DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Odra znów groźna. Alarmująca liczba zachorowań na Ukrainie

Odra znów groźna. Alarmująca liczba zachorowań na Ukrainie
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
#UKRAINA    #ODRA    #CHOROBY    #LECZENIE    #EPIDEMIA    #WHO    #MEDYCYNA

W pierwszym półroczu 2019 roku w samym Kijowie władze odnotowały ponad 5 tysięcy przypadków zachorowania na odrę. Od początku tego roku z powodu tej choroby umarło 2 obywateli ukraińskich. Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 70 procent przypadków odry w Europie rejestrowanych jest na Ukrainie.

 

Lawinowy wzrost przypadków zachorowań na odrę u sąsiada zza Buga dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Spośród 5000 chorych kijowian, którzy zgłosili się po pomoc medyczną, aż 3 tysiące to osoby dorosłe.

 

Tymczasem w 2015 roku w stolicy Ukrainy odnotowano jedynie 5 przypadków zachorowania na odrę, w 2016 roku 3 osoby, w 2017 roku już 87 osób. Nagły skok nastąpił w 2018 roku, kiedy to w Kijowie lekarze udzielili pomocy ponad 3 tysiącom chorym.

 

Z takim wzrostem zachorowań na odrę w Kijowie nie spotykano się od początku uzyskania niepodległości przez Ukrainę. Ten rok zapowiada się jeszcze gorzej, ponieważ tylko od stycznia do czerwca zgłosiło się już ponad 5 tysięcy osób z objawami odry. Wśród dzieci wracających z wakacyjnego wypoczynku zdarzają się ponadto przypadki równie niebezpiecznej błonicy.

 

Dwa przypadki śmiertelne spowodowane odrą to chorzy, którzy zbyt późno zdecydowali się na skorzystanie z pomocy medycznej. W ubiegłym roku na Ukrainie w wyniku zachorowania na odrę umarło 16 osób – 12 dzieci i 4 dorosłych. Do śmierci na skutek odry w Europie doszło także w Albanii i Rumunii. W innych krajach nie dochodziło do zachorowań.

 

Sytuacja na Ukrainie jest na tyle poważna, że w maju tego roku Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o umożliwieniu dorosłym skorzystania z bezpłatnego szczepienia profilaktycznego przeciw odrze, różyczce i śwince. Wcześniej taką możliwość mieli wyłącznie dorośli mający kontakt z chorymi lub osoby narażone na ten kontakt.

 

Źródła: Kiev Vlast, Krassnaja Wiesna, Siegodnia

JB


DATA: 2019-08-14 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kocham, nie szczepię.
3 miesiące temu / Gość
 
Napiszcie wreszcie o prawdziwym obliczu szczepień i zagrożeniach z nich wynikających. Straszenie Odrą, która jest typową chorobą wieku dziecięcego, którą większość z nas przechodziła w dzieciństwie wzbudza tylko w ludziach irracjonalny strach. W mediach głównego nurtu takich strasznych artykułów o odrze mamy na pęczki. Napiszcie o prawdziwym obliczu procederu szczepień, napiszcie o dzieciach z aborcji używanych do produkcji niektórych szczepionek i tym jak katolik ma się z tym pogodzić.
3 miesiące temu / Krzysztof
 
Dzieci przechorują i będą odporne na całe życie.Starsi to pewnie ci,którzy doświadczyli dobrodziejstw najwspanialszego ustroju leninowskiego.
3 miesiące temu / ot
 
Szczepienia? A jak tam śledztwo prokuratorskie po tym jak szczepionka wywołała gwałtowny NOP u małego Szymonka, a później konowały zamordowały go pod hasłem: nie będziemy zwłok wentylować.
3 miesiące temu / Gość
 
Robią miejsce dla bardziej wartościowego narodu wiecznych tułaczy, który będzie się musiał niedługo ewakuować z miejsca, które aktualnie okupuje.
3 miesiące temu / Leaf427
 
To nie przypadek ze w kraju tak osłabionym dochodzi do epidemii. Trwa depopulacja - celowa robota
3 miesiące temu / Jjjjj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.