28 lutego 2014

Odroczenia dla sześciolatków

(fot. Clio, lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, via wikimedia commons)

Coraz większym powodzeniem wśród rodziców sześciolatków cieszą się opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego sześciolatków. Prowadzący te placówki mają pełne ręce pracy przy orzekaniu odroczeń.

 

Decyzją resortu edukacji w nowym roku szkolnym 2014/2015 do pierwszych klas szkół podstawowych obowiązkowo mają pójść sześciolatki. Będą to dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Pozostałe dzieci z tego rocznika rozpoczną naukę w 2015 roku.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Do tej pory o wysłaniu sześciolatka do szkoły decydowali rodzice. Większość z nich obawia się, że ich pociechy nie są gotowe do rozpoczęcia nauki szkolnej w pierwszej klasie. Chodzi przede wszystkim o niedojrzałość emocjonalną i kłopoty z koncentracją. O odroczeniu obowiązku szkolnego ostatecznie decyduje dyrektor podstawówki. Może to zrobić na podstawie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

Rodzice skarżą się, że poradnie niechętnie wydają opinie w sprawie odroczenia, jest duży nacisk administracyjny ze strony samorządów i kuratorów, którym zależy na tym, aby sześciolatki jednak poszły do szkoły. Dzięki temu samorządy mogą liczyć na subwencję z budżetu. Pomysł skrytykowała już minister edukacji.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 125 884 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram