowcy odpowiedzieli: będzie strajk!

 

Jak wiele musi się zmienić, by nic się nie zmieniło. Nowa szefowa CDU będzie mówić o korektach i nowym otwarciu w niemieckiej polityce, ale w istocie wszystko pozostanie po staremu. Niemcy dalej będą ograniczać polskie aspiracje, wpuszczać islamskich imigrantów i dryfować w kierunku dechrystianizacji.

 

Kościół nie jest już katolicki, tylko stał się sektą nacjonalistyczną – powiedział Radosław Sikorski w kontekście postaw antyimigranckich w Polsce. Dostało się też PiSowi.

 

Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris w rozmowie z Romanem Motołą, PCh24 TV. Zapraszamy!


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.