DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Odwilż w TVP coraz mocniej widoczna! Tzw. kompromis aborcyjny może już być podważany

Odwilż w TVP coraz mocniej widoczna! Tzw. kompromis aborcyjny może już być podważany
Źródło: TVP Info

Sejm opowie się za zwiększeniem ochrony życia? Temat stał się żywy po tym jak media nagłośniły informacje o makabrycznych praktykach jakie miały mieć miejsce w warszawskim szpitalu Świętej Rodziny, w którym to personel medyczny pozostawił bez pomocy urodzone w trakcie aborcji żywe dziecko. W dyskusję włączyła się TVP, dopuszczając krytykę tzw. kompromisu aborcyjnego.

 

Zmiana była widoczna za sprawą red. Michała Rachonia, gospodarza programu „Woronicza 17”, emitowanego na antenie TVP Info. I chodzi tu nie tylko o fakt poruszenia tematu ochrony życia, ale też sposobu jego przedstawienia. Co ciekawe, spośród zaproszonych do dyskusji polityków, jedynie przedstawiciel Platformy Obywatelskiej jednoznacznie stanął w obronie aktualnie obowiązujących przepisów, dopuszczających wyjątki w ochronie życia.

 

Jak podkreślił Adam Struzik (PSL), już sam fakt dokonania aborcji w 24 tygodniu życia płodu jest dyskusyjną sprawą. - Dla mnie przeprowadzenie zabiegu przerwania ciąży w 6 miesiącu jest ze wszech miar niedopuszczalne, więc ciekaw jestem jakie były tego powody – mówił.

 

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz’15), przypadek szpitala Świętej Rodziny jest pokłosiem braku akceptacji koalicji PO-PSL na zmiany w prawie idące w kierunku zwiększenia ochrony życia oraz specyficznego podejścia do problemów osób niepełnosprawnych.

 

- To jest pokłosie tego boju, który środowiska obrońców życia toczyły w poprzedniej kadencji Sejmu. Wiele mówimy w parlamencie o wykluczeniu osób niepełnosprawnych, o tym że trzeba  instytucje państwowe ukierunkować na pomoc niepełnosprawnym – podkreślił.

 

Jak zauważył, w Polsce obecnie właściwie w ogóle nie rodzą się dzieci z zespołem Downa, bo są abortowane.

- Państwo polskie, jeśli dziecko się narodzi i jest niepełnosprawne, świadczy pełną pomoc, natomiast w okresie prenatalnym nie jest ono traktowane jak normalny obywatel, wręcz dokonanie aborcji dziecka niepełnosprawnego jest dozwolone – zaznaczył.

 

Także Jacek Sasin (PiS) był oburzony stanem prawnym, który dopuszcza procedury zezwalające na tak okrutne traktowanie życia. Jak zaznaczył, nic nie stoi na przeszkodzie by mogły żyć wszystkie dzieci, które dotknęła wada genetyczna, ale niestety nie udało się takiego projektu przeprowadzić w Sejmie poprzedniej kadencji. - Deklarowaliśmy, że jeśli takie obywatelskie projekty pojawią się w parlamencie, to nie będziemy wprowadzać żadnej dyscypliny. Będziemy głosować zgodnie z własnym sumieniem w tej sprawie. Nie może być dyscypliny partyjnej w tego typu sprawie – dodał.

 

Sceptyczny wobec pomysłów zmian obowiązującego prawa był Andrzej Halicki (PO). Jego zdaniem, jeśli chodzi o ochronę życia poczętego, mamy aktualnie „jedną z bardziej konserwatywnych ustaw w Europie” i jest niewyobrażalne, by lekarze stosując to prawo nie ratowali życia. Halicki zaznaczył, że kompromis nie daje żadnej ze stron pełnej satysfakcji, ale naruszenie kompromisu, „który funkcjonuje, który zupełnie zmienił świadomość społeczną po latach komunistycznych i przenosi dobre efekty” nie jest dobrym pomysłem. - Na pewno jest jeszcze pewne wąskie podziemie aborcyjne, na pewno są różne przypadki patologiczne i trzeba z tym walczyć, trzeba edukować, ale naruszenie tego kompromisu może być złe w skutkach dla jednej i drugiej strony. Tzn. zbudujemy sobie znowu dyskusję pełną złych emocji, a nie idącą w kierunku edukacji i egzekwowania funkcjonującego dziś prawa – dodał.

 


MADATA: 2016-03-15 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@wmo Tak się składa, że w Polsce chyba mniej kobiet korzysta z aborcji niż na zachodzie. Inne narody w takim razie mają gorzej z przyszłością, gdzie aborcja to coś jak usunięcie zęba.
ponad 4 lata temu / trooper
 
@ mjablonsky. Co masz do zaproponowania? I co masz do niezbitego faktu? ?naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości?. Polski naród nie ma przyszłości! Zabijanie dzieci ta działanie nie do przyjęcia, nawet dla zimnych statystyków. Z naszej populacji na terenie Polski ubywa rocznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wystarczy uruchomić kalkulator i podać datę, kiedy się skończymy. Jeszcze jakieś pytania i pretensje?
ponad 4 lata temu / wmo
 
>>> z niesmakiem, to tylko jeden przypadek. A co z tymi nieopisanymi na parapecie okna szpitalnego, na przeciągu który szybko człowieczka uśmierca?
ponad 4 lata temu / Leo
 
Po co faryzeizm? Po co ? Oszukać Pana Boga ? proboszcza ? siebie ? Wszystkie państwa graniczące z Polską zabijają polskie dzieci, a także Estonia, Łotwa,Szwecja,Austria,W. Brytania i inne. Kolejny rząd udaje, że nie wie, że granice praktyczne dla Polaków to granice Unii Europejskiej. Udaje, że sama z siebie spadła płodność kobiet polskich. Udaje, że raporty feministek to tylko czysta fikcja. A ludność udaje, że jest katolicka i spadkobierczynią ducha JP II.
ponad 4 lata temu / mjablonsky
 
Tu nie ma o czym dyskutować: zakaz aborcji i koniec. PiS powinien zrobić to bez żadnych konsultacji i zbędnych słów, przegłosować, najlepiej w nocy. A jak Szczuka ze Środą zaczną podskakiwać można puścić w TVP1 film pokazujący aborcję w najbardziej drastycznej formie. Jest wiele sposobów, żeby je uciszyć.
ponad 4 lata temu / beta
 
Temat niezwykle ważny, ale... zostanie wykorzystany do różnych gier, gierek, podchodów, jako temat zastępczy, odwracacz uwagi!
ponad 4 lata temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.