DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Odpowiedzią na podział jest modlitwa i milczenie. Franciszek reaguje na zarzuty

Odpowiedzią na podział jest modlitwa i milczenie. Franciszek reaguje na zarzuty
fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Papież Franciszek odniósł się do zarzutów dotyczących tuszowania skandali pedofilskich i homoseksualnych wśród amerykańskiego duchowieństwa. Zdaniem Franciszka, jest to dążenie do podziału, destrukcji i skandalu. Odpowiedzią na te zarzuty musi być modlitwa i milczenie.

 

Słowa Franciszka zostały wygłoszone podczas homilii na poniedziałkowej Mszy Św. Porównał on obecną sytuację w Kościele do fragmentu z Ewangelii św. Łukasza. „Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się” (Łk 4, 28 – 30).

 

Zdaniem Franciszka nie byli to ludzie lecz „sfora dzikich psów”. Nie mieli oni bowiem racjonalnych argumentów, ale kierowali się czystymi emocjami. Odpowiedzią Jezusa w tej sytuacji było milczenie.

 

- Oby Pan dał nam łaskę rozeznania, kiedy możemy mówić a kiedy pozostać milczącym. Dotyczy to całego naszego życia; w pracy, w domu, w społeczeństwie – podkreślił papież. – Są ludzie którzy nie kierują się dobrą wolą, ludzie którzy poszukują jedynie skandalu, podziału, destrukcji, nawet w rodzinach. Odpowiedzią dla nich musi być milczenie, oraz modlitwa – zaznaczył.

 

Franciszek podkreślił, że diabeł – oskarżyciel i ojciec kłamstwa - atakuje jedność. Najlepszą odpowiedzią na to pozostaje milczenie i modlitwa. „Prawda jest łagodna, prawda jest cicha, prawda nie jest hałaśliwa”.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

 

 

Polecamy również:

 

 


DATA: 2018-09-04 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jesli się nie rozliczy ,ciążyc będa na nim grzechy tych ,których sobie wybrał.I nic mu to nie da ,że będzie milczał ,grzechy będą wołac o pomstę do nieba.
7 miesięcy temu / gość
 
"Gdyby jakiś człowiek zgrzeszył przez to, że był wzywany do złożenia świadectwa, a nie chciał tego uczynić, pomimo, że był zaznajomiony ze sprawą jako ten, który widział zdarzenie albo o nim słyszał, będzie obciążony winą...Jeżeli ktoś zawinił w którejkolwiek z tych rzeczy, MUSI WYZNAĆ SWÓJ GRZECH." Księga Kapłańska, Rozdz.5, wers 1 i 5
7 miesięcy temu / Stefania
 
Ciekawe. Jak poinformował BYŁY rzecznik Watykanu , ks. F. Lombardii SJ. cyt.:> papież nie daje się wciągnąć na poziom niezwykle niski i niedobry OSKARŻEŃ I kontroskarżeń.< Nadto dodał , >Nigdy nie wolno nam się dziwić, że w życiu Kościoła są trudności i chwile napięcia, które powodują zamieszanie i oskarżenia,< Zatem jak należy rozumieć TO TRUDNOŚCI i CHWILE NAPIĘCIA powodują OSKARŻENIA. [deon]. Czy ten wiekowy >rzecznik< wie co mówi. Kto wie może KASTA PRAWNICZA wykorzysta ten tok rozumowania do OBRONY SWOICH INTERESÓW a może i inni oskarżeni. Robi się coraz śmieszniej/ tragicznie.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Cyt. "uwiedzenie, domagania się czynów zdeprawowanych od kleryków i księży, dokonywanych wielokrotnie i równocześnie przy udziale kilku osób, drwiny z młodych kleryków, którzy usiłowali przeciwstawić się uwodzeniu przez arcybiskupa w obecności dwóch innych księży, rozgrzeszenie współsprawców tych zdeprawowanych czynów, świętokradcze odprawianie Eucharystii z tymi samymi księżmi po popełnieniu takich czynów." Rozgrzeszali sie wzajemnie i po sprawie?
7 miesięcy temu / Nick
 
PRZYPOMINA TO COŚ , Halicki PO ,powiedział o smoleńsku spuśćmy zasłonę milczenia ,hmmmmm
7 miesięcy temu / m
 
Proroczy wykład Prof. de Mattei.. Tak bardzo brakuje właśnie teraz prostej, łagodnej,cichej a nie hałaśliwej odpowiedzi Franciszka; tak , tak, nie nie. Gdyby Kościół zdobył się w końcu na odwagę, aby poddać się weryfikacji i oczyszczeniu nie jedynie w kurii rzymskiej ale i w Polsce to ludzie drzwiami i oknami wchodzili by się modlić, szukać Prawdy i ufać swoim pasterzom...tu musiałoby spaść zbyt wiele głów. Ale ile głów spadnie na końcu czasów, gdy Jezus powróci? Mamy wszyscy tendencję myśleć, że jakoś to będzie i zrzucamy sprawy do nas należące na Boże Miłosierdzie! wyjście z pieluch i stanięcie na nogach to męczeństwo!
7 miesięcy temu / Elpis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62562"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.