DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Odszkodowania za powikłania zdrowotne po szczepieniach? Pierwszy proces w tej sprawie trwa

Odszkodowania za powikłania zdrowotne po szczepieniach? Pierwszy proces w tej sprawie trwa
Fot. Mariusz Jakubowicz / Forum

Państwo polskie zmusza rodziców do szczepienia swoich dzieci, jednak dotąd nie odpowiadało finansowo za powikłania zdrowotne wywołane zastrzykami. Sytuacja może jednak ulec zmianie. Rodzice z Gliwic próbowali uzyskać odszkodowanie za kłopoty zdrowotne swojej pociechy wywołane uodparnianiem. Gdy do porozumienia nie doszło sprawa trafiła przed sąd.

 

Stołeczny sąd zdecydował się nie ujawniać personaliów, a nawet płci dziecka cierpiącego z powodu powikłań po szczepieniu. Wiadomo jedynie, że maluchowi będącemu dziś w wieku szkolnym podano szczepionkę kojarzoną, mającą uodpornić jego organizm na kilka chorób – wirusowe zapalenie wątroby typu B, błonicę, tężec oraz krztusiec. Dziecko miało powikłania po zastrzyku, dlatego rodzice postanowili walczyć o rekompensatę cierpień dziecka oraz swoich. Chcieli, by odpowiedzialność finansową poniosło Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed.

 

Ponieważ do ugody między rodzicami a podmiotami nie doszło, gliwiczanie postanowili przed sądem zażądać odszkodowania wysokości 668 tysięcy złotych oraz renty z powodu dolegliwości, jakie pojawiły się u ich dziecka po zastosowaniu szczepionek zawierających rtęć.

 

Gdy uda się dowieść, że kłopoty zdrowotne dziecka były wynikiem szczepienia to rodzice mają szanse otrzymać żądane odszkodowanie i to nawet w przypadku, gdyby cały proces uodparniania okazał być się zgodny z obowiązującymi standardami. Kary nie zapłaci producent szczepionki - jeśli okaże się, że powikłania są zgodne z prognozowanymi działaniami niepożądanymi.

 

Na wyrok w sprawie czekają osoby zaangażowane w stowarzyszenie STOP NON. Zrzesza ono rodziców dzieci mających zdrowotne kłopoty po szczepieniach. Oficjalne uznanie uodparniania za powód kłopotów zdrowotnych ułatwi im walkę o szersze informowanie o możliwych powikłaniach. Ponadto może to także zmienić obecną sytuację, w której dzieci cierpiące z powodu poszczepieniowych komplikacji oraz ich rodzice rodzice muszą radzić sobie sami i czekać na rehabilitacje - jak w przypadku chorób niebędących skutkiem państwowego przymusu.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWłDATA: 2015-08-24 12:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Stormer, co to za bełkot: "bez zrozumienia: dla ogólnej zasady rodzaj polio jest nieistotny"??? Oczywiście, że jest. Szczepiąc dziecko na polio jednego typu dziecko wciąż będzie wystawione na polio innego typu. Nie piernicz więc ok? Ogólnie straszny z Ciebie lewuch, nie odpowiadasz na pytanie i unikasz meritum sprawy. Ale Wy lewuchy tak już macie, zero merytoryczności. A nie czytaj sobie, ostatni artykuł pod którym wykazałeś się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem dowodzi Twojej taktyki "wybudzanego śpiocha".
ponad 5 lat temu / czytający
 
@czytający bez zrozumienia: dla ogólnej zasady rodzaj polio jest nieistotny. Nawet nie musi być to polio. Wstaw sobie zamiast polio cokolwiek co lubisz, dowolne choróbsko wirusowe, które może zrobić z człowieka trwałego kalekę i na które jest szczepionka. Z Twoją inteligencją na pewno takie znajdziesz. Nie musisz odpisywać bo i tak nie będę tego czytał :-D
ponad 5 lat temu / Stormer
 
@Stormer - na który konkretnie rodzaj polio? Bo rozumiem że masz pojęcie, że jest wiele szczepów powodujących polio a szczepienie jest tylko na jeden z nich? Kumasz @Stormer? To tak jak z dawaniem noworodkowi zastrzyku z witaminą K, tylko że są trzy rodzaje witaminy K - K1, K2 i K3 a pielęgniarki nie wiedzą nawet jaki rodzaj jest w zastrzyku. Ludzie tacy jak Ty właśnie doprowadzają do rosnącej wszechogarniającej głupoty - jak rząd powie A to ma być A co nie? I nie może istnieć alternatywa dla A.
ponad 5 lat temu / czytający
 
"Jeżeli ktoś ma być duży musi nosić duże buty" - mniej więcej takie są wnioski obrońców szczepień. Szczepienia były od zarania współczesnej cywilizacji. Lecz dopiero od paru dziesięcioleci stał się to biznes a nie profilaktyka. I ten biznes na fali starej idei profilaktyki robi ogromne spustoszenie a nie wybawienie. Kto tego nie rozumie ten ... ma problem z komunikowaniem się z tymi co zaczynają chwytać te nieprawidłowości. Trzeba nabrać wiedzy aby dyskutować w sposób konstruktywny a nie ideologiczny. Niechętnie ale jednak przyznano że autyzm ma związek ze szczepieniami. Afera w jednym z krajów Afryki gdzie biskupi nagłośnili o skutkach szczepień na raka szyjki macicy co udaremniło ogromną część kobiet przed bezpłodnością. Śpiączki, czy nagłe zmiany psychiczne dzieci po szczepieniach mnożą się jak króliki. I ostatnie rzecz jaka mnie zastanowiła: w krajach biednych szczepi się na potęgę czy jest podstawa czy nie w krajach bogatych jest wybór co do szczepień.
ponad 5 lat temu / Soplica
 
Na Zachodzie Europy szczepienia są dobrowolne. To raz. Dwa - mnóstwo ludzi na Zachodzie pozywa koncerny farmaceutyczne do płacenia odszkodowań za efekty uboczne szczepionek na ich dzieciach: Autyzm, itd. Odszkodowanie te są im wypłacane, ale wszystko rozgrywane jest bardzo cicho, aby więcej osób nie występowało z takimi roszczeniami.
ponad 5 lat temu / Miko
 
@ggf: mylisz różne pojęcia, ale dam Tobie pytanie, na które nie musisz odpowiadać. Jest taka hipotetyczna sytuacja: rodzice mogą zaszczepić dziecko na polio lub nie. Kto ponosi odpowiedzialność w przypadku jego choroby i kalectwa? Czy państwo może mieć wtedy prawo obciążenia rodziców kosztami jego utrzymania do śmierci? W końcu z ich winy jest kalekie.
ponad 5 lat temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.