DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Od związków partnerskich do poligamicznych „homomałżeństw” – to cele pederastów i lesbijek

Od związków partnerskich do poligamicznych „homomałżeństw” – to cele pederastów i lesbijek
Boris Dittrich fot. Huhbakker

Boris Dittrich, homoseksualny działacz nazywany „ojcem" holenderskiego ruchu politycznego walczącego o tzw. prawo do zawierania małżeństw jednopłciowych, apeluje do pederastów i lesbijek, by walczyli o zalegalizowanie „małżeństw” złożonych z trzech lub więcej osób.

 

Zdaniem Dittricha, będzie to kolejny, nieunikniony krok w kierunku demontażu świata zachodniego i tradycyjnych praw małżeńskich.

 

W wywiadzie udzielonym francuskiemu magazynowi homoseksualnemu „Yagg”, były parlamentarzysta, a obecnie działacz organizacji Human Rights Watch, któremu udało się doprowadzić m.in. do legalizacji „homomałżeństw” w swoim kraju, nakreślił dalszy plan działania homoaktywistów.

 

Zaznaczył, że dzięki redefinicji małżeństwa, pojawiła się dyskusja na temat możliwości legalizacji małżeństw poligamicznych. - To jest początek czegoś zupełnie nowego – stwierdził Dittrich. – Doprowadzenie do legalizacji tego typu związków zajmie wiele lat – dodał.

 

Aktywista przyznał, że dużo czasu zajęło upowszechnienie w sferze politycznej pojęcia „równości małżeństw”. Przypomniał, że kiedy wraz z innymi działaczami zaczynał walkę o „homomałżeństwa” w Holandii, nigdzie indziej tego typu związki nie istniały.

 

Dittrich zwrócił uwagę na to, że przeciwnicy zmian w jego kraju podnosili dokładnie te same argumenty, które aktualnie są wytaczane we Francji. Zauważył, że rządy niektórych państw np. Wielkiej Brytanii, najpierw zdecydowały się zalegalizować tzw. cywilne związki partnerskie dla homoseksualistów w celu zapewnienia osobom z tych związków sprawiedliwe opodatkowanie i prawo dziedziczenia własności.

 

Rządzący mogli tak postąpić, ponieważ argumentacja o potrzebie równego traktowania była powszechnie akceptowana nawet przez przywódców religijnych. Przekonywali oni opinię publiczną - prawie tak samo mocno jak zwolennicy homozwiązków - że nie istnieje żadne niebezpieczeństwo redefinicji małżeństwa. Upewniali ich w tym parlamentarzyści, którzy dążąc tak naprawdę do legalizacji tzw. „homomałżeństw”, cały czas zapewniali, że małżeństwo pozostanie nietknięte.

 

Dittrich podkreślił, że legalizacja cywilnych związków partnerskich zawsze pomyślana była, jako pierwszy krok w kierunku większego planu. Holenderski aktywista przyznał, że gdy został posłem natychmiast zaczął mówić w parlamencie o potrzebie legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci, ale szybko zdał sobie sprawę, że opinia publiczna nie była gotowa ich zaakceptować. Zmienił więc taktykę.

 

 – Uznaliśmy, że z psychologicznego punktu widzenia, lepszym rozwiązaniem będzie najpierw wprowadzenie zarejestrowanych związków partnerskich, by ludzie przyzwyczaili się do myśli o tym, że dwóch mężczyzn albo dwie kobiety mogą udać się do urzędu stanu cywilnego i zawrzeć zgodny z prawem związek – mówił.

 

Dittrich zauważył, że ludzie szybko przywykli do tego typu związków i zdali sobie sprawę, że w wyniku ich wprowadzenia „nie nastąpiła żadna rewolucja, a kraj nie wpadł w moralną otchłań”. Wyjaśnił, że kolejnym krokiem realizacji pełnej równości stało się zalegalizowanie „małżeństw” homoseksualnych.

 

Holenderski aktywista zaznaczył, że w walce o legalizację „homomałżeństw” należy skupić się na „zasadach równości i niedyskryminacji” oraz„podkreślaniu rozdziału państwa i Kościoła.”

 

Jeśli ludzie są przeciwko małżeństwu między dwoma osobami tej samej płci, dobrze, OK. Powiedzmy osobom wierzącym, że nie dotykamy kwestii ślubów kościelnych, ale mówimy jedynie o ślubachcywilnych – radził Dittrich. Dodał: Zgodnie z prawem, wszyscy powinni być traktowani równo.

 

 

Źródło: LSN, AS.


DATA: 2013-03-17 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.