DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Odłożona beatyfikacja arcybiskupa Sheena

Odłożona beatyfikacja arcybiskupa Sheena
Fot.Fred Palumbo, World Telegram staff photographer

„Szanowni Państwo, niemal w przeddzień beatyfikacji arcybiskupa Sheena zmuszeni jesteśmy przekazać Państwu informację o jej odłożeniu” – napisał we wtorek polski portal propagujący duchowy dorobek hierarchy ze Stanów Zjednoczonych.

 

Jak czytamy na witrynie abpsheen.pl, biskup Daniel Jenky CSC, ordynariusz diecezji Peoria opublikował komunikat informujący o zaskakującej decyzji Watykanu.

 

„Z głębokim żalem zawiadamia, że został poinformowany przez Stolicę Apostolską o przełożeniu beatyfikacji Fultona Sheena” – czytamy w informacji.

 

„18 listopada 2019 r. diecezja Peoria otrzymała formalne powiadomienie o tym, że papież Franciszek zaaprobował beatyfikację Fultona Sheena, która miała się odbyć 21 grudnia tego roku. Jednakże 2 grudnia Stolica Apostolska zadecydowała o przełożeniu daty beatyfikacji na wniosek kilku członków Konferencji Biskupów, którzy poprosili o dalsze zbadanie [sprawy]. W naszej obecnej sytuacji istotne jest, aby wierni wiedzieli, że nigdy nie został sformułowany, ani w przeszłości, ani obecnie, żaden zarzut przeciwko Sheenowi dotyczący ewentualnego molestowania nieletnich” – cytuje polski portal.

 

„Diecezja Peoria zauważa, że życie Fultona Sheena zostało dokładnie i pieczołowicie zbadane. Na każdym etapie zostało dowiedzione, że stanowił on przykładny wzór chrześcijańskiego życia; był wzorem przewodnictwa w Kościele. Nigdy jego życie w cnocie nie zostało zakwestionowane” – napisał dalej ordynariusz Peorii.

 

 

Źródło: abpsheen.pl

RoM

 

 Komunikat diecezji Peoria

 

 


DATA: 2019-12-03 21:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Walka z Kościołem katolickim jest coraz bardziej wyraźna . Atakowani są Święci Kapłani tacy jak FULTON SHEEN , również ci którzy odważnie staja w obronie czystości Ewangelii pod przykrywką molestowania czy pedofilii. Widać też, że " ryba psuje się od głowy" i nie wszyscy Biskupi są Ducha Bożego... Radzę sięgnąć do książek Fultona Sheena, które to są skarbem dla Kościoła - i samemu przekonać się dlaczego są takie trudności w beatyfikacji . Pozdrawiam Artur Czerski
8 miesięcy temu / arturczerski
 
Popularność arcybiskupa Fultona Sheena, szczególnie w ostatnich miesiącach bardzo wzrosła i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale na całym świecie, jego bestseller " Zycie Jezusa Chrystusa " i inne książki naprowadzają zainteresowanych na jego kazania i przepowiednie w internecie, zaniepokoiło to niektórych hierarchów i Watykan z Franciszkiem na czele, ze za dużo wiernych uświadomi sobie o sytuacji w obecnym Kościele. Stara i skuteczna metoda - umoczyć w molestowanie i pedofilie. Do tej pory robili to z żyjącymi biskupami jak np. kard. Pell czy arcybiskup Mixa. Teraz biorą się nawet za świętych, to tylko zdradza ich jeszcze bardziej.
9 miesięcy temu / Ted
 
Na beatyfikację kard. Hlonda też sobie poczekamy o ile proces w ogóle zakończy się pomyślnie, bo już dochodzą różne głosy...
9 miesięcy temu / xyz
 
Dobre, co napisał IzajaszGB. To trochę jak "Nie wierzę w niezdementowane informacje". A wrzutka o molestowaniu jest nie tylko żałosna i niesmaczna, ale przede wszystkim bardzo perfidna i przemyślana. Bo dzięki temu pojawia się już w jakimś artykule zbitek Fulton Sheen/molesotwanie. I to nieważne, że z zaprzeczeniem. Dzisiaj połączenie przeczące, jutro pytające, pojutrze wątpliwości, a za tydzień oskarżenia. I to jest szczególnie istotne, że tuż przed beatyfikacją. Rewelacje ks. Charamsy też były tuż przed ŚDM, typowa brudna zagrywka. Ale wszyscy się już chyba do tego przyzwyczailiśmy. Abp Sheen, wstawiaj się za nami u Boga, pomóż przeprowadzić swoją beatyfikację. Nie dla swojej chwały przecież, ale by cały Kościół miał kolejny oficjalny, wspaniały przykład gorliwej wiary, której tak bardzo potrzebuje.
9 miesięcy temu / Mat
 
ciekawe co wymyślą w przypadku naszego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
9 miesięcy temu / loela
 
Ten tekst i wstawka o zarzutach dotyczących molestowania żałosny i niesmaczny. Poza tym pewnie nie mogą przetrawić jego wypowiedzi na temat Antychrysta, wszak jakby odbyłaby się beatyfikacja, to byłby kolejny znak czasów i jasny do zinterpretowania, na pewno trudno by im było zrobić z abp. patrona ekumenizmu, zresztą z jego grobem były już pewne złośliwe zakusy zawłaszczenia, u nas z kard Wyszyńskim może być pewnie podobnie.
9 miesięcy temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.