Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Od walki z ukraińskimi upowcami do walki o teatr


W najnowszej Kulturze na TAK o tym jak władza boi się honorować bohaterów walczących z UPA, a także o skutkach wojny o wrocławski teatr i o tym dlaczego Zachód powinien się wstydzić swojej historii.


DATA: 2017-12-08 07:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dziękuję! Dowiedziałam się właśnie na co warto pojechać do Wrocławia, do teatru.
10 miesięcy temu / Anaja
 
Jeszcze dodatkowo moje pytanie: KTO Z OBECNYCH WŁADZ JEST TAKIM ŻAŁOSNYM TCHÓRZEM i dlaczego pozwala na PONIŻANIE naszego KRAJU WOBEC takich oprychów, ociekających krwią i władz Ukrainy popierających bandyckie uzasadnienie swej legitymacji, jako przywódców ...krwawej "WOLNEJ UKRAINY" i kto poczytuje to sobie za ...mądrość polityczną i ...patriotyczną, a nie tchórzostwo i głupotę??? Rzecz nie do pomyślenia w II RP!!!!! Wtedy biliśmy bolszewika, a nie kłaniali mu się i usuwali tablice, które mu się nie podobały!!! No ale wtedy były AUTENTYCZNE POLSKIE, W TYM ETNICZNE, WŁADZE, a nie obcy, być może nawet dobrzy, ale nie dorastający do pięt Polakom, politycy!! Hitler ze Stalinem wymordowali nam POLSKIE ELITY, a resztki tych elit milczały w PRL-u , bo ich komunistyczny reżim nie dopuszczał do głosu, w tej KOLONII STALINA NAD WISŁĄ, część z nich zresztą wymordował, więził, a część świadomych swego losu - czytaj kuli w potylicę - NIE WRÓCIŁA Z EMIGRACJI... I dobrze!!
10 miesięcy temu / powstaniec 1863
 
Kto imiennie z naszych obecnychWŁADZ odpowiada za płaszczenie się przedLUDOBÓJCAMI Z BANDY BANDERY i przed władzami Ukrainy,bezczelnie wmawiającymi postronnym krajom, przede wszystkim Polsce,że bandyci zUkrainy wywalczyli"WOLNĄ" UKRAINĘpoprzez zamordowanie - stosując ponad 300rodzajów potwornych tortur przed zamordowaniem - 150tys. Polaków, w tym nawet małych DZIECI!!Rozumowanie gorsze nawet niż hitlerowskie, a dorównywujące mentalności funkcjonariuszy NKWD!Ponoć w sprawę usunięcia wymienionej tablicy wtrącały się ambasady USA i Kanadygdzie znalazły się po zakończeniu II Wojny bodajże prawie całe dwie ukraińskie dywizje SS Galizien i potomkowie tej swołoczy gardłują teraz w obronie"ZASŁUG" swych tatusiów bandytów,morderców Polaków, a do tego w obronie bandytów ukraińskich występuje HANIEBNIE szef ukraińskiego ...IPN!!To świadczy o"morale" obecnych władz ukraińskich, z ich poziomem intelektualnym i ludzkim! Jakoś nic nie słychać o postawieKościoła Grekokatolickiego.
10 miesięcy temu / powstaniec 1863
 
Ideologia banderowskiego nacjonalizmu powinna być w Polsce prawnie zakazana. Banderowski nacjonalizm to odmiana nazizmu i faszyzmu.
10 miesięcy temu / Arek
 
Nikt nie moze gloryfikowac ludobojcow, bo nikt nie ma na to moralnego zezwolenia! Dlatego precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych upiorow z ludobojczej OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie. Z Panem Bogiem
10 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 78 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.