DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

„Odwrócone korytarze humanitarne”. Minister Kempa o polskiej pomocy uchodźcom

„Odwrócone korytarze humanitarne”. Minister Kempa o polskiej pomocy uchodźcom
Beata Kempa. Fot. Rafal Siderski/FORUM

Nie będzie zmiany polityki polskiego rządu wobec uchodźców – zapewniła minister Beata Kempa, odpowiadająca za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców. Będą za to „odwrócone korytarze humanitarne”.

 

W rozmowie z portalem wpolityce.pl minister Kempa podkreśliła, że zmiana polityki rządu wobec uchodźców byłaby „bardzo nierozważna”. Jej zdaniem wyjazd i wybór np. kilku dzieci do leczenia w Polsce byłoby najłatwiejszą działalnością, ale też tego rodzaju pomoc można świadczyć na miejscu.

 

Jak zapewniła, za wcześnie jest by mówić o korytarzach humanitarnych. - Nie ma co angażować sił i środków na coś, co będzie drogie, a nie przyniesie pomocy ludziom, w tak wysokim stosunku, ile przynosi pomoc na miejscu. Finansowana przez Polskę pomoc na miejscu jest zastosowaniem mechanizmu odwróconych korytarzy humanitarnych – dodała.

 

Minister Kempa zauważyła też, że UE boryka się dziś z problemem, który sama sobie zgotowała i nie może przerzucać jego rozwiązania na Polskę. - Byłoby to nieuczciwe. Na pewno będziemy rozmawiać z naszymi partnerami w UE co zrobić, żeby problem zmniejszyć, ale nie zrobimy tego kosztem bezpieczeństwa Polaków – zapewniła.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2017-12-29 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Klamia i matacza jak kopacz przed zdrada v4 widać rękę masonerii i globalistów Morawiecki musi się zasłużyć owym pod przyszła posadkę w ktoryms z banków będzie trzeba glosować na narodowców
ponad 2 lata temu / darek
 
"Korytarze"...Lepiej pomoc na miejscu w krajach zamieszkania tzw. uchodźców.Np. rozwój infrastruktury szpitalnej,szkolnej etc.Natomiast ci muzułmanie którzy już są obecni na terytorium Polski? Wszystkich out? I to jest ów problem,na który jak na razie nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi,za wyjątkiem tego,aby nie dopuścić ani do eskalacji nienawiści,ani do montażu jakichkolwiek gett(dzielnic islamskich).Ale do tego trzeba mieć polskie służby a nie kupę.
ponad 2 lata temu / WS
 
Beata na Boga ! Nie kombinujcie bo to się bardzo zle skończy ! NIE SPROWADZAĆ DO POLSKI ANI JEDNEGO MUZUŁMANINA ! Bo to nie jest żadne rozwiazanie.Europa musi zaczac bronić się przed przyjmowaniem muzułmanów na teren Europy.Twardo bronić kraj przed islamem i nie sprowadzać konia do naszego domu DO POLSKI! Polacy nie chcą islamu w Polsce i uszanujcie to bo ani się obejrzycie,a będzie wybuchowo i kupe nieszczęść ludzkich naszych rodaków,a tego przecież mam nadzieję nie chcecie!?
ponad 2 lata temu / AniJednego!!!
 
@Kazek, @Ra w całej rozciągłości zgadzam się z Wami.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Mam nadzieję, że tan głos rozsądku Pani Kempy jest głosem zdecydowanej większości członków rządu RP, parlamentarzystów i zwykłych Polaków.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Kiedy będą pieniądze na korytarze dla Polaków, którzy za chlebem wyjechali do Niemiec, W.Brytani i in?? Tu jest potrzebna pomoc by powstawały polskie firmy rodzinne usług i polskich sieci handlowych. Na BIEDRONKACH postawionych wokół placów Targowych informacja: ZAWSZE NISKIE CENY - brak dalszej informacji - do czasu jak upadną polscy mali przedsiębiorcy!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto się na to zgodził by zniszczyć Polaków???
ponad 2 lata temu / Kazek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.