DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Odmowa Komunii promotorom aborcji niewłaściwa? Ojciec James Martin SJ ma swoje zdanie

Odmowa Komunii promotorom aborcji niewłaściwa? Ojciec James Martin SJ ma swoje zdanie
James Martin SJ. By Kerry Weber (photosub 2015040610018739) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Znany promotor agendy LGBT w Kościele, o. James Martin SJ nie zgadza się z pomysłem odmowy Komunii Św. politykom wspierającym aborcję. Jego zdaniem „nie wiemy w jakim stanie znajduje się wtedy dusza grzesznika”, oraz zapytał czy w takim razie mamy odmawiać Najświętszego Sakramentu za grzechy ekologiczne i obojętność wobec ubogich?

 

„Odmowa Komunii dla polityka, nie ważne czy Demokraty czy Republikanina jest złym pomysłem. Jeżeli odmawiasz sakramentu osobom popierającym aborcję, musisz także odmówić jej tym, którzy wspierają karę śmierci.  Co z tymi, którzy nie pomagają ubogim? Co z Laudato Si? Gdzie się to kończy?” – pytał na Twitterze popularny jezuita.

 

W komentarzu do swojego wpisu, o. Martin dodał, że „kapłan nie ma pojęcia o stanie duszy człowieka tuż przed przyjęciem Komunii”, a na studiach teologicznych jezuitę uczono, że grzesznik może przystąpić do spowiedzi i szczerze żałować za grzechy tuż przed Mszą Świętą.

 

O ile nie sposób przyznać racji ostatnim słowom jezuity, to pierwszy wpis wskazuje na poważne braki w edukacji teologicznej kapłana. Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie wskazuje, że każde celowe przerwanie ciąży jest „złem moralym”, a formalne współdziałanie przy zabiciu nienarodzonego dziecka stanowi poważne wykroczenie (KKK 2271-2272). Dodatkowo osoby przeprowadzające aborcję zaciągają na siebie karę ekskomuniki „przez sam fakt popełnienia przestępstwa” (KKK 2272).

 

Podobnie argumentował ks. Morey, odmawiając byłemu kandydatowi na prezydenta, Joe Bidenowi Komunii Świętej ze względu na zapowiedź poszerzenia proaborcyjnych przepisów. „Komunia Święta oznacza, że jesteśmy jedno z Bogiem, bliźnimi i Kościołem (…) nasze czyny powinny to odzwierciedlać. Każda osoba publiczna, która wspiera aborcję stawia się poza nauczaniem Kościoła” – argumentował kapłan.  

 

Bulwersujące w słowach o. Martina jest także zestawienie w jednym szeregu i przyznanie tego samego ciężaru gatunkowego zabijaniu nienarodzonych dzieci i sprzeciwu wobec ekologicznej encykliki Franciszka. Pisał o tym już w 2004 roku kard. Ratzinger: „nie wszystkie kwestie moralne mają ten sam wymiar gatunkowy co aborcja i eutanazja (…) idealną sytuacją jest, gdy kapłan może porozmawiać z katolickim politykiem agitującym na rzecz proaborcyjnego prawa (…) i ostrzec go przed konsekwencjami”.

 

„Jeżeli ten nie zmieni swojego nastawienia i nadal zechce przyjąć Komunię, osoba jej udzielająca musi odmówić” – pisał.

 

Źródło: lifesitenews.com / Twitter.com

PR    


DATA: 2019-10-31 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego Jezuici wciąż wprowadzają zamęt w nauczaniu Kościoła? Czy to nie ich generał, ojciec A. Sosa, kwestionuje istnienie osobowego szatana? Jaki przekaz płynie od Papieża także SJ? Jeżeli osoba publiczna popełnia grzech powinna również publicznie wyrazić żal za popełnione zło. Nie uczynił tego Joe Biden.
6 miesięcy temu / Gość
 
SJ- ściek wszystkich herezji
6 miesięcy temu / !
 
to jest taki amerykanski Charamsa, tyle że dalej w sutannie..
6 miesięcy temu / ręceOpadają
 
Grzechem jest nie tylko czyn, grzechem jest także pogląd. Dowód? Słowa Pana Jezusa w sprawie grzechu cudzołóstwa: "Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" Mt5,27-28. A Komunii nie wolno dawać jawnym, zatwardziałym grzesznikom, bo tego zabronił Pan Jezus: "Nie dawajcie psom tego, co święte..." Mt7,6. Czyli udowodniłaś że "rozumiesz" przeciwko Panu Jezusowi, zresztą tak samo jak Martin. Nawróć się w końcu.
6 miesięcy temu / @klik
 
Czy James Martin ekskomunikuje z nieba Eliasza który wytracił 450 kapłanów Baala? Czy "wytracenie" to nie jest kara śmierci? A zalecenie topienia deprawatorów poczynione przez Chrystusa - czy rozprawią się z Chrystusem za mowę nienawiści? Myślę że taki Martin to ekskomunikuje Chrystusa za mowę nienawiści. Jakoś nie widzę ich przy jednym stole. To gdzie znajdzie się Martin? Gdzie przepędzi Zbawiciela?
6 miesięcy temu / Jot
 
obie te osoby mają tylko poglądy ,nie czyny ,cyt"?kapłan nie ma pojęcia o stanie duszy człowieka" ,czyli komunie trzeba dać a czy to było świętokradztwo to Bóg oceni ,-tak rozumiem słowa Martina
6 miesięcy temu / lil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.