DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Odrażające słowa Clinton: aborcja wzmacnia gospodarkę

Odrażające słowa Clinton: aborcja wzmacnia gospodarkę
Chelsea Clinton. Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

- Amerykańskie kobiety od 1973 roku wzmocniły naszą gospodarkę o 3,5 mld dol. – powiedziała podczas spotkania proaborcyjnego ruchu Chelsea Clinton, córka byłego prezydenta Billa, oraz kobiety, która przez ostatnie lata trzęsła amerykańską polityką. W 1973 roku zapadł wyrok w sprawie Roe vs. Wade, który pozwolił zalegalizować aborcję w USA.

 

Te oburzające słowa padły z ust Chelsea Clinton w Nowym Jorku, podczas spotkania proaborcyjnego ruchu #RiseUpForRoe. Ruch ten powstał na skutek działań prezydenta Donalda Trumpa, który nie tylko zdecydował o odcięciu od publicznych pieniędzy sieci aborcyjnych klinik, lecz również mianował na sędziego Sądu Najwyższego konserwatywnego Berta Kavanaugh.

 

Troska o prawo do wyboru dla kobiet jest tym samym, co troska o sprawiedliwość społeczną i ekonomiczną – powiedziała do aborcjonistów Chelsea Clinton, sugerując, iż zabijanie nienarodzonych dzieci miało pozytywny wpływ na gospodarkę. – Amerykańskie kobiety, które weszły na rynek pracy po 1973 roku wzbogaciły gospodarkę o ponad 3,5 mld dol. Nieprawdaż? – dodał Chelsea podczas oburzającego wystąpienia.

 

Jej słowa szybko spotkały się z kontrą ze strony środowisk konserwatywnych. „To wstrząsająca statystyka. 60 mln zabitych dzieci sprawiło, że gospodarka rzekomo wzbogaciła się o miliardy dolarów. Policzcie to: ponad 60 mln dzieci zabito po 1973 roku. To populacja dwóch największych stanów Ameryki – Teksasu i Kaliforni. Pomyślcie teraz, jak wiele złego wyrządziła nam aborcja. Gospodarka? To przecież konsumpcja napędza gospodarkę! Kiedy matka kupuje chleb w piekarni dla rodziny, skutkiem tego nie jest jedynie wzbogacenie się konkretnego właściciela danej piekarni czy rozwój karier jej pracowników, lecz rozwój gospodarczy. Pomyślcie, ile pieniędzy mogłyby wydać wszystkie te dzieci, gdyby się urodziły i dożyły późnej starości.” – napisała dziennikarka Juliana Knot.

 

 

Źródło: thefederalist.com

ged


DATA: 2018-08-17 19:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta kobieta niezależnie od tego ile lat będzie żyła idzie ścieżką potępienia. Jeżeli nie zawróci z drogi grzechu i zła zginie na wieczność. Ten uśmiech na jej twarzy może oznaczać, że nie rozumie wagi problemu lub też o zgrozo oddala siebie szatanowi na zawsze. Jej postawa przypomina zachowanie jednego z łotrów na krzyżu, gdy umierając obok Zbawiciela odrzucił szansę ratunku na wieczność.
7 miesięcy temu / Krakusik
 
"Wykapana" córunia mamuni. "Zabijcie To zanim złoży jaja".
7 miesięcy temu / agricola
 
Biedna kobieta, nie wie, co mówi. Czyżby chciała powiedzieć, że jej rodzice osłabili gospodarkę USA, bo jej nie abortowali?
7 miesięcy temu / duchowny
 
Proszę zauważyć, że gdyby III Rzesza sobie trochę po-istniała i patroszyła bezbronnych ludzi w obozach zagłady, to też by zarobiła wiele niemałych pieniędzy,tak chociażby z eksperymentów medycznych czy z czegoś tam innego...Więc spokojnie może być tak, że jakaś społeczność czy naród może się wzbogacić nawet na ohydnych zbrodniach. Tylko problem w tym, że zło i ohydne zbrodnie są zbrodniami i niestety Biblia nie jest pomyślna dla tego typu idei i działań.
7 miesięcy temu / Daniel
 
Glupkowata ideologia zabijania dzieci wkracza w świat ekonomii...
7 miesięcy temu / Mataleo
 
No mądra to ona nie jest, i nie miała nawet szansy, aby stać się mądrą.
7 miesięcy temu / alex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.