DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

„Oddajcie nam nasze życie”. Niemcy protestują wobec rygorystycznych obostrzeń

„Oddajcie nam nasze życie”. Niemcy protestują wobec rygorystycznych obostrzeń
fot. YouTube / Global News

Około tysiąc osób protestowało w centrum Berlina wobec surowych rządowych ograniczeń wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa. Protestujący żądali przywrócenia swobód obywatelskich oraz rozdawali gazetę cytującą ponad stu ekspertów medycznych, kwestionujących rządową strategię walki z COVID-19.

 

„Oddajcie nam nasze życie!”, „Wolność to nie wszystko, ale bez wolności wszystko jest niczym” - to tylko niektóre hasła skandowane przez protestujących w sobotnie popołudnie w centrum Brelina. Ponad tysiąc osób zebrało się by w pokojowym proteście wyrazić swój sprzeciw wobec surowych restrykcji – ich zdaniem – niepotrzebnych w obecnej sytuacji.

 

Demonstranci rozdawali przechodniom gazetę zatytułowaną „Demokratyczny opór”, w której przekonywano, że pandemia koronawirusa jest pretekstem do objęcia władzy poprzez zarządzanie strachem. W gazecie cytowano opinie 127 lekarzy z całego świata, którzy kwestionowali konieczność ostrych ograniczeń oraz zamykania gospodarki i życia społecznego.

 

Doszło do niegroźnych starć z policją. Funkcjonariusze aresztowali około 100 osób. Część protestujących starała się zachowywać dystans pomiędzy sobą, część tworzyła grupy. Niektórzy trzymali białe róże nawiązujące do ruchu Białej Róży, który był ruchem oporu przeciwko nazistom.

 

Jak podaje portal DW.com (Deutsche-Welle), to już czwarty raz jak protestujący spotykają się w stolicy Niemiec. Kilku uczestników spotkania, mainstreamowa gazeta określiła jako „dobrze znanych działaczy skrajnej prawicy i wyznawców teorii spiskowych”.

 

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ludzie mają prawo do protestów pod warunkiem przestrzegania przepisów o dystansie międzyosobowym.

 

Źródło: rmf24.pl / dw.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-26 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko zawsze przez tych co to,, dają ciała'' w tej batali z pandemia.
4 miesiące temu / cd
 
Podzielam opinie o zagrożeniu wolności w związku z pandemia a także o zagrożeniu wogole naszej cywilizacji. Nie od razu oczywiście. Gitsy są już dawno uodpornione na wszystkie,, wirusy ''.
4 miesiące temu / pl
 
Moim zdaniem, w tym przypadku należy naśladować Niemców i innych protestujących wobec coraz bardziej jaskrawdgo naruszania podstawowych praw człowieka w imię lewackiej histerii i walki z Panem Bogiem. Czas na ten opór nie jest nieograniczony, a nieodwracalne konsekwencje mogą być widoczne wkrótce. A wszystko to czynią pobożne podobno władze, które wybierały się rządzić w imieniu obywateli.
4 miesiące temu / Jarosław
 
Chodzi o to byście ciągle nie narzekali. Dziękujcie Bogu za wszystko.
4 miesiące temu / Sec
 
@Sec. A co ma do tego "droga synodalna" Niemców? Tak samo nikt nie każe szanownemu panu odwiedzać schorowanych teściów. Krytycy obecnych rygorów wskazują właśnie na konieczność ochrony i izolowania TYLKO starszych i chorych, więc człowieku nie bredź. To co robisz, to jest właśnie nadinterpretacja i manipulowanie informacją. Z Panem Bogiem.
4 miesiące temu / Stefan 2
 
marzenie, żeby Polacy na ulicę wyszli...
4 miesiące temu / marzenie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.