DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Odbudowa wspólnoty i obrona polskiej wsi. Prezes PiS zapowiada walkę o Polskę „wolnych Polaków”

Odbudowa wspólnoty i obrona polskiej wsi. Prezes PiS zapowiada walkę o Polskę „wolnych Polaków”
fot. pam

Naszym dążeniem i nadzieją jest to, żeby polskie miasto i polska wieś żyły na tym samym poziomie, żeby różnice zostały ostatecznie zredukowane – mówił na konwencji regionalnej PiS w Kadzidle k. Ostrołęki prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

Prezes PiS rozpoczął swoje przemówienie od podkreślenia, że Prawa i Sprawiedliwości najważniejszym jest, aby odbudować w Polsce wspólnotę – wspólnotę „wolnych Polaków”. – Naszym wielkim dążeniem i jednocześnie wielką nadzieją, o której jeszcze będę mówił, jest to, by polska wieś i polskie miasto żyło na tym samym poziomie, żeby te różnice, które się zmniejszyły, ale które wciąż istnieją, zostały ostatecznie zredukowane. Żeby nie było tych nożyc, żebyśmy wszyscy mogli powiedzieć, że jesteśmy we wspólnocie, która zapewnia prawdziwą równość każdemu – powiedział.

 

Jarosław Kaczyński mówił również o ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskim rolnictwie, który jest hamowany przez niektórych eurokratów i dlatego nie można w pełni go uwolnić. Jego zdaniem tylko Prawo i Sprawiedliwość może to zmienić, ponieważ to właśnie ta partia, jeśli wygra w nadchodzących wyborach do PE będzie „walczyć, zabiegać – w sposób zdecydowany i umiejętny – o interesy Polski, w tym przede wszystkim interesy polskiej wsi w Unii Europejskiej”.

 

Po przemówieniu prezesa PiS głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. – Jak jeździmy po polskich wsiach, to w szczególności zastanawiacie się, po co głosować w tych wyborach majowych do PE. Właściwe pytanie, które trzeba sobie zadać nie brzmi „po co?”, tylko „dla kogo?”. Dla kogo trzeba pójść głosować w tych majowych wyborach? Trzeba pójść dla was, dla polskich rolników, dla polskiej wsi, dla dobrego rozwoju polskiej wsi – podkreślił.

 

Ogromna część prawodawstwa jest wymyślana w Brukseli, dzisiaj jesteśmy częścią UE, stamtąd przyjmujemy prawo, dlatego trzeba głosować na takich przedstawicieli, którzy zadbają o to, żeby polskie prawo, które jest przyjmowane i niejako wzmacniane dodatkowo przez prawo europejskie było jak najlepsze. Dla was, dla polskiej wsi, dla polskich rolników, a więc dla Polski warto i trzeba koniecznie głosować w maju w wyborach do PE – dodał premier Morawiecki.

 

Źródło: TVP INFO

TK


DATA: 2019-04-06 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Coś strasznego, człowiek chory na władzę
4 miesiące temu / Nakadi
 
Zastanawiam się, dlaczego czasami nawet ludzie wykształceni nie potrafią odpowiedzieć na pytanie: Co się stanie, jeżeli zwiększymy pensję minimalną do 5000 zł? A...będziemy bogaci, B...zwiększy się bieda, bezrobocie, imigracja. Nie dziwmy się, że niektórzy naprawdę wierzą, że 500 zł na krowę polepszy los rolników a 500 zł na dziecko sprawi, że zaczniemy się masowo rozmnażać. Chociaż może i wielu Polaków nie wierzy w rozdawnictwo, ale boją się, że nie ma na kogo głosować. Ja wierzę Konfederacji i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
4 miesiące temu / BP
 
Skutkiem globalizacji w tym ukrainizacji jest zniszczenie zdrowego polskiego rolnictwa, jest konieczność sprowadzania konserwowanej żywności, Ludobójstwo przez zachorowania społeczeństwa na raka. Skutkiem wejścia do NATO i regulacji pogody przez opryski są zachorowania na choroby neurologiczne i raka, w efekcie depopulacja narodów . Skutkiem obowiązkowych szczepień przeglosowanych zgodnym chórem przez Dudę i POPiS są kolejne choroby w tym nowotworowe i neurologiczne. Gdzie jest troska o Polaków?
4 miesiące temu / niewidze
 
Program POPiS to Agenda 2030 i zrównoważony rozwój, globalizacja, pakiet klimatyczny, realizacja konwencji stambulskiej. To wszystko składniki budowy nowego ZSRR, Marksistowskiwj UE na wzór satanistcznych USA, w dalszym etapie Unii afro-europejsko-azjatyckiej na wzór ZSRR i Chińskiej Republiki Ludowej. Aby całkowicie pokonać i zniewolić Polaków PiS buduje Judeopolonię na terenach Polski i Ukrainy. Takie to "interesy Polski" reprezentuje Kaczyński z Morawieckim i swoimi szabesgojami. Współpraca z Anglikami, Amerykanami, Niemcami i żydami w sprawie realizacji 447 widać doskonale.
4 miesiące temu / kh
 
30 lat rządów ludzi obecnych dzisiaj w POPiS zniszczyło Polską wieś. Dlaczego ktoś ma dalej ufać PiS ?
4 miesiące temu / gmo
 
Zmieniamy temat
4 miesiące temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.