DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Odra znów groźna. Alarmująca liczba zachorowań na Ukrainie

Odra znów groźna. Alarmująca liczba zachorowań na Ukrainie
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
#UKRAINA    #ODRA    #CHOROBY    #LECZENIE    #EPIDEMIA    #WHO    #MEDYCYNA

W pierwszym półroczu 2019 roku w samym Kijowie władze odnotowały ponad 5 tysięcy przypadków zachorowania na odrę. Od początku tego roku z powodu tej choroby umarło 2 obywateli ukraińskich. Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 70 procent przypadków odry w Europie rejestrowanych jest na Ukrainie.

 

Lawinowy wzrost przypadków zachorowań na odrę u sąsiada zza Buga dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Spośród 5000 chorych kijowian, którzy zgłosili się po pomoc medyczną, aż 3 tysiące to osoby dorosłe.

 

Tymczasem w 2015 roku w stolicy Ukrainy odnotowano jedynie 5 przypadków zachorowania na odrę, w 2016 roku 3 osoby, w 2017 roku już 87 osób. Nagły skok nastąpił w 2018 roku, kiedy to w Kijowie lekarze udzielili pomocy ponad 3 tysiącom chorym.

 

Z takim wzrostem zachorowań na odrę w Kijowie nie spotykano się od początku uzyskania niepodległości przez Ukrainę. Ten rok zapowiada się jeszcze gorzej, ponieważ tylko od stycznia do czerwca zgłosiło się już ponad 5 tysięcy osób z objawami odry. Wśród dzieci wracających z wakacyjnego wypoczynku zdarzają się ponadto przypadki równie niebezpiecznej błonicy.

 

Dwa przypadki śmiertelne spowodowane odrą to chorzy, którzy zbyt późno zdecydowali się na skorzystanie z pomocy medycznej. W ubiegłym roku na Ukrainie w wyniku zachorowania na odrę umarło 16 osób – 12 dzieci i 4 dorosłych. Do śmierci na skutek odry w Europie doszło także w Albanii i Rumunii. W innych krajach nie dochodziło do zachorowań.

 

Sytuacja na Ukrainie jest na tyle poważna, że w maju tego roku Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o umożliwieniu dorosłym skorzystania z bezpłatnego szczepienia profilaktycznego przeciw odrze, różyczce i śwince. Wcześniej taką możliwość mieli wyłącznie dorośli mający kontakt z chorymi lub osoby narażone na ten kontakt.

 

Źródła: Kiev Vlast, Krassnaja Wiesna, Siegodnia

JB


DATA: 2019-08-14 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Napiszcie wreszcie o prawdziwym obliczu szczepień i zagrożeniach z nich wynikających. Straszenie Odrą, która jest typową chorobą wieku dziecięcego, którą większość z nas przechodziła w dzieciństwie wzbudza tylko w ludziach irracjonalny strach. W mediach głównego nurtu takich strasznych artykułów o odrze mamy na pęczki. Napiszcie o prawdziwym obliczu procederu szczepień, napiszcie o dzieciach z aborcji używanych do produkcji niektórych szczepionek i tym jak katolik ma się z tym pogodzić.
1 dzień temu / Krzysztof
 
Dzieci przechorują i będą odporne na całe życie.Starsi to pewnie ci,którzy doświadczyli dobrodziejstw najwspanialszego ustroju leninowskiego.
1 dzień temu / ot
 
Szczepienia? A jak tam śledztwo prokuratorskie po tym jak szczepionka wywołała gwałtowny NOP u małego Szymonka, a później konowały zamordowały go pod hasłem: nie będziemy zwłok wentylować.
2 dni temu / Gość
 
Robią miejsce dla bardziej wartościowego narodu wiecznych tułaczy, który będzie się musiał niedługo ewakuować z miejsca, które aktualnie okupuje.
2 dni temu / Leaf427
 
To nie przypadek ze w kraju tak osłabionym dochodzi do epidemii. Trwa depopulacja - celowa robota
2 dni temu / Jjjjj
 
@"Jonasz fajny" Proszę o podanie tych statystyk i ich źródeł, bardzo ciekawa teoria.
2 dni temu / trb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.