DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 27  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Gillesem-Williamem Goldnadelem

Od rasizmu białych do rasizmu przeciw białym


Z Gillesem-Williamem Goldnadelem, francuskim pisarzem politycznym i eseistą, rozmawia Franciszek L. Ćwik.

W swoich pracach stawia Pan bardzo odważną tezę, iż obserwowana w Europie ogromna niechęć do państw narodowych jest bezpośrednio związana z szokiem wywołanym przez opóźnione, medialne przedstawienie horroru dokonanego przez hitlerowców holokaustu. Ale przecież o tym okrucieństwie i tragedii wiadomo było przynajmniej od roku 1945?

– Do roku 1970 sami Żydzi nie opowiadali wiele o Shoah. To prawda, że po wyzwoleniu świat odkrył istnienie obozów koncentracyjnych, ale nie odkrył eksterminacji. Wielu ludzi długo pozostawało nieświadomymi horroru zbrodni, dotychczas ukrytego (co najwyżej cicho o nim szeptano). Przez długi czas informacje takie traktowano jako element przesadzonej propagandy aliantów. Z racji ich nieprawdopodobnego charakteru przyjmowano je ze sceptycyzmem i minimalizowano. Osoby, które o tym informowały, obawiały się, że nikt im nie uwierzy, a one same zostaną posądzone o propagowanie sprawy żydowskiej, co wówczas było źle odbierane. Wynikało to z sukcesu operowania przez nazistowską propagandę mitem Żyda – nosiciela kalumnii i inspiratora konfliktów.

Prezydent USA Franklin D. Roosevelt starannie unikał deklaracji mogących wywołać wrażenie, że angażuje się w konflikt, by prowadzić „żydowską wojnę”. To wyjaśnia powściągliwość aliantów w czasie jej trwania zarówno na płaszczyźnie medialnej, jak i militarnej. W efekcie nigdy nawet nie zbombardowano obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Nawet szef „New York Timesa” – bardzo liberalny Żyd Arthur Ochs Sulzberger – dał precyzyjne polecenie swoim europejskim korespondentom, by nie koncentrowali się specjalnie na masakrze Żydów, aby nie zostać posądzonym o wspólnotowe interesy. Trzeba jasno podkreślić, że w tamtym czasie populacja żydowska (podobnie jak poddana również eksterminacji populacja cygańska) traktowana była jako grupa etniczna o silnej odrębności i o dość egzotycznej kulturze. Populacje, w których obie te grupy żyły, nie zakwalifikowałyby ich wówczas do socjologicznej kategorii „białych”...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Kolejny mocny głos przeciwko Drodze Synodalnej. Grupa konserwatywnych katolików, w tym wielu profesorów, oskarżyła jej autorów o niszczenie wiary katolickiej i protestantyzację Kościoła.

 
 

Bloomberg podaje, że za programem europejskiego Zielonego Ładu, który wymaga dekarbonizacji gospodarki do 2050 r. stoją obecni lub byli szefowie wielkich korporacji, bankowcy i wpływowe „rodziny”. Są oni nawet zdziwieni, że tak szybko udało im się przekonać polityków europejskich do przyjęcia radykalnego programu transformacji energetycznej. Uważają, że właśnie teraz przeżywają jeden z najlepszych momentów w historii. Udało im się zmienić opinię młodych ludzi, strasząc „katastrofa klimatyczną”.

 

„Ludzka anatomia reprodukcyjna jest jednoznacznie męska lub kobieca w chwili urodzenia w ponad 99,98 procent przypadków. Ewolucyjną funkcją tych dwóch anatomii jest udział w rozmnażaniu poprzez połączenie nasienia i komórek jajowych” – napisali na łamach „Wall Street Journal” biolodzy Colin M. Wright i Emma N. Hilton. Tekst ukazał się pod tytułem „Niebezpieczne kwestionowanie płci”.

 

Kościół katolicki i Rada Kościołów Ewangelickich (EKD) w Niemczech skrytykowały wydany w Środę Popielcową 26 lutego wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zezwalający na „wspomaganą śmierć”. Orzeczenie to „stanowi ingerencję w naszą kulturę, nastawioną na potwierdzanie i wspieranie życia” – głosi wspólne oświadczenie Niemieckiej Konferencji Biskupiej i EKD, ogłoszone w Bonn i Hanowerze. Autorzy podkreślają, że ich wspólnoty nadal będą się opowiadać za tym, aby w Niemczech „nie stały się czymś normalnym zorganizowane oferty samobójczej śmierci”.

 

Brytyjska sieć Mary Stopes International będąca częścią złowrogiej organizacji Planned Parenthood przeprowadziła w 2018 roku ponad 700 tysięcy tak zwanych aborcji na terenie Nigerii. Zarówno rząd w Abudży, jak i władze kilku innych afrykańskich państw dostrzegają śmiercionośne skutki działalności koncernów zarabiających krocie na zabijaniu dzieci nienarodzonych.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.